Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

  • Да

    Votes: 11 50.0%
  • Не

    Votes: 11 50.0%

  • Общо гласове
    22

N.JELQZKOV

New Member
Интересно ми е мнението на хората от форума. Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер? Според мен, Да! Няма как да се наречеш графичен дизайнер при положение, че само нареждаш чужди изображения и добавяш ефекти във Photoshop. В случая не ТИ си истинския дизайнер, а този чийто изображения използваш. Няма как да се наречеш графичен дизайнер (или какъвто и да било дизайнер) при положение, че най-великото ти постижение е рисунка на къщичка с ограда, дърво и димящ комин, която си нарисувал в първи клас. Дизайна трябва да бъде уникален и всеки елемент от него трябва да бъде създаден от теб. Само тогава можем да говорим за дизайн. Поне това е моето мнение. Вие как мислите?
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Според мен отговора е и да и не, иначе нямаше да има толкова готови елементи, които да се продават, това е все едно интериорен дизайнер да си прави сам мебелите примерно.

В крайна сметка обаче при всички положения може да си дизайнер без да умееш да рисиваш това е факт, е поне някаква скица трябва да можеш да направиш;-)

При дизайна важна е идеята преди всичко.
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Не е нужно да можеш да рисуваш, трябва да си креативен /което се учи с времето и разглеждането на галерии с изображения било то лога, уеб дизайни, постери и т.н./
Естествено е в плюс да можеш да рисуваш, но дори да може да скицираш проекта е достатачно. /тук говорим предимно за лога/ А ако говорим за уеб дизайнерите, Ux/ui на тях въобще не им трябва да рисуват. Единствените, които наистина имат нужда от умения в рисуването са може би илюстраторите, които правят разни герои.
 
От: От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

При дизайна важна е идеята преди всичко.

След това обаче трябва да имаш и умения за да я осъществиш нали? :) Как може да възпроизведеш това, което е в главата ти без да хванеш молива?

Точно преди 2-3 дни попаднах на сайта на една маркетинг компания (не в България). Имаха секция "Екип" където представят всеки един от служителите си. Гледах клипа, в който представяха графичния си дизайнер. На едната стена в офиса му има огромна бяла дъска, където може да драска. Освен това една голяма част от времето му минава върху хартиения лист с молив в ръка. Преди да избере финално лого за даден проект, пича рисува десетки варианти и експериментира докато не остане доволен от крайния резултат. Това вече е графичен дизайнер. Човек, който сам дава живот на идеите си.
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Нужно е да можеш да рисуваш но не е задължително. Отделно можеш да рисуваш и създаваш форми директно в програмите, а там ти трябват умения по самата програма.

Няма как всеки художник да е графичен дизайнер и всеки дизайнер да е художник. :)
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Да можеш да рисуваш си е голям плюс. Трябва да се уточним какво разбираме под 'рисуване' и 'талант'. Да не забравяме, че и Пикасо е бил доста успешен художник, макар и мнозина да не одобряват творбите му :)
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Разбира се, че трябва да може да рисува. Какъв графичен дизайнер ще е, ако използва само готови работи.
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Според мен и двата отговора не са грешни, просто не е задължително да си добър механик, за да си добър пилот.
Но при всички положения русиването си е плюс.
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Някой от вас опитвал ли се е да рисува с мишката?
99% ще кажат да със сигурност:)
С мишката, ако ще да си най-големия художник няма да постигнеш впечатляващи резултати:)
Много дизайнери не използват графични таблети, а тези които използват ги ползват в повечето случай за скициране, в крайна сметка зависи за дизайн на какво говорим всъщност.
При дизайна се използват техники и инструменти с които не е нужно да имаш художествени умения, достатъчно е да имаш усет и фантазия, другото е инструменти и най-разнообразни техники за използването им.
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Аз пък мисля, че истинските дизайнери използват графични таблети
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Ето един пример, как се рисува картина без да имаш и грам художествени умения, използват се само техники и готови елементи.

[video=youtube;Nl-rEEA9WQw]https://www.youtube.com/watch?v=Nl-rEEA9WQw[/video]
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Ако не моаш да нарисуваш ЕБЪНЬЙЕЕЕЪЮЕЕЕЕЙЪЪЕЕЕЕ - не важиш ваобште !!!
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Не разбира се..
 
От: От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Някой от вас опитвал ли се е да рисува с мишката?
Аз със мишка дори не съм се опитвал да рисувам, камо ли с космите на коня у картината:)
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Как ще рисуваш с мишка, човек? Уточни първо дали трябва да е жива или не!
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Рисуването е основата на дизайна.Дизайнер който не може да рисува е незавършен дизайнер.
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Недейте да пишете глупости, убивате желанието на хората, които почват да учат дизайн. Стига ти да можеш да направиш скица на логото/примерно/ което искаш да направиш. Всичко друго е опит , креативност и време. Особено в Ux/Ui дизайните, уеб въобще не ти трябва да можеш да рисуваш. Ако искаш да правиш илюстрации,разни герои или 3д примерно тогава ти е задължително да рисуваш.

Важното е да гледаш постоянно изображения , галерии на лога, уеб дизайни и т.н. Да видиш едно лого да знаеш как са го направили. Креативността се учи с време. Също прочетох по-горе хора, които казваха нещо за "талант". НЕ, няма такова нещо като талант. Има hardwork , безсънни нощи и много проекти.

Аз също имам пад за рисуване, но много рядко го използвам. Всъщност пиша този коментар с една единствена цел да надъхам хората, които искат да се занимават с дизайн, защото много често срещам хора, които казват... "много яка работа имаш, жалко, че не мога да рисувам иначе и аз щях да стана дизайнер"

Да, но зад тази "яка работа" има много труд и айде аз съм млад и още не толкова опитен дизайнер/колкото ми се иска да бъда/, но има хора от форума даже, които имат по 5-10 години опит и те сигурно ще ви кажат същото, не е талант, не е до това да може да се рисува. Всичко е до желание и време. Много четене, много гледане на галерии и много труд.
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Нека всеки да си прави интерпретации, но дизайн без рисуване не може.
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Да може да чертае със сигурност трябва. За останалото има художници, аниматори, и т.н.
 
От: Нужно ли е да можеш да рисуваш за да се наречеш графичен дизайнер?

Аз като любител на графичния дизайн, какво означава да чертае....сори за тъпия въпрос, но чертеж може да означава пет криво - ляво отсечени линии, може да означава и непрецизна рисунка с молив...
 

Горе