Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

elflame

Well-Known Member
Здравейте, от два дена се боря с хостинга си. Имам сайт който прави средно по 5-6 000 посещения на ден. В пикови моменти над 10 000 трафика идва на 90% от фийсбук. Последната седмица обаче ми спряха сайта от хоста, понеже съм прехвърлил процесорното време. Та ползвам най-големия план на споделен хост в icn и сега ме карат да минавам на клауд. Разликата в цената е леко огромна от 30лв на месец в момента на 150лв. Сайта печели от гоогле и сами знаете, че в трафик от фейсбук дори и при 10 000 човека на ден приходите са доста ниски та се чудя какво да правя. Процесорното време е 140 на сегащния ми план аз съм имал средно по 300 за последните 2 месеца с уордпрес сайт. Днеска оптимизирах всичко което прочетох по темата направих си и безплатната регистрация при CloudFlare. Утре ще видя резултата. Та на въпроса де ще пускам още един сайт който трябва да прави по 10 000 посещения на ден и се чудя предполагам има хора който правят по доста посещения на ден тук във форума как се справяте? На какъв хост сте? Общо взето как се хоства сайт с 20-30к посещения всеки ден?
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Та на въпроса де ще пускам още един сайт който трябва да прави по 10 000 посещения на ден и се чудя предполагам има хора който правят по доста посещения на ден тук във форума как се справяте? На какъв хост сте? Общо взето как се хоства сайт с 20-30к посещения всеки ден?

Как се справяме питаш? Ми добре, примерно сайт с 20 000 - 25 000 дневен трафик, споделен хостинг, среден план, процесорно време - в рамките на 70-80 мин. ... Има начин.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Станникът ни намекна, проблема е някъде в твоя телевизор. Я не си пуснал кеширане, или не ти е ефективно. Може би трябва да си оптимизираш заявките към БД.
Поне дават ли ти разбивка колко процесорно време се харчи, къде повече се харчи, в php или за БД и тн.

Хвани някой да ти оптимизира сайта!
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Предполагам това е с къстом система на сайта а не wordpress? И ако има начин моля сподели. За да не излиза, че искам нещо на готово ще напиша како прочетох днеска понеже цял ден чета. Направих следното оптимизирах всички снимки на мин. кв. Сложих WP Clean Up и WP Super Cache гледах клипове как да ги настроя. Регистрирах сайта в CloudFlare. Изтрих всички приложения който не ползвам. Реално сега съм само с All In One SEO Pack и Share Buttons. На хоста няма нищо друго освен сайта. Друго незнам какво мога да направя ако имаш съвет ще съм много благодарен.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Реално сега съм само с All In One SEO Pack и Share Buttons.

Ей с това ме спечели, само заради това ще ти помогна, един човек който да мисли като мен и да ползва правилния плъгин All In One SEO Pack :).

Иначе да, посочения от мен пример е за сайт на Уордпрес.

Прав е Green Bars като казва, че намеквам, че явно сайта ти не е добре оптимизиран. Но всичко е според зависи, понякога просто няма какво повече да се направи и е нужен ъпгрейд, разбира се конкретни отговори могат да се дадат когато се погледне проблема.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

:) Ще съм много благодарен за помоща
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Да разбирам, че проблема трябва да идва от плъгина ли? Дайте някакъв съвет как да процедирам. Явно изпускам нещо какво друго мога да оптимизирам?
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Не мога да ти дам съвет как да оптимизираш wordpress-a (и аз съм се мъчил много пъти), но мога да ти дам съвет да бягаш от icn с 200!!!

Искат ти 150 лева на месец за новия план? Май не ги слушат главите... Да не говорим, че и сега плащаш много за това, което получаваш...

Препоръчвам ти да се обърнеш към https://coolicehost.com/

Първо ще ти препоръчат най-подходящият план за теб, второ ще забравиш за проблемите с хостинга и трето ще плащаш по-малко отколкото плащаш сега.

Не правя реклама, просто от 16 месеца съм при тях и съм нямал никакви проблеми.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Благодаря за съвета но по-скоро съм съгласен с Странникът, че проблема е при мен сега като чета не е нормално да имам 400 процесорно време. Щом може да имаш 80-90 с 30 000 посещения на ден. Така че предполагам и да ида другаде проблема ми ще е същия. Само се надявам за съвет как да се оптимизира wordpress. Продължавам да чета из нета но и за насоки ще съм благодарен.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Благодаря за съвета но по-скоро съм съгласен с Странникът, че проблема е при мен сега като чета не е нормално да имам 400 процесорно време. Щом може да имаш 80-90 с 30 000 посещения на ден. Така че предполагам и да ида другаде проблема ми ще е същия. Само се надявам за съвет как да се оптимизира wordpress. Продължавам да чета из нета но и за насоки ще съм благодарен.

