Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Hyper Cache Extended този плъгин веднага ли започва работа т.е от хоста ми опресняат CPU то на 3 часа трябва ли да има ефект веднага или се чака известно време? Въпроса ми е и за CloudFlare. Иначе за момента съм на 100 сърварно време с 1800 посещения като не качвам нищо в фейсбук за да не товаря.Какво ви е мнението за тези All In One WordPress Security and Firewall и Wordfence Security идеята ми е да ги ползвам за ограничаване на ботовете.
Грешен избор на кеш плъгин.
Аз ти препоръчвам WP Super Cache. Разгледай класациите и сам ще се убедиш, че Hyper Cache Extended не е добър избор.

Но като цяло цялата ти стратегия е грешна. Остави хостинг компанията да се грижи за натоварването, не е твоя работа това. Вече са ти препоръчали няколко пъти решението, няма да го повтарям и аз.

Какво ви е мнението за тези All In One WordPress Security and Firewall и Wordfence Security идеята ми е да ги ползвам за ограничаване на ботовете.
Пълна глупост. Ако желаеш ще се обоснова.
 
Re: От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

99,9% съм сигурен, че сайта ти е от типа лай.на с заглавия "ШОК", "ЛЕЛЕ", "Само тук.."

т.е. караш говн.а от ФБ и ги мешаш с лай.ната на сайта. За да печелиш и требе само чист хтмл с площадки за Г реклама - не виждам причина за ВП в тоя случай. Принципно с хтмл темплет съдържанието се пълни за малко повече време от ВП (напр 3 мин срещу 5 мин), но плана ти ще е 30 лв на година.
 
От: Re: От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

В голяма грешка си сайта ми няма общо с горе споменатите типове сайтове.
 
От: От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Ако може се обоснови. Хоста ми предлагат да мина на VPS а там цената е 6 пъти по висока на месец. При положение, че доста хора писаха тука, че трябва да се оптимизира сайта защо смяташ че те грешат?
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Не разбрах защо не искаш да смениш хостинга, а предпочиташ да си чукаш главата сам. Те ако искаха да ти помогнат, щяха да го оптимизират вместо теб, а не само да ти дават насоки, най-малкото с по-конретни идеи. Алтернатива не мога да ти кажа, сам може да си избереш.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Имам платен за още 1 година напред хостинг при тях.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

И?
Това, че си се набутал не означава, че трябва да продължиш да се набутваш и прецакаш сайта си.
Пий една студенба вода и си бий шута.
Имам платен за още 1 година напред хостинг при тях.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Според ситуацията и вашата лична комуникация с екипа им, може да стигнете до споразумение да ви върнат парите за следващите месеци, които няма да използвате услугата или поне % от тях (по-голямата част). Поне мисля, че това допреди години се правеше за добро име на компанията, сега нямам наблюдение какво е развитието, но да имаш доволни клиенти или да се сбогуваш с тях с усмивка и надежда да се върнат е добър маркетингов подход, който се налага да се ползва и в днешно време. Липсата на такова отношение и спазване стриктно на договора е голям синджир около врата, за който не чете ситния текст.
Имам платен за още 1 година напред хостинг при тях.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

По принцип може и да има такава възможност но искам да се поблъскам и да проверя защо е така иначе кой ми гарантира, че като се преместя няма да се получи същото. От всичко прочетено до момента разбрах, че първо не е нормално да сайта ми да прави по 400-700 процесорно време за 24 часа, при положение, че има пак wordpress сайтове които правят по 30 000 посещения за 100 процесорно време. Така че съм сигурен, че така или иначе трябва да направя нещо по въпроса? Или смяташ че като се преместя при друг хост ще се оправи това?
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Ами да то това е ясно. За два дена научих доста неща. За което благодаря на всеки които писа в темата.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

добави в .htaccess файл в root директорията на домейна ти, където са ти всички файлове на WP-то следния код:
<Files wp-login.php>
Order Deny,Allow
Deny from all
Allow from x.x.x.x
</Files>
, където x.x.x.x е твоето IP, както и провери си log файла за error и php грешки, тъй като php грешките явно ти се трупат от недобре конфигуриран хостинг или конфликт с темата на wp, която ползваш, дадена добавка /plugin/ или друга настройка във wp-config файла..
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Имах подобен проблем. Пробвай това - http://wp-rocket.me/
после ще ми благодариш. :) Най-добре похарчените 39 долара.
Имат 30 дни money back така че ако не ти реши проблемите можеш да си върнеш парите без проблем.
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

По-добре си смени хостинга с такъв, който няма процесорно време, лимитиран трафик, без лимитиране на файловете, директориите ((inodes) и други такива щуротии. Има споделен хостинг на добри цени. Примерно cbox.biz
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

По-добре си смени хостинга с такъв, който няма процесорно време, лимитиран трафик, без лимитиране на файловете, директориите ((inodes) и други такива щуротии. Има споделен хостинг на добри цени. Примерно cbox.biz

Сайта първо трябва да се оптимизира, няма абсолютно никакво значение дали ще вземе нов хост, ако сайта на автора на темата не е оптимизиран. И задължително недей да търсиш "хостинг на добри цени", търси качествен хостинг!
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Здравейте, не бях писал от 1 седмица понеже основно се занимавах с това да си намаля процесорното време. Та за момента от 400 го свалих на 100.

