Някой да обясни по по-дробно за Seo за opencart!

samilive

New Member
Някой да обясни по по-дробно за Seo за opencart и как се прави парична реклама в google като си физическо лице?
И ако някой ми помогне за Seo оптимизация ще мy платя.
Сайта за който става дума е igrachka.bg (не е реклама)
За връзка с мен skype: stoplebg
 
От: Някой да обясни по по-дробно за Seo за opencart!

Ето моите коментари за сайта:
Така както е направен е пълен с толкова много грешки, че оптимизацията му е почти невъзможна.
- Използвана е стара версия(1.5.6.4). В новата повечето on page SEO са оправени.
- Всички SEO url-и са неправилни.
- Липсват рич снипетс и ог тагове и модел на продукта(нужен е поне един идентифицатор на продукта).
- Имената на снимките са грешни.
- Темата е по-скоро лоша и трябва и по нея да се работи.(например за кустом шрифта Andada - не поддържа кирилица).
- Съдържание - никакво. Продуктите на практика нямат описание.
И още безброй други забележки.

Моят съвет е преди да се мисли за каквато и да е платена реклама да се преработи магазина изцяло.
За повече подробности скайп: agatha65
 
От: Някой да обясни по по-дробно за Seo за opencart!

Платената реклама какво общо има със SEO ?

И да опраиш по горе изброените неща , на резултати ще разчиташ след мнооо години
Изобщо наивно е да вярваш че може да почнеш да продаваш само с онпейдж оптимизация
 
От: Някой да обясни по по-дробно за Seo за opencart!

Ето моите коментари за сайта:
Така както е направен е пълен с толкова много грешки, че оптимизацията му е почти невъзможна.
- Използвана е стара версия(1.5.6.4). В новата повечето on page SEO са оправени.
- Всички SEO url-и са неправилни.
- Липсват рич снипетс и ог тагове и модел на продукта(нужен е поне един идентифицатор на продукта).
- Имената на снимките са грешни.
- Темата е по-скоро лоша и трябва и по нея да се работи.(например за кустом шрифта Andada - не поддържа кирилица).
- Съдържание - никакво. Продуктите на практика нямат описание.
И още безброй други забележки.

Моят съвет е преди да се мисли за каквато и да е платена реклама да се преработи магазина изцяло.
За повече подробности скайп: agatha65

Доста полени съвети даваш...а какво ти е мнението за http://storehome.info/ :)?
 
От: Някой да обясни по по-дробно за Seo за opencart!

Някои забележки за сайта storehome.info:

Първо искам да цитирам по памет един от водещите руски опенкарт разработчици:
"Темата Journal е лайно обвито в красива опаковка, което не се обсъжда от професионалистите."

Най-големият му проблем е скоростта на зареждане на страницата, но има и много други.

Иначе аз такива анализи правя срещу заплащане :)
Само за пример ще дам една от многото грешки, които има:
на продуктовата страница са добавени грешни рич снипети:
<span class="product-price" itemprop="price">199,00лв</span>
По стандартите на Г и schema.org за този вид снипети цената трябва да е с точка и без добавена валута по този начин.

От самото начало на Опенкарт има един неразрешен проблем, който само малцина знаят и оправят. Отзивите за продукта не се зареждат с html, а с javascript и са невидими за робота, което автоматично скапва структурираната дата на продукта.
Аз за моите клиенти ги добавям с промяна на генерирането на продуктовата страница.

Искам да добавя, че аз не съм сео специалсит, а разработчик и моите наблюдения са за on page seo-то, което трябва да се прави от самото начало за да се избягнат грешки или както е в първия случай да се пренаписва всичко.
 

Горе