Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

fenixsz

Member
Здравейте,

Интересно ми е някой занимава ли се с подобни начини на печелене на пари от микро сайтове с търсения на лонг тейл фрази около 2400/мес. с адсенсе? Има ли оферта след Панда ъпдейта?

Според мен гугъл все повече ще се стреми да неутрализира подобни сайтове. Вие как мислите?
 
Еми аз скоро един такъв си го класирах за 2 седмици на 1-во място по ключовата дума, че хвана и ПР 3. Имам по 100-200 уникални посещения на ден. След месец ще му сложа адсенса и ще видим какво ще стане...
 
От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

Слагай го веднага защо след месец. Защо смяташ че Пандатата ще ги неутрализира, те са си с уникално съдържание и дават нямакво полезно инфо малко или много, тъй като са в ниши където няма други сайтове точно по тази тема, ако думата е добра. При добро разположение на рекламите и добра цена на клик с тези 100-200 посещения може да взимаш по стотина долара на месец.
 
Последно редактирано:
От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

100-200 на ден е много добра цифра. И аз доколкото знам щом го ранкнеш на първа, пускай адсенса. И аз ще експериментирам с един и ще видим какво ще стане.
 
Re: От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

Слагай го веднага защо след месец. Защо смяташ че Пандатата ще ги неутрализира, те са си с уникално съдържание и дават нямакво полезно инфо малко или много, тъй като са в ниши където няма други сайтове точно по тази тема, ако думата е добра. При добро разположение на рекламите и добра цена на клик с тези 100-200 посещения може да взимаш по стотина долара на месец.
Сигурен ли си? Досега нямам опит с Адсенс, а толкова съм се наплашил от Пандата... Сайта е с наистина уникално и добро съдържание и го пълня редовно.

Според теб как ще стане най-лесно одобряването? През Blogger? Имам сателитка там.

П.С. Google KW ми показва BGN1.22 по ключовата дума.
 
От: Re: От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

Сигурен ли си? Досега нямам опит с Адсенс, а толкова съм се наплашил от Пандата...
Какво общо има Пандата с Адсенс ?Пандата не ги пита моите а имам към 5, преди седмица направих още 1 сега правя още един, като гледам темите из BHW няма оплаквания, Пандата май по-скоро удари социалките, артикъл директориите такива, където хората пускат едно и също съдържание.
 
От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

Вие да сте виждали Панда да реже клона на който виси :)
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

Хмм, малко да разграничим ентусиазма. Знам, че всички викахме така и за сайтовете с обяви, които използваха тагове.

През септември, пичовете от adsenseflippers са имали спад след като Пандата ги е ударила. Така или иначе ще тествам да направя няколко подобни сайта, но трябва наистината да са информативни и ще видя резултатите.
 
От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

Сайтове за обяви с тагове ги удари още миналата година по това време, но това е защото станаха прекалено агресивни и запълниха почти изцяло търсенията с фейк резултати и нискокачествено съдържание. Това няма нищо общо със сайтовете с полезно инфо за микро ниши което даже мисля че Г насърчава защото обогатява полезното инфо в мрежата за разлика от сайтовете за обяви.
 
От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

Въпроса е доколко полезно може да бъде един сайт с 5-8 статии по темата платени на някой евтин автор да ги напише.

Както и да е, аз лично се опитвам да са възможно най-полезни.
 
От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

5-8 статии даже са доста, правят се принципно с 2, после я се добави я не, като вземат да падат добавям по една. Принципно всичките ми думи са така, но да дам пример с последната, като разбира се не мога да я напиша 18100 екзакт мача със свободен екзакт мач домейн, висока конкурентност на рекламодатели и ниска в серпа не се намира лесно, не че съм намирал аз де. 1-во място е официалния сайт за въпросното нещо, след това са най-вече линкове от онлайн магазини предлагащи техни продукти и смятам че сайта определено има място в топ 3, като в тези 2 статии малко или много ще се даде полезно инфо, определено линковете от онлайн магазините не смятам че са по-ценни за евентуални посетители. Като цяло това е положението при всичките ми сайтове. Всички предишни повечето на над 6 месеца преживяха няколко пускания на Пандата, така че не мисля че ще има проблеми.
 
От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

@dimitar_ak

Ако правилно съм разбрал си намерил ниша с брандъбъл име. Внимавай с бранд имената в домейните. Те се класират по-лесно, но има риск от това да си го вземат.

И на мен единия ми е такъв и съм го прежалил, ако решат да го взимат. Иначе успех