Някой в рекламния бизнес с билбордове?

xainov

Well-Known Member
Здравейте, интересувам се от тази сфера от едно известно време. Най-много ме интересуват билбордовете и ЛЕД екраните за реклама. Какви документи трябват за да се направят на частна земя и на общинска такава? Какви са наемите горе-долу и кое се смята при тях - размера на монтираното съоръжение или размера на подпорите на съоръжението? Какви са наемите от реклама върху двете? Интересува ме общо взето всичко. Имам няколко идеи за локация и ще се радвам да чуя мнения на хора, които имат или са имали досег.
 
От: Някой в рекламния бизнес с билбордове?

Ами дано се сключи, отворен съм и към партньорства. Най-общо казано отворен съм за дискусии по темата.
 
От: Някой в рекламния бизнес с билбордове?

Здравейте, интересувам се от тази сфера от едно известно време. Най-много ме интересуват билбордовете и ЛЕД екраните за реклама. Какви документи трябват за да се направят на частна земя и на общинска такава? Какви са наемите горе-долу и кое се смята при тях - размера на монтираното съоръжение или размера на подпорите на съоръжението? Какви са наемите от реклама върху двете? Интересува ме общо взето всичко. Имам няколко идеи за локация и ще се радвам да чуя мнения на хора, които имат или са имали досег.
За реда по издаване на разрешителни за поставяне на билборд, а и за наемите към общината, влизаш в сайта на съответната община и търсиш местната им Наредба за разполагане и ползване на рекламни елементи /или нещо подобно като име/. Там би трябвало подробно да е описано какви са условията и реда, за да ти издадат разрешително, а и за размерите на месечния наем, обикновено е на базата на общата рекламна площ на билборда. Ако искаш да сложиш билбрд извън населено място, на някой път или магистрала, тогава се обръщаш към Агенция Пътна Инфраструктура, а не към общината.
Какъв наем можеш да вземаш ти като собственик вече на билборд, зависи най-вече от локацията му, а и зависи дали ти ще се занимаваш с монтажа на платното и т.н. ... най-добре е да обиколиш из района и от съществуващите вече билбордове да вземеш тел. за връзка със собствениците им /по наредба са двълни на видимо място на констр. на билборда да сложат поне тела си/, да им звъннеш и да питаш за цените им като рекламодател :) Минималният период за отдаване под наем на билбордове е приет срок от 14 дни ...най-масови са билбордовете тип "Пиза" с размери 4х3 метра
 
От: Някой в рекламния бизнес с билбордове?

Тоя бизнес по мое мнение го преебаха яко.
Първоначалните разходи не са никак малки. Освен това доста от общините дерът жестоки пари. И при това тях не ги касае дали ти е зает билборда или не. Доста народ трупат задължения без да ги плащат и с риск да им резнат билбордовете.

Казвам го просто ако наистина нямаш визия какво ще правиш, че това не е толкова простичък и лесен пасивен доход. Голям е шанса след стабилни първоначални инвестиции да си е един стабилен пасивен разход :)

Ако вече разполагаш с някаква база от клиенти които ще ти направят някакво натоварване или други твои проекти поне колкото да покриват разходите...
 

Горе