Някой да е запознат с правилата в Евросъюза за представителство на марка?

AMOUN

Well-Known Member
Аз ли бъркам или грешно съм разбрал, че в Еврозоната е забранено само една фирма да е представител на определена марка?

Ако вие сте представители на марка лакукарача-/европейска марка/ за България, мога ли аз да съм представител на същата марка за България.


И още едно питане, при положение че съм вмнесъл продукти на лакукарача от производителя миналата година, а тази година той ми казва, аз имам вече друг представител за България и ти забранявам да ми ползваш снимките - само другия може да ги ползва? В правото си ли е да го направи, при положение че аз все още имам негови продукти?

Става въпрос за европейска фирма.
 
Не съм адвокат да дам правен съвет консултирай се с професионалист

НО мисля имаше решение на европейския съд щом имаш документи за дадена стока почертавам внесена от друга страна члена в ЕС може да си я продаваш свободно

Казуса на който бях попадал беше редбул внесен от румъния - може - в рамките на общостта е, редбул внесен от тайван (че бяха изпаднали палети на ниска цена) НЕ може

пп Това няма да попречи някой орган в България да злоупотреби с правомощията си срещу тази стока, но правото е на твоя страна ще спечелиш последвалото дело - и за такива истории съм чувал
 

Горе