Нуждая се от съвет от SEO експерт

От: Нуждая се от съвет от SEO експерт

Здравейте момчета,
Аз се занимавам със SEO като хоби,но последните години нямах време да се усъвършенствам и имам нужда от съвет зе един проект,който развивам.
Сайтът е на пловдивска фирма,която извършва строителни и ремонтни услуги и се опитвам да я изкарам на първа страница на думи като: "ремонти пловдив" , "строителни услуги пловдив" и др.
Нека ви дам малко инфо за сайта и какво ме притеснява:
Регистрирах им домейна и създадох сайта преди около седмица,две.Направи on page seo -уникален текст на всички страници, se friendly urls,уникални мета данни,създадох социални профили google,twitter,fb и тн.След това започнах да го добвям в няколко бе директории (подбирам ги по качество) и преди 2-3 дни видях,че вече се класира на 5-6 страца в Google за: "ремонти пловдив".Дотук добре като за начало,но вчера видях че сайтът е изпаднал до 10 -12 страница (варира) и това ме наведе на мисълта,че може нещо да съм объркал.
Искам да помоля някой SEO експерт да погледне въпросния сайт и да ми каже какво му е мнението - дали има някаква фрапантна грешка в кода или SEO стратегията.Също така дали мислите,че се е появил на 5-6 страница толкова бързо след пускането му благодарения на honeymoon периода и сега е отишъл назад в класирането докато не изгради онлайн репутация, или пък има нещо,което съм обръркал и трябва да оправя докато е време?Ето го адреса на сайта: http://donchevi.bg

Благодаря ви предварително

Няма да ти е лесно да изкараш този сайт на първа позиция, като гледам конкуренцията, която е работила по въпроса.
Отделно, колегата по горе е прав, че няма как непрофесионалист да постигне професионални резултати каквито очаква собственика(то всъщност има, но като отчетеш работата която ще трабва да се свърши или ще се откажеш или ще предпочетеш да пратиш на някои друг). Извеждане на първа позиция. Още повече, че тези преди вас се работили доста за тези резултати и са хвърлили маса пари, а не са разчитали на комшията...
Та в общи линии се получава следното: Професионална, стройтелна фирма, иска да излезе на първа страница като измести X на брой конкуренти в Google, обаче иска това да стане без пари?!
 
От: Нуждая се от съвет от SEO експерт

Здравей glndrk,
Има много истина в това,което казваш :) Едва ли ще успея да го изкарам на 1-ва страница,но нищо не пречи да опитам,така и така го правя безплатно,пък и не съм му давал гаранция :). Преди успявах да ги изкарвам сайтовете на 1-те страници,но тогава беше лесно - seo-то си беше чист спам хаха - добавях коментари в блогове,които се одобряваха автоматично,подписи във форуми (предимно .gov и .edu),мрежа от блогове,стотици нискокчествени линкове от директории,блъсках ключови думи навсякъде и даже купих изтекли домейни с pr5 -pr6 само за да си давам линкове.Така се бях запалил,че по едно време бях решил да почна професионално,само че така ми се стече живота,че почнах с друго да се занимавам и го зарязах seo-то за доста дълго време.Сега като се поразровох в нета,видях,че повечето техники дето съм ползвал отдавна вече неработят.Виждам сайтове без линкове почти,да се класират по-добре от pr6 сайтове.Филтрите на google явно са се развили дости и вече се залага на качеството и репутацята,а не на количеството.Социалните мрежи изглежда вече също са голям фактор.
На всички,които ми дадоха полезни съвети - БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА,благодарение на такива като вас интернета е такава велика работа.
 
От: Нуждая се от съвет от SEO експерт

Според мен проблема да отидеш на по-задни страници не е, че имаш фатални грешки по сайта,
а в регистрациите по разните директории, особено, ако изведнъж си ги направил.:rolleyes:
По мои наблюдения и опит, това вече не работи и най-често вече има обратен ефект.
Със социалните мрежи можеш да си докараш само временен трафик,
но е хубаво фирмата да има профил и страница във Фейсбук.

П.П. Сега видях, че подобни неща си написал и ти по-горе.
 
От: От: Нуждая се от съвет от SEO експерт

Правописните грешки вече ги оправих :) Това си беше наистина добър съвет,защото,признавам си,нямаше да им обърна внимание.Сега го погледнах сайта и от 12 страница се е преместил на 4-та за: "ремонти пловдив" и на 1-ва за: "довършителни ремонтни дейности пловдив" .То е ясно,че тепърва има да се мести нагоре - надолу,защото няма и месец домейна,но това ми дава надежда,че все пак има шанс и на "ремонти пловдив" да излезне на 1-ва страница някой ден.А за директориите и аз съм на твоето мнение,за това ги подбирам - малако,но качествени.За социланите линкове - гледах едно видео на Matt Cutts миналата седмица и в него той казва,че те стават все по-важни и натежават като фактор в алгоритъма на google.
 
От: Нуждая се от съвет от SEO експерт

Някои от фрапантните неща си ги оправил и все пак: в сайта текста ти е, както и в постовете тук - препинателните знаци са сляти с думите. По правило - след препинателния знак слагай интервал и после думата. Трябва да преправиш всичкия текст в сайта.

