Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

rak

Active Member
Започнах одеве да правя нов профил в гугъл и накрая ми изкара това:

Потвърдете профила си
[SIZE=-1] Кодът ви за потвърждение бе изпратен до xxxxxxxxxxx. [/SIZE]
[SIZE=-1] Ако не получите съобщението, опитайте да го изпратите отново. [/SIZE]
[SIZE=-1] Въведете своя код [/SIZE]
--------------
----------
и сега чакам sms обаче няма такъв, макар че телефона е верен, даже с кода на държавата го въведох. Това сигурно е отскоро, предишния път като правих профил нямаше такова нещо.
 
От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

К`во приказваш на мен ПИН код ми пращаха по пощата...истинско-книжно писмо хахах
 
От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

Това е отдавна, но не при всяка регистрация излиза. Ако искаш да минеш без телефон спираш регистрацията преди да е завършена и започваш нова със същите данни. Пробваш няколко пъти и накрая ще минеш без телефонен номер. Изглежда на случаен принцип иска телефони при регистрация за да се намалят измамите.
 
От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

Измамите така няма да се намалят, но може да намалят спама (изпращан през GMail).

Пробвай с друг браузър, напр. Opera. Може и да стане регистрацията.

А картички пращат само за AdSense, за отваряне на поща не съм чувал да са пращали книжни картички.
 
От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

Ако си на мтел е напълно нормално. Поискай си нов СМС и ще дойде по-бързо.

Регистрациите с един телефонен номер не са неограничени. Имайте го в предвид.
 
От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

Аз съм на Мтел и съм разрешил да ми пращат SMS през Интернет (3598xxxxxxxxxxxxxxxxx@мтел.бг). Може би затова не съм имал проблеми с получаването на SMS то Google. А може и по други причини (по онова време да са били по-малко натоварени).
 
От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

Регнах се през хром без никакви проблеми и не ми поиска телефон изобщо. А най-шантавото е, че точно със същия ник и същите данни. Значи системата изобщо не изпраща sms и даже не блокира името като резервирано. Иначе първият опит беше през мозила, а телефона е на глобул.
 
От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

Браузърът няма нищо общо. Казах ти, че се избира на случаен принцип от кого да искат телефонна активация. Освен това есемесите, които пращат са нормални и би трябвало да пристигат при всички оператори. Лично съм пробвал с Виваком и нямаше проблем. Възможно е при Google да е имало временен бъг, но според мен е по-вероятно при теб да се е объркало нещо.
 
Сложи ли + пред номера? +359xxxxx ... И без 0 преди gsm номера. Аз днес така получих. Преди това бях сложил само телефона и не идваше.
 
От: Re: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

Сложи ли + пред номера? +359xxxxx ... И без 0 преди gsm номера. Аз днес така получих. Преди това бях сложил само телефона и не идваше.

Сложих кода, всичко точно обаче sms не получих, но няма значение, вече се оправих. Само се чудят какви щуротии да измислят, особено пък капчите им са безподобни, рядко ги уцелвам от първия път.
 
От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

Системата, която решава дали да поиска верификация със SMS ползва HTTP_USER_AGENT, IP адрес, бисквитки, брой регистрации от този IP адрес и генератор на случайни числа. Кой фактор какво влияние оказва знае само този, който е правил системата. Може да има и още много фактори, за които не се сещам.

Ако с даден браузър (HTTP_USER_AGENT) на един и същ IP адрес са правени по-малко регистрации има по-голяма вероятност да не поиска SMS.
 
От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

Точно през мозила и с смс от глобул се регистрирах профил преди около близо година,така че това с смс-а не е новост и си работи.Че е пълна тъпотия е друг въпрос.
Регнах се през хром без никакви проблеми и не ми поиска телефон изобщо. А най-шантавото е, че точно със същия ник и същите данни. Значи системата изобщо не изпраща sms и даже не блокира името като резервирано. Иначе първият опит беше през мозила, а телефона е на глобул.
 
Re: От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

Ако с даден браузър (HTTP_USER_AGENT) на един и същ IP адрес са правени по-малко регистрации има по-голяма вероятност да не поиска SMS.

Миналата седмица правих акаунт от компютър, от който никога не беше влизано в интернет. Седи си в ъгъла без монитор и вървят едни програми на него. Със сигурност последните две години от това ип не са правени никакви регистрации. И ми поиска телефон. Днес правих от офиса, от там съм регистрирал поне пет акаунта и ми поиска телефон чак когато регистрирах 6 блога подред в блогър.ком. Явно му заприличах на спамър :)
 
От: Нов профил в Gmail - с активация по телефон!!!!

На мен са ми се обаждали и диктуват един код, който после въвеждаш, уж за защита против спам
 

Горе