Някакъв сайт или под сайт за скриване на оригиналния домейн за пред фейсбук

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Понеже Facebook има разна особенна политика за някой сайтове и като ги пускам по страниците правят по 10-50 посещения (самите линкове, а това не е нормално), искам да направя "маска" на оригиналния домейн.

Goo.gl или Bit.ly няма да ми свършат работа..
Трябва ми някакъв сайт или нещо.. Което да ми свърши тази работа.

Искам да скрия този домейн www.основен-домейн.ком
И за тази работа ще използвам този домейн: www.препращаш-домейн.ком

Искам да използвам www.препращаш-домейн.ком за да влеза в www.основен-домейн.ком и да копирам ЛИНК от www.основен-домейн.ком, но в същност този линк да представлява www.препращаш-домейн.ком/линк-към-снимка-от-основния-домейн.

Дано някой успя да ме разбере :lol:

Ако тръгна да правя файлове с редирект за всеки линк става много сложно.. и за това ми трябва нещо лесно с което да копирам от основния ми сайт и да го пускам във фейса през домейн-маска.
Нещо подобно на бит.лу и гоо.гл .. обаче странно, но тези ДВАТА не ми вършат работа просто.. не стават нещо..? Фейса си ги засича оригиналните домейни и пак не им дава голям рийч.

Имате ли някакви предложения? Готов CMS ? Custom система? или нещо такова?
Дори съм склонен да платя на някой да извърши цялата тази работа ;)

Благодаря,

Поздрави,
Симеон
 
От: Някакъв сайт или под сайт за скриване на оригиналния домейн за пред фейсбук

Как разбра че "Фейса си ги засича оригиналните домейни" ?
За да провериш дали е така, може да качиш същото съдържание на друг домейн и отново да постнеш същото на същите хора но от новия домейн.
Така ще провериш дали има значение кой е домейна.

Иначе ако това което твърдиш е вярно и Фейсбук достига до крайния линк, тогава някъде по пътя между редиректващия и скрития домейн трябва да има "ръчно преминаване" ако мога така да го нарека, за да спре фейсбук до там и да не може да се прехвърли и примерно човек дошъл от линка през ФБ да трябва да се прехвърли през бутон било то "Виж" или пък бутон "още по темата" ..( подобно на вордпрес блог и бутона който те вкарва в пълната статия).
 
От: Някакъв сайт или под сайт за скриване на оригиналния домейн за пред фейсбук

Лошите чичковци от фейса много лесно може да проверяват накъде сочи линка short url decode php function.
Пробвах с един мой сайт в който редиректа ставаше след 2 секунди и тази функция не засича на къде води линка.
Може да си купиш един евтин домейн и да си качиш някой опен сурц цмс за скъсяване на линкове ,който да едитнеш да пренасочва след 1-2 секунди.
ПП тук може да видиш http://url-checker.com/short-url-decode/
 
Re: От: Някакъв сайт или под сайт за скриване на оригиналния домейн за пред фейсбук

Как разбра че "Фейса си ги засича оригиналните домейни" ?
За да провериш дали е така, може да качиш същото съдържание на друг домейн и отново да постнеш същото на същите хора но от новия домейн.
Така ще провериш дали има значение кой е домейна.

Иначе ако това което твърдиш е вярно и Фейсбук достига до крайния линк, тогава някъде по пътя между редиректващия и скрития домейн трябва да има "ръчно преминаване" ако мога така да го нарека, за да спре фейсбук до там и да не може да се прехвърли и примерно човек дошъл от линка през ФБ да трябва да се прехвърли през бутон било то "Виж" или пък бутон "още по темата" ..( подобно на вордпрес блог и бутона който те вкарва в пълната статия).
Засича оригиналния домейн, като го прекарам през бит.лу или гоо.гл
Тествано е и е така. Нямам си на идея как го правят.

С бутон ще се затормози потребителя, и няма да продължи. Ще се губи доста бързо самото посещение.
За това според мен по-добрия вариант е да го направя през мой друг домейн, който не е свързан с гоо.гл и бит.лу
 
От: Някакъв сайт или под сайт за скриване на оригиналния домейн за пред фейсбук

А с един регирект 301, който да се активира при RewriteCond %{HTTP_REFERER} .facebook.
Или и това се брои за нарушение?
 
От: Някакъв сайт или под сайт за скриване на оригиналния домейн за пред фейсбук

Да засича ги. Пускам чат пат линкове през битли и във фейсбук под умаленото изображение често пише сайта ми, а не битли.ком.
 
От: Някакъв сайт или под сайт за скриване на оригиналния домейн за пред фейсбук

Ако редиректа не помогне пробвай с iframe, като му предаваш цялатото URI.
 
Мисля да взема някакъв Shorten CMS, който да редиректва след определени секунди.
Така мисля, че ще станат нещата.
 
От: Re: Някакъв сайт или под сайт за скриване на оригиналния домейн за пред фейсбук

Може да ползваш това http://bluez.me/ редиректва след 1 секунда. Така не може да отчете на къде води линка
Мисля да взема някакъв Shorten CMS, който да редиректва след определени секунди.
Така мисля, че ще станат нещата.
 

Горе