Нов съм, помогнете ми с блога

ispo

New Member
Здравейте на всички нов съм и нямам опит, уча се сам и смятам, че напредвам, въпреки и да е много мъничко с моят блог. Кандидатствах за АдСенс но не ме одобряват. Ако може да ми кажете какво да направя и как да изкарам някоя паричка, ви благодаря предварително. :) :(
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Дай УРЛ, иначе няма кой да ти помогне, дори да има желание.
Иначе по дефаулт, за да изкараш някоя паричка, трябва да бачкаш и то много.
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Дай УРЛ, иначе няма кой да ти помогне, дори да има желание.
Иначе по дефаулт, за да изкараш някоя паричка, трябва да бачкаш и то много.


Ето линка: plevenrt (Дот) blogspot (Дот) com
Блогът според мен ще бъде посещаван сега в момента има фейсбук страница и от там също ще идва някаква посещаемост, но ми е малко трудно още с направата, защото не знам как точно да подходя :(
 
Последно редактирано:
Re: От: Нов съм, помогнете ми с блога

Ето линка: plevenrt (Дот) blogspot (Дот) com
Блогът според мен ще бъде посещаван сега в момента има фейсбук страница и от там също ще идва някаква посещаемост, но ми е малко трудно още с направата, защото не знам как точно да подходя :(

Какво очакваш да ти кажем? Питай нещо конкретно.
 
От: Re: От: Нов съм, помогнете ми с блога

Какво очакваш да ти кажем? Питай нещо конкретно.

Най-общо какво трябва да направя за да ми излиза в гугъл, да ме одобрят от Адсенс и да изкарвам някой друг пукнат грош, какви притурки да му слагам, как да му правя реклама, какво трябва да се прави като популяризиране и да радва окото.
 
От: Re: От: Нов съм, помогнете ми с блога

Най-общо какво трябва да направя за да ми излиза в гугъл, да ме одобрят от Адсенс и да изкарвам някой друг пукнат грош, какви притурки да му слагам, как да му правя реклама, какво трябва да се прави като популяризиране и да радва окото.
Като начало, едно 10-на напълно уникални статии в блогспота тии тогава кандидатсваш.
Ако си с бг блог, по-добре се прекръсти няколко пъти:)
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Това, с което си се захванал е вид хоби, а хобито по принцип трябва да ти носи морално удовлетворение. Дефакто не трябва да очакваш абсолютно нищо като натурална възвращаемост в паричен еквивалент на този етап, особено когато се опитваш да развиеш един безплатен блог на една обща тематика, но обособена във ваш по-тесен кръг от хора. Не знам дали ме разбра, но от една статия и един празен сайт като цяло няма как да очакваш да те одобрят от който и да е рекламодател. Добави си снимки в галерията, пиши си сам във форума, колкото да има няколко мнения повече, сподели няколко (поне 5) събития, свързани с този рейсинг с повече подробности към тях, нахвърли ги в следващите 2-3 месеца.. Просто изчакай и допълвай с информация, прави го да ти е гот, да ти изглежда добре и радва твоите приятели. Ако това го постигнеш, на пролет подай наново да те одобрят и тогава пак задай въпроса, защо не става.
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Благодаря за мнението сега вече съм наясно... Да попитам в панел Оформление имам Страници (Това са менютата в които ги има във всеки обикновен сайт като например: Начало, Галерия ,Контакти и т.н.) и тези Страници седят най-отгоре под логото на сайта, как мога да направя други Страници като си останат тези там горе а новите които искам да отидат отдясно... Сиреч да има отгоре и от дясно. И как да набутам някой от публикациите си в тези Страници. Благодаря! :?
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Или по просто казано как да направя нови страници в дясната страна на сайта и там да стои отгоре едно заглавие Категории и всяка една текстова публикация да си има категория и да си стои в категорията, да се ориентират хората кои теми да четат. Пимерно съм писал публикация за Световен рали състезател, а следващата е за пилот от Формула 1, след време кат сложа още публикации, няма как да не бъдат разбъркани, искам хората като цъкнат в дясно на категории примерно Формула 1 да им излизат само такива страници. Или да кажа по-просто както е в "Спортал" лявата част, има всички спортове само цъкаш на твоя и си, четеш.Това може ли да се направи в блога ми ?
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

В блогър няма категории, а етикети. За да ти излиза това както ти го искаш просто трябва всяка статия да има точно определен етикет.

По твоя пример:
Михаел Шумахер - имаш 5 статии с този етикет
Автомобилни гуми във Формула 1 - 2 статии

При натискането на етикет "Михаел Шумахер" ако правилно си ги разделил ще излезнат само статии свързани с него.


То ти почти си се справил само пропускаш момента, че не можеш да направиш повече от веднъж т.нар. страници в блогър и да избираш съотв. категория.
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Поразгледай се във форума известно време, но и практикувай от друга страна. Колега от форума има сайт за това как се прави блог? Виж тези сайтове - bullblogger.info и blogger-bg.blogspot.com. А ако искаш сайта ти за да има посетители, главно трябва да можеш да правиш "SEO" и да пишеш качествено съдържание (уникално).
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Има доста места, където можеш да прочетеш важни неща за начинаещия блогър. Сайтовете, които ти е предложил ADO ще са ти доста интересни и полезни. Погледни и myblogroll . eu, там също има размисли по въпросите, които те интересуват от няколко човека.
Подготви си няколко статии з анапред и пускай регулярно по една на 3-4 дни примерно. Ако можеш на по кратко време още по-добре. Ползвай социални медии за начало.
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

plevenrt.blogspot.com Това е направеният от мен блог, тези дни имах изключително голям трафик, поради интересни статии свързани с автомобилно състезание и в рамките на около седмица направих 4000 показвания, което за мен беше доста вълнуващо. Та за това което да ви питам, става въпрос за АдСенс. Кандидатствах и ме одобриха преди 2 дни и сега още прохождам в рекламите, пуснах няколко реклами но не знам дали те са правилно разположени и как да ги контролирам, и това как после да получа своите пари. Ще се радвам на вашите мнения, препоръки и критики!!!
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Може да си пуснеш реклами и на Етаргет, които да ги вкараш вътре в самия текст. Тази, която ти е горе в дясно я направи 250х250. Колкото до парите, като натрупаш 100 евро и си ги вземаш. Лично аз ги вземам през Western Union. Само трябва да си попълниш в профила в Адсенс данните както са ти в личната карта и да отбележиш, че искаш през Western Union (ако така си решил)
 
Последно редактирано:
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Значи бях написал с чек, понеже нямам кредитна карта нито клон в банка, а за сумата се чудех, кога могат да бъдат изпратени. Сега ще прегледам това предложение за реклами от твоя страна и дано излезе хубаво. Надявам се на още препоръки и начини за придобиване на трафик и популяризация.
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Само да кажа, че нямам възможност да работя с банкови сметки и да инвестирам, ако имате безплатни идеи ще се радвам да ги чуя, разбира се ако искате да ги споделите... :)

П.С. Бих искал да разбера как да си направя нещо като галерия в раздел Снимки. Разгледах няколко типа във форума, обаче нещо не разбрах.
 
Последно редактирано:
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Екстра направих 6 евро в АдСенс и ме изключиха.............................. някакви други идеи?

Зависи как си ги "направил" и дали не си нарушил правилата им. Аз не съм си цъкал по-рекламите но ме баннаха и аз незнам защо... от тогава не се занимавам с тях.
 
От: Нов съм, помогнете ми с блога

Ако имате в блога снимки с еротично съдържание, може да са ви отрязали
 

Горе