Някой да чатка от компютри?

Moko

Well-Known Member
Оглеждам се за нов лаптоп, но това, което ме притеснява е, че виждам предимно нови процесори, които досега не съм срещал , нещо от рода на Pentium 2020 и такива едни измислени, дето работят на 1.3 или 1.8 Ghz . Някой да ме светне, ако може, че взех да се притеснявам какво се е случило с i-core сериите :D
Благодаря предварително :Р

едит :

ето един , примерно :

B960 (2M Cache, 2.20 GHz)
 
От: Някой да чатка от компютри?

Ако става дума за Intel Pentium G2020 - това е същия чип (силиций) като core i3 от 3то поколение, но интел нарочно го е осакатил и му е изключил някои функции, за да може да го продава по-евтино. Например му е изключен hyper threading, т.е. вместо 2 ядра с по 2 треда всяко, имаш само 2 ядра с по 1 тред всяко. Не е особена загуба.
Та процесора си е много добър, не знам във варианта за лаптоп дали не е допълнително скопен само.
 
От: Някой да чатка от компютри?

споко деца - Haswell излиза до 2 седмици и ще има сериозни сътресения на пазара.

Intel са узурпирали пазара особенно на лаптопите - владеят ниския, средния и високия клас.
 
От: Някой да чатка от компютри?

Според мен можеш да заложиш на I3 или I5 Ivy Bridge,като има добри HP павилиончета с алуминиев корпус за около 900 лв с 4 ГБ РАМ и ако искаш можеш срещу 35 лв да си сложиш още 4(с тези 8 РАМ ще можеш да си сигурен в лаптопа!Още повече си от Варна-виж Ардес-ако не друго,поне имат добри цени и що годе читав сервиз!
Много хора дрънкат глупости за HP-повечето са и прави,но имат и прекрасни модели-а алуминиевият корпус е много важен-здрава сглобка,а не пластмаса,добро охлаждане и по-дълго ще го ползваш!А и много от тази серия са с матов дисплей!Успех!
 
От: Някой да чатка от компютри?

Мога да ти кажа какво да не взимаш-HP, страшен боклук!
Прегрява,ама яката,няма алумин няма плстамаса,да не говорим какъв процент от тях здават багажа ей тъй за спорта
Според мен можеш да заложиш на I3 или I5 Ivy Bridge,като има добри HP павилиончета с алуминиев корпус за около 900 лв с 4 ГБ РАМ и ако искаш можеш срещу 35 лв да си сложиш още 4(с тези 8 РАМ ще можеш да си сигурен в лаптопа!Още повече си от Варна-виж Ардес-ако не друго,поне имат добри цени и що годе читав сервиз!
Много хора дрънкат глупости за HP-повечето са и прави,но имат и прекрасни модели-а алуминиевият корпус е много важен-здрава сглобка,а не пластмаса,добро охлаждане и по-дълго ще го ползваш!А и много от тази серия са с матов дисплей!Успех!
 
От: Някой да чатка от компютри?

Мога да ти кажа какво да не взимаш-HP, страшен боклук!
Прегрява,ама яката,няма алумин няма плстамаса,да не говорим какъв процент от тях здават багажа ей тъй за спорта

За загряването съм съгласен... до някъде. Но за другото не съм. Преди около 6 години си взех HP 6735s (няколко месеца след като излезе на пазара, ако някой иска да види по-точно кога съм го взел) и не е мръднал. Работи много добре. Проблемите който имах с него бяха в началото с прегряването, но това беше защото в общежитията се събираше много прах. За сметка на това пък лаптопа беше в гаранция и на 5-6 месеца го носех да ми го почистват (безплатно разбира се и не им е отнемало повече от 2 дена). След това като се преместих на по-чисто си взех и подложка за лаптопа, от тези с вентилаторите и от тогава не съм го чистил (няколко години вече) и нямам проблеми дори и със загряването.
 
От: Някой да чатка от компютри?

Еха, колко отговори :) Благодаря на всички!
По принцип лаптопа, който сега издирваме няма да е за мен, а за приятелката, така че няма да е нещо крещящо, защото тя го ползва предимно за сърф и филми. И все пак :) Имаше едни бели ASUS-и по едно време - страшен дизайн ,страшна гледка и на що-годе нормални цени. Обаче са ги махнали вече :) Смятам да се възползвам от офертата на лаптоп.бг - да пратим стария и да вземем отстъпка. Даже харесах една тошиба, дайте едно мнение :) 2 години гаранция, първата е No matter what. Мисля, че за тия пари е сносен :) И като дадем нейния стария ще легне към 600 лева, ако не и по-малко :)
Иначе мисля да отскоча и до Ардес, да :) А за себе си съм си харесал Lenovo Y500 с двете видео карти :D Че ми писна да играя LoL на минимални настройки :D Да видим дали ще е благосклонно лятото и ще го взимам това Леново :D
Благодаря на всички!
 

Горе