Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Този инструмент би ли бил полезен за домейн, който е засегнат от пингвина?
 
От: От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Този инструмент би ли бил полезен за домейн, който е засегнат от пингвина?

Да, би трябвало да е полезен, това му е целта да може да разкараш нежелани линкове. Иначе е много нов и още не се е видял ефекта мисля.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Ето скрийншот на един сайт, който беше ударен от Google проверих всички връзки към сайта и на 17.10.2012 пуснах "лошите връзки" в новия Tool. Още на следващия ден сайта започна да се връща:

sajt.jpg

Този сайт беше напълно ударен, имам впредвид не се появяваше в първите 500+ резултата, дори когато напиша името му а е 100% exact match domain и то не за конкурентна дума. В момента е на 1 място за думата си! Нямам думи направо!

Направих същото и с друг ударен сайт и познайте какво? Случи се абсолютно същото!

Не съм си играл да снимам екрана и за него, но и при него нещата се случиха така!

Явно този инструмент е полезен. Поне на мен ми свърши чудесна работа!
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Alf
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Ами от къде да видя лошите линкове и да си ги отделям бе пичове , нямам представа.. помагайте
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Аз използвам Scrapebox по следния начин:
1. Вземам всички линкове от Webmaster Tools и ги слагам в текстов документ и го проверявам с Scrapebox Alive Checker.
2. След това, тези които ги няма съответно ги запазвам в друг текстов документ (те са едните, които трябва да се махнат)
3. След това проверявам PageRank-а на останалите "Alive" линкове с Scrapebox.
4. Подреждам ги по Pagerank и махам всичко, което е под 1 и го добавам в текстовия документ от стъпка 2.
5. След това изпращам документа през нови Tool.

Това е!
 
И правиш една "чудесна" услуга на всички хора, които имат линк към теб с PR < 1. Преебаваш всички хорица, които нямат късмета да са ти сложили линк на страница с висок PR! Само така нека сами се преебем един друг ;)
 
От: Re: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

И правиш една "чудесна" услуга на всички хора, които имат линк към теб с PR < 1. Преебаваш всички хорица, които нямат късмета да са ти сложили линк на страница с висок PR! Само така нека сами се преебем един друг ;)

Освен от хипотези изказани като истина от спамъри усетили хурката, имаш ли от някъде реална и смислена причина да мислиш, че примерно класирането на сайтовете определени за източник на спам ще се промени или че ще има друго наказание за тях?

Според мен няма да има наказания само заради това, просто има прекалено много случаи да осрани блогове където собственика на блога няма никаква вина, че е аутоапрув примерно и т.н. и само няма да броят линковете от съответните сайтове, а наказанията ще са по други причини.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Защо според теб няма да има наказания за сайтовете, които са докладвани от повече от 10 (или 100) уебмастера като нежелани източници на линкове?

Колко време смяташ, че ще им отнеме на специалистите от Google да се сетят как да оползотворят тези докладвания?

Ако специалистите на Google са достатъчно умни няма да наказват социални мрежи и форуми (WordPress MU, BuddyPress, Pligg и т.н.) за твърде много докладвания с новия инструмент "disavow links". Защото всеки може да направи линк там и после да се направи на ощипан (да докладва сайта с инструмента "disavow links").

По-интересно е какво ще стане с контент фермите (артикъл директориите) с възможност за модерация (или без), ако масово започнат да се докладват.

Само така нека сами се преебем един друг ;)

Това го правим успешно и извън Интернет - виж как трескаво се коват нови закони и евродирективи. И никой не иска да се цапа с политика (да направи нещо за да спре това безумие). До сега имало ли е един протест, в който да се иска разчистване на законодателството, вместо да се пишат и гласуват нови закони да се започне с триенето на стари? Защо не направя нещо аз ли? Защото и аз съм като вас - страхливец и егоист.
 
Последно редактирано:
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Имат си списък с ръчно селектирани нискокачествени ферми за линкове. Абсурд да не го използват. Разбира се няма да е само това критерия, но който е там определено ще има по големи шансове за изхвърчане.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Защо според теб няма да има наказания за сайтовете, които са докладвани от повече от 10 (или 100) уебмастера като нежелани източници на линкове?

Ами примерно още

Защото всеки може да направи линк там и после да се направи на ощипан (да докладва сайта с инструмента "disavow links").

:mrgreen:

И още нещо - тия, които си мислят, че са по-умни от комбинираната интелектуална мощ на хората от Гугъл да се опитат първо да работят с големи (с мега огромни) бази данни в реално време, дори само с функционалността, която е известна на seo публиката и тогава пак да се изкажат - гаранция, че ще са наясно че това не е халва и не е така просто като 1 и 1 и айде готови сме.
 
Искаш да кажеш, че не са го направили (а според мен и много други това е основната идея) да се хващат точно сайтовете и да се бутат в девета глуха, защото не им е по възможностите? :lol: Големи бази данни? :roll:
 
От: Re: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Искаш да кажеш, че не са го направили (а според мен и много други това е основната идея) да се хващат точно сайтовете и да се бутат в девета глуха, защото не им е по възможностите? :lol:

Кое не им е по възможностите?

Големи бази данни? :roll:

Като извадиш една дистрибутирана база със както вече казах поне логиката позната ни дотук от гугъла и със поне подобен обем и да работи бързо, ела пак и се изкажи.
 
Последно редактирано:
Alf, говоря със сарказъм относно възможностите на google да се справят с някакви линкове наляти в базата - изобщо не им е проблем и както казах според мен, и според колеги тази нова функционалност е основно с цел събирането и обработването на тези данни в ущърб на голяма част от хората, които ще се появят в тези спици.

Не знам какво си гледал, но е твърде вероятно нещо да се бъркаш - най-малкото е трудно да си виждал нещо писано от мен. Може би е добре да говориш с факти, а не наизуст - иначе не е коректно да хвърляш бомби така ;)
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Не код, а таблица с колони беше, можеше да се сортира по различните колони и се чакаше... както и да е, не ми се търси, ще го изтрия това си твърдение, но да каже някой че е много проста работа тва гугъла... не мога да го приема просто.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

To с тоя тул не може ли примерно поръчваш си някакъв сървис, ако не помогне или те дръпне назаде в серпа, просто си събмитваш линковете от репорта и те връща в изходно положение и така докато някой не помогне :D
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Google иска да правите точно това - и така да получи списък с доставчиците на подобни услуги. А това дали помага или не такива линкове как ще го разберете? Може да нямате трафик поради купища други причини, а не линковете. И ако се откажете от тях трафика ви да намалее още.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

Не просто интересно, а разтърсващо. Много задълбочен анализ не само върху disavow фунцията, но и върху същността на SEO.
 
От: Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая!

По този начин те офицялно заявават, че може да се бутат сайтове с негативно СЕО. Тоест вече всеки може да прави негативно сео на конкуренцята си(то и преди можеше) и за напред това ще се ползва доста по често и тази ниша ще стане не по-малко популярна от нишата white seo.

Най-вероятно са наясно с това и с този инструмент ще напаснат алгоритмите си да разботят по прецизно. Тоест алгоритама занулава 50 ферми от 100, хората зануляват 45 от 50-те и още 30 от другите 50 които те не са успяли да занулят.
=>
Лари Пейдж набива канчетата на тези под него те надолу и мозаците мислят нов ъпдейт на поредното животно(което разбира защо е сгрешило с 5 и пропуснало 30).

ps. Дано не се развие това черно сео или по-бързо да го махнат това наказване на сайтове.
 

Горе