Една жена каза на пазара....
 
Да, кула е точно за такива играчи като теб. Ако не ме лъже паметта, точно на такива сайтове успяват да има намерят местенце, добре бюджетирано и определено с пъти повече ресурси. ;)

Ама като не сте си направили и труда да проучите. Технологиите много бързо растат и едните ще те щават по 150 лева за VPS, а другия може да те качи на някой клуд или нещо друго, къстам решение за половината пари. Но кой да пита, да чете....И този банер горе в хедъра на форума с тия характеристики на плановете нищо ли не ви говори? Че и наскоро гледам още един, че са повишили рамта.

Нищо лично, но по някога си го заслужавате да давате и по 200 лева. :)
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Една жена каза на пазара....

Нещо не ти разбирам постовете :) искаш да намекнеш нещо но не го правиш... Разбирам, че никой не е длъжен да помага но нали и това е смисъла от този форум. Поне на мен ми е помогнало не малко да чета из него за разни неща. Не съм учил за програмист не ги разбирам. Чета и се уча. Когато си сам е така. Трябва да разбираш от това как се прави сайт, как се оптимизира, как да си направиш фейсбук страница, как да печелиш от сайта си. Никой не е казал, че е лесно. Ще използам цитата от снощния филм - ставай и ставай докато агнетата станат лъвове. Ако хората си помагат става по-бързо може да са минали през тези проблема, като не става по-бавно. В случай писах понеже утре ако пак ми е над разрешеното ще трябва да мина на облак и да платя 150лв за месец иначе ще ми спрат сайта. За това ми се налага да си реша проблема до утре. Без лоши чувства както казах никои не е длъжен, разбирам че вие знаете много повече.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Сложи този плъгин - Hyper Cache Extended и си решаваш проблемите.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Сложи този плъгин - Hyper Cache Extended и си решаваш проблемите.

Абсолютно съгласен! Този плъгин е на българин - Марто!
Пробвал съм ги всичките, но този за мен е №1.
Иначе, ако трябва да говоря по темата.. мога да изпиша роман на тема "Прескачане на процесорно време". Та понеже не съм писател, се ометох от друга голяма БГ хост фирма.
Та и аз като други по-горе съм при coolicehost и дори взех, че спрях Hyper Cache Extended на WP сайтовете ми и си карам само на Varnish-а /това нещо е бахти говедото, направо ме шашка/ и така като гледам, всичко си е ОК. Ся, не могат другите хостинг провайдъри да ме убедят, че при едни и същи условия на едните им чупя железарията а при други, всичко е песен!
Така че вместо друг план, избери друг хостинг провайдър. ;)
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Благодаря за съвета но по-скоро съм съгласен с Странникът, че проблема е при мен сега като чета не е нормално да имам 400 процесорно време. Щом може да имаш 80-90 с 30 000 посещения на ден. Така че предполагам и да ида другаде проблема ми ще е същия. Само се надявам за съвет как да се оптимизира wordpress. Продължавам да чета из нета но и за насоки ще съм благодарен.

elflame - първо, нека да почнем отначало: за този проблем не се гледа трафика, а колко сесии прави сайта ти. После, даже и да преминеш на друг хостинг (тук съм съгласен, че посочения от колегите хост на coolicehost е най-добрия), то това е само замазване на нещата и проблема пак ще остане. Сайта така или иначе трябва да се оптимизира.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Колкото повече чета имам чувството, че проблема е в ботовете които индексират сайта

A PHP script 31,168 2.24 GB 22 Фев 2016 - 17:53
Unknown robot (identified by 'bot' followed by a space or one of the following characters _+:,.;/\-) 28,007+567 1.08 GB 22 Фев 2016 - 17:51
Googlebot 20,389+35 481.52 MB 22 Фев 2016 - 17:47
Unknown robot (identified by 'robot') 7,514+16 290.87 MB 22 Фев 2016 - 17:52
Unknown robot (identified by empty user agent string) 2,400 46.14 MB 22 Фев 2016 - 17:48
Unknown robot (identified by 'spider') 1,661+107 67.33 MB 22 Фев 2016 - 17:12
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Hyper Cache Extended този плъгин веднага ли започва работа т.е от хоста ми опресняат CPU то на 3 часа трябва ли да има ефект веднага или се чака известно време? Въпроса ми е и за CloudFlare. Иначе за момента съм на 100 сърварно време с 1800 посещения като не качвам нищо в фейсбук за да не товаря.Какво ви е мнението за тези All In One WordPress Security and Firewall и Wordfence Security идеята ми е да ги ползвам за ограничаване на ботовете.
 

Горе