Предприех следните мерки сложих WP super cache, claudflair, намалих размера на снимките от средно 100кв. на 15-20кв., баннах доста ботове на търсачки, който обхождаха сайта, намалих и гоогле бота да минава рядко.

Въпроса е обаче, че и намалих трафика към сайта. От 10 000 на ден до 2000 на ден. Просто вместо 20 линка пускам 5 във фейсбук.

Странник как мога да разбера дали темата ми е оптимизирана? Това са файловете който са отваряни от 1 март до днес

ХИТА
html HTML or XML static page 10,571 31.9 % 102.11 MB 50.2 %
jpg Image 9,244 27.8 % 43.54 MB 21.4 %
js JavaScript file 6,935 20.9 % 23.98 MB 11.8 %
png Image 3,126 9.4 % 4.99 MB 2.4 %
css file 1,605 4.8 % 9.13 MB 4.4 %
gif Image 877 2.6 % 1.64 MB 0.8 %
php Dynamic PHP Script file 773 2.3 % 17.64 MB 8.6 %

Имам и едно нещо което ме притесняма количеството на 404 eror - отново за периода от 1 до днес.
ХИТА
404 Document Not Found (hits on favicon excluded) 28,674 92.2 % 440.11 MB
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Въпроса е обаче, че и намалих трафика към сайта. От 10 000 на ден до 2000 на ден. Просто вместо 20 линка пускам 5 във фейсбук.
Аз съм пас :D
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Свалил си времето защото:

Въпроса е обаче, че и намалих трафика към сайта. От 10 000 на ден до 2000 на ден. Просто вместо 20 линка пускам 5 във фейсбук.

Много ми е смешно когато сами почнете да правите неща, които не разбирате, и после се чудите, че проблема стои.

...намалих размера на снимките от средно 100кв. на 15-20кв....

Загубено време от теб, размера на снимките няма абсолютно никакво значение за увеличаване или намаляване на процесорното време.

Аз няколко пъти ти писах в темата да ми пишеш ЛС за да ти помогна, така от разстояние не мога да направя нищо, ти предпочете да не ме слушаш и сам да се занимаваш, вместо да си платиш и работата да е свършена. Твоя воля, прави това, което желаеш, но повече не ме замесвай в този проблем, защото ще послушам wpcreato:

Аз съм пас :D
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Ще приема с усмивка написаното по-горе, искам сам да си реша проблемите. Хубаво е човек да си плаща на това е основана икономиката. Едно знам научих адски много неща за тази седмица, има да се учи още много. Но изучаването на материята е важно за успеха.

Странникът - даже не бях разбрал, че има такава оферта към мен. Ще се помъча па ако не се справя ще се обърна към теб. Явно аз не съм чел добре.

Благодаря на всички който писаха в темата.

А и последно може да е полезно за някой не знам дали има връзка но днес пробвах друго. Както обясних трафика на сайта e 90% от фейсбук като постнех пост там в 3 страници по 20к и няколко мой групи се генерираха много посещения към сайта наведнъж за 15 мин към 1000 посещения и за 3 часа беше скочило с 50 вчера процесорното време от 60 на 110. Та днес пробвах да пускам линкове през 30 мин само по 1 линк в 1 страница след 30 мин същия в другата страница и днес гледам имам 6000 човека с 70 процесорно време за деня. :)
 
От: Нужда от съвет за хостинг на сайт с 10 000 посещения на ден

Добре, следващия път ще го напиша по-ясно. Иначе продължаваш с опити за трафика, а така само губиш. Хубаво е да учиш, но на нещо опитно, не и на действаща система, защото търпиш загуби.

Независимо кой хостинг ползваш, трябва да си оптимизираш сайта, от това само ще спечелиш, даже и coolicehost да ползваш ако сайта ти не е оптимизиран пак би срещнал проблеми. Ако ти е оптимизиран сайта, би постигнал добри резултати даже и при Суперхостинг, и примерно би държал и по 1 000 онлайн, както съм го постигал аз.
 
Последно редактирано:

Горе