Някой давали имота си през Airbnb

Ще е по-интересно ако някой сподели за имот из Средиземноморието как стоят нещата.
Например в Малта, Сардиния, Корсика, Палма, Валенсия, Аликанте, Мурсия, Малага, Сицилия и т.н., където има по-дълъг сезон, повече туристически интерес, а цените на имотите не са много по-различни от тези в по-големите български градове.
 
Ще е по-интересно ако някой сподели за имот из Средиземноморието как стоят нещата.
Например в Малта, Сардиния, Корсика, Палма, Валенсия, Аликанте, Мурсия, Малага, Сицилия и т.н., където има по-дълъг сезон, повече туристически интерес, а цените на имотите не са много по-различни от тези в по-големите български градове.

За чужбина можеш да намериш доста информация из Интернет, много по-лесно е да проучиш.

Как ще финансираш покупката?
- Кеш? Абсурд, това е пълна набутвация. Ако имам свободен кеш 300к евро по-добре да ги вкарам в индекс с 20-30% доходност. Поне за сега.
- Банка от България или навън не мисля, че ще се съгласи. Или поне няма да са изгодни лихвите.

Имай предвид, че цените на имотите в цял свят в момента са тотално разкачени от реалността. Ако някой планира да купува по-добре да изчака 2-3г. Скоро навсякъде ще вдигат лихвите и се очаква имотите да станат значително по-евтини. https://www.investopedia.com/mortgage/mortgage-rates/housing-market/

П.С. - който има ипотека с плаваща лихва да му мисли.
 
Как ще финансираш покупката?
Може да не купуваш

20-30% доходност.
И като видя някъде такава доходност и като започна да се смея :D

очаква имотите да станат значително по-евтини.
Няма да станат по евтини поради простата причина че парите се обезценяват
 
Може да не купуваш


И като видя някъде такава доходност и като започна да се смея :D


Няма да станат по евтини поради простата причина че парите се обезценяват

Предполагам знаеш нещо повече от анализаторите и икономистите? ;)

Screen-Shot-2021-12-10-at-21-41-26.png
 
Предполагам знаеш нещо повече от анализаторите и икономистите? ;)

Screen-Shot-2021-12-10-at-21-41-26.png

Това за мен е хазарт. Аз мога да ти покажа на клипове как хора правят 5000% на рулетка, дали да се включим, доходността си я бива ?
 
Това за мен е хазарт. Аз мога да ти покажа на клипове как хора правят 5000% на рулетка, дали да се включим, доходността си я бива ?

С това изречение ме загуби в дискусията.

s&p500 е един от и най-сигурните начини за съхранение и генериране на пари. Няма нищо общо с хазарта, не и този индекс. Той реално е показател за състоянието на икономиката в САЩ. Както казах, явно знаеш нещо повече.
 

Горе