Нужда от съвет - опит за измама или не?

koksi

Member
Здравейте,

Преди време купих един домейн, който в миналото си е бил някакъв стартер който уж филтрира най-интересните неша от интернет блабла... Наскоро се присетих за въпросния домейн и го пуснах в sedo.com за продан.

3-4 дни по-късно, а именно днес, получавам мейл от някакъв пич който се представя със следното "I help top domain investors to find good names on the market. If you have other names to be sold please email me the list.". От своя страна, аз поисках да ми предложат цена и съответна валута в която да се случи сделката. Малко по-късно получих и оферта - 15,000$. От мен обаче се изискват 2 неща, а именно:
1. A screenshot of your domain account. You may also make a screenshot of your WHO IS.

2. To be sure in legitimacy of this sale and to avoid possible trademark problems my client buys only domains certified by an official certification authority he knows and trusts. Please send me your domain seller's certificate. If you don't have it you can obtain it at Domain Tools Certifications. This certification authority provides the highest level of certificate protection. They send an URL of the certificate so we can check it's legitimacy online at the web site of the issuer.

До тук всичко е ок, до момента в който, видях, че въпросния сертификат е 79 евро и се чудя дали това не е някакъв тънък опит за измама, само и само да си купя тъпия сертификат. Първото което ми хрумна е да проверя дали случайно домейна от който ми пише и този от който иска да си купя сертификата не е на един и същ собственик. Оказа се, че е така.

Моля за съвет, това е първия път в който продавам домейн и не съм съвсем наясно с най-добрите практики.
 
От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

Сам.

Както споменах, първия опит за продажба на домейн ми е и не съм на ясно с най-добрите практики. Ще се радвам да чуя повечко мнения, благодаря все пак ;)
 
От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

Измама е, искат да купиш сертификата им. Получавал съм многократно такива съобщения на емайла
 
От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

Сам.

Както споменах, първия опит за продажба на домейн ми е и не съм на ясно с най-добрите практики. Ще се радвам да чуя повечко мнения, благодаря все пак ;)

Е тези 15 000 гущера не може да не са те усъмнили, ама ако искаш пробвай да ги вземеш
 
От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

Аххх nuni, уби всичките ми мечти през последния 1 час :D

Много благодаря за мнението. Мисля обаче да поиграя играта на този господин, да видим до къде ще стигнем ;)
 
От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

А тъй, тамън след туй няма да ти се продава евтинджос и може да ти се отвори парашутя
Ама и има и друг вариант, наистина да спечелиш, щото стария собственик иска да си върне домейна
Като се замисля не бих рискувал, ама пък що да се замислям
 
От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

Сега ще видим за какво иде реч ;)

п.с. върнах му мейл да ми помогне и да ми даде повечко инфо за този сертификат, тъй като не съм продавал до сега. Добре помислена измама, само да си бяха направили по-добре дизайна на сайта със сертификатите, въобще нямаше да се осъмня.
 
От: От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

Добре помислена измама, само да си бяха направили по-добре дизайна на сайта със сертификатите, въобще нямаше да се осъмня.

Недей така, че ще вземе ся някой да направи измамата по-добре. :D
 
От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

Ето малко да се позабавлявате:

ТОЙ:
The Domain Tools Certification is the only issuer which includes valuations and TM verifications in the certification. They also provide a high level of protection against fake certificates. They send an URL of the certificate so we can check it's legitimacy online on the web site of the agency. Thus it's impossible to create a fake certificate.

All my sellers ordered certificates there.

АЗ:
Interesting, can you show me a screenshot of one? I would really like to see whats inside for that much money... What about that protection, what exactly protects me from? I will need your help in order to buy this certificate, because it looks odd. I hope we won't affect the deal by delaying it a day or two.

С две думи, правя се, че не знам, че ще бъда измамен а господина пише ли пише. Чудя се 'що да му е*а майката не се занимават тея хора с нещо полезно ми тръгнали да си вадят някакв пари по безумен начин. Малко прилича този на телефонните измамници в България и си мисля, че повече няма да пише :)
 
От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

Преди време един и мен ме караше да си оценявам домейна, като сумата в началото беше подобна на твоята...
Последната ми оферта беше - че не ми се занимава с сертификати и ще му го дам за 1000(без да го оценявам), така и не се обади повече :)
 
От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

Този е упорит - все още се опитва да ме накара да си го купя :)
 
От: Нужда от съвет - опит за измама или не?

Кажи му в прав текст - купи ми ти сертификата и ми го дай. После тия пари ще ги приспаднем от цената на домейна :D
 

Горе