И като почнеш с това си поиграй и със снимките - сложи им прилично заглавие и описание - large728, не е добро нито за посетителя в сайта, нито за Гугъл.
 
От: Нуждая се от съвет от SEO експерт

Здравей glndrk,
Има много истина в това,което казваш :) Едва ли ще успея да го изкарам на 1-ва страница,но нищо не пречи да опитам,така и така го правя безплатно,пък и не съм му давал гаранция :). Преди успявах да ги изкарвам сайтовете на 1-те страници,но тогава беше лесно - seo-то си беше чист спам хаха - добавях коментари в блогове,които се одобряваха автоматично,подписи във форуми (предимно .gov и .edu),мрежа от блогове,стотици нискокчествени линкове от директории,блъсках ключови думи навсякъде и даже купих изтекли домейни с pr5 -pr6 само за да си давам линкове.Така се бях запалил,че по едно време бях решил да почна професионално,само че така ми се стече живота,че почнах с друго да се занимавам и го зарязах seo-то за доста дълго време.Сега като се поразровох в нета,видях,че повечето техники дето съм ползвал отдавна вече неработят.Виждам сайтове без линкове почти,да се класират по-добре от pr6 сайтове.Филтрите на google явно са се развили дости и вече се залага на качеството и репутацята,а не на количеството.Социалните мрежи изглежда вече също са голям фактор.
На всички,които ми дадоха полезни съвети - БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА,благодарение на такива като вас интернета е такава велика работа.

Хм, ако имах фирма за ремонтни дейности в Пловдив, и исках да ползвам сайта като най-евтината възможна реклама, и да разчитам, той да ми докара клиентите/работата и в крайна сметка печалбата, на мен определено нямаше да ми е все едно :lol:
Точно и това е разликата между фирмения сайт - които е просто една инвестиция/визитка и средство за намиране на клиенти, и личния хоби сайт които и да стане и да не стане все тая...
Проблема обаче е и в собствениците на фирмите, особено по старата генерация, които гледат на това като хвърляне на пари, а не като на инвестиция...

Примерно една такава фирма за ремонти колко клиента трябва да се обадят за да си избие примерно едни 1000 лв за сайт?
Какви са другите варианти за реклама?
- Печатна - колко струва едно каренце за месец?
- Радио - колко струва едно "спотче" за месец
за ТВ изобщо да не говорим...

П.С. Относно развитието на конкретния сайт. Принципно преди всичко трябва да се направи планиране. Да се прецени какъв имидж на фирмата искате да изградите. От това зависи по какъв начин ще се изгради сайта, дали ще се ползват социални мрежи и т.н. Софиалните мрежи не са подходящи за всеки тип бизнес и дейност...
 
От: Нуждая се от съвет от SEO експерт

ops5 - да си призная, това за препинателните знаци никога не съм го мислил, а уж съм учил български хахаа. Ще го оправя щом имам свободно време, а на снимките съм им сложил алт текст както и имената са se friendly. Единствено на снимките, които са в портфолиото не съм го направил, защото те са над 100 и ще е голяма играчка, пък и трябва всичките да имат 100 вариации на едни и същи думи, което е много вероятно да се изтълкува по-скоро като keyword stuffing .

glndrk - прав си затова,няма как да убедиш някой по-възрастен, че от един сайт може да му излиза повече работа от всички други реклами взети заедно ,аз самият не съм го вярвал преди. А за 1000 -та лв., - в тази сфера (строителството) само едно обаждане и могат да изкарат много повече.Един обект примерно да вземат и да започнат да строят и сещаш се какви пари ще изкарат. Дори и за ремонтите, парите пак са в хлияди, 2 тавана да си направиш от гипсокартон, изолации на стените и отиваш на няколко хилки, но ние сме изостанали в развитието си като народ заради комунизма,прехода....В Англия, когато живеех преди, имах хамалска фирма и един път местихме една бабичка в старчески дом. Жената беше на 96 години и като и разкачахме компютъра да го пакетираме ,тя се притесняваше да не и се изтрие хисторито на скайпа,че имала важна коренспонденция....,колко от нашите баби въобще знаят какво е скайп и как да го ползват...
 
От: Нуждая се от съвет от SEO експерт

Пиша отново, защото се развълнувах - преди малко проверих сайта и той вече се класира на 1-ва страница в Google за: ремонтни дейности пловдив, ремонти пловдив, довършителни ремонти пловдив и някои други думи (не съм сигурен колко точно са ,но тепърва ще видим трафика) . Знам, че за експертите в тоя бизнес това не е нищо особено, но за любител като мен си е сериозен успех. На всички, които се включиха в темата с полезни съвети - ИСКРЕНО БЛАГОДАРЯ ,без вас едва ли щях да успея да го изкарам там. Като се замисля, не е хубаво да прибързвам още, че утре може и да не е 1-ва страница вече ,но се изкефих и реших да пиша :)
 
От: Нуждая се от съвет от SEO експерт

Благодаря ти juvefan , от твоята уста - в Google-ските уши хахаха .
 

Горе