Нужда от помощ, полезни съвети :)

Ambitionz

New Member
Здравейте, първо искам да се извиня за мястото на темата ми.. незнаех къде да я публикувам, все пак има си правила.. ( Моля Администратора да я премести на точното място)
Преди около седмица си сърфирах в интернет пространството, и попаднах на този сайт. Преди това прочетох за MaxCart и за т.н Дропшипъри и ми стана много интересно понеже видях че има печалба
Мисълта ми е там, в момента съм на 17 години и след около 10 дни навършвам 18. Още не съм завършил училище, но искам да се амбицирам към нещо което ще ми плаща, да започна бизнес, да отворя онлайн магазин или нещо друго :)
Моля посъветвайте ме как да го направя, или поне как да почна, не съм от многодоходно семейство и мечтата ми е да се изградя, нужно ми е просто стартов план и малко помощ и съвети.
Както знаете в тази държава всеки гледа как да си изкара прехрана, затова искам да стартирам нещо което да го поддържам и да работя в рамките на нормалното, а не да нося камъни и да работя за този дето " клати дървото ".
Искам просто да печеля пари с честен труд и да вкарам малко ум, да измисля нещо, и след време да мога да имам добра доходност от това което съм направил.

Благодаря предварително :)
И пак се извинявам за темата ми, предполагам мястото и не е тук :(
 
От: Нужда от помощ, полезни съвети :)

Здравей,
До колкото виждам, мястото на темата ти е тук.

Трябва да си избереш какво искаш да отвориш на първо място - онлайн магазин, блог, информационен сайт, новинарски сайт....
Ако искаш да отвориш онлайн магазин - имай предвид, че има доста работа по него, докато започнеш да се храниш. Можеш да отвориш дропшпинг магазин, където реална да нямаш физически достъп до стоката, а просто да ставаш посредник между клиента и търговеца. Тогава печалбите са по-малки - около 15-20% от стойността на продукта е стандартното. Ако искаш наистина да имаш добър доход от него, то според моето лично мнение е стоката да си е твоя. Търсиш хубава стока, виджаш какво се предлага, купуваш я на едно и цената е много по-евтина за теб. Във всички варианти е възможна солидна печалба, но ти трябва доста работа. Другото, което трябва да знаеш е относно това как клиентите да дойдат в твоя сайт: желателно е да си направиш стартова СЕО оптимизация, ако нямаш възможност за постоянна. В никакъв случай не пренебрегвай социалните мрежи - те носят много, много трафик и съответно продажби към теб. Ако си се занимавал да си губиш времето във фейсбук като създаваш странички с вицове или пък профила ти има много приятели - то това е златна мина. Трябват ти страници с добър рийч, а платената реклама е лукс, който не можеш да си позволяваш постоянно, ако нямаш голям бюджет. Към магазина трябва да си върви блог, защото Гугъл обожава съдържанието. Отделно ти трябват качествени продуктови описания и снимки. Препоръчвам ти да използваш OpenCart за създаването на магазин - в момента съм пуснал тема, в която предлагам на един човек да му направя такъв магазин безплатно. Ако имаш задание и знаеш какво искаш от магазина си, можеш да ми пишеш лично, след като натрупаш 6 поста или направо на скайп limpo.gimpo1

А ако искаш да правиш новинарски сайт или блог, тогава трябва да имаш добре изглеждащ сайт и качествен контент. Тогава отново се намесват социалните мрежи, откъдето да ти идва част от трафика. При монетизацията вече се намесват платените публикации и банерите, например.


Ако имаш още въпроси - не се притеснявай да пишеш :)

Надявам се да съм ти помогнал!

Поздрави,
 
От: Нужда от помощ, полезни съвети :)

Според мен не ти пречи да си започнеш бранд с продукти на дропшипинг и същевременно да продаваш и свои продукти.
Дропшипинга е добър старт, опит, контакти и ще имаш възможност да събереш капитал и да си зареждаш сам.

Аз самия в момента съм тръгнал по тоя път и имай в предвид, че контактите са най-трудното.
Инвестиция също ти е необходима - фирма, изработката на магазина, лога, банери. Можеш да продаваш и без касов апарат, което ти спестява 300лв.

Събирай пари, чети, проучвай и се мятай.
 
От: Нужда от помощ, полезни съвети :)

Здравейте, първо искам да се извиня за мястото на темата ми.. незнаех къде да я публикувам, все пак има си правила.. ( Моля Администратора да я премести на точното място)
Преди около седмица си сърфирах в интернет пространството, и попаднах на този сайт. Преди това прочетох за MaxCart и за т.н Дропшипъри и ми стана много интересно понеже видях че има печалба
Мисълта ми е там, в момента съм на 17 години и след около 10 дни навършвам 18. Още не съм завършил училище, но искам да се амбицирам към нещо което ще ми плаща, да започна бизнес, да отворя онлайн магазин или нещо друго :)
Моля посъветвайте ме как да го направя, или поне как да почна, не съм от многодоходно семейство и мечтата ми е да се изградя, нужно ми е просто стартов план и малко помощ и съвети.
Както знаете в тази държава всеки гледа как да си изкара прехрана, затова искам да стартирам нещо което да го поддържам и да работя в рамките на нормалното, а не да нося камъни и да работя за този дето " клати дървото ".
Искам просто да печеля пари с честен труд и да вкарам малко ум, да измисля нещо, и след време да мога да имам добра доходност от това което съм направил.

Благодаря предварително :)
И пак се извинявам за темата ми, предполагам мястото и не е тук :(

Няма лесен начин. Дошла ти е някаква идея, ама реализацията никога не е лесна
А това за MaxCart, можеше до го пропуснеш, освен ако не е някаква цел на поста ти
Успех ти пожелавам, но пътя трябва да го извървиш сам :rolleyes:
 

Горе