Някой да има опит с Themeforest?

ZENITH

Active Member
Покрай freelance-рството реших да си пробвам късмета и с themeforest. Идеята ми се въртеше и от преди, но да кажем, че едва сега събрах смелост да се пробвам.

Потърсих инфо, погледнах правилата, но изникнаха няколко въпроса:

1) Трудност - Четох, че много трудно се одобрявали новите теми, а изготвянето на "документацията" (има изискване да напишеш нещо като Read Me manual, нали) било играчка. Толкова трудно ли е наистина или е малко преувеличено?

2) Авторските права - В момента много се котират изчистените дизайни с убийствена типография и големи снимки, но.. Откъде може да се намерят снимки? Envato водят доста стриктна политика по въпроса с авторските права и искат разрешение от автора за използването на снимките. Проблема е, че за minimal дизайните, които мисля да предлагам ще са ми нужни арт снимки. Ако е за чужд проект си намирам добри снимки от Flickr или Tumblr и ги ползвам като примерни при предаването на проекта. Какво може да се направи обаче тук? Да си харесам нещо free и да питам автора за разрешение ли?

3) Авторски права част II - "The items you upload for sale must be your own creation. Do not submit works based on tutorials or other people's designs." Този момент донякъде ме притеснява, понеже до голяма степен се уеднакви дизайна напоследък (top меню, metro style секции, всички елементи да са плоски). Още повече, че при толкова много дизайни, как да съм сигурен, че дизайна ми не се доближава до някой си чужд дизайн. Толкова ли са стриктни нещата или се допуска идеята, че е възможно някакво припокриване, по един или друг начин.

4) Афилиейт - "Do not buy your own items or engage in other conduct with the intention of defrauding the Marketplaces or other authors." Видях, че си имат и афилиейт програмка. Нарушавам ли правилата ако си пускам мои теми през мой реферал линк?

Общо взето това са ми питанията, ще се радвам ако някой успее да ми отговори :)
 
От: Някой да има опит с Themeforest?

Ако смяташ да се занимаваш с themeforest, съвета ми е да четеш из техния форум. Преди известно време там попаднах на един сайт за снимки - http://unsplash.com/ . Със сигурност ще намериш и други подобни из форума.
 
От: Някой да има опит с Themeforest?

За снимките - https://stocksnap.io/ И без това ще ги ползваш само за рекламна цел на самата тема. Разработчиците ще си сложат техни според нуждите.

Инак вече наистина трудно се пробива, особено с доста ограничения тренд, minimalistic, flat и т.н., в който стил се правят 99% от новите сайтове. Има и теми със собствен фреймуърк за смяна на дизайна и 100тици модули, трябва много да изпъкнеш ако се надяваш на сериозни продажби.

Успех :)
 

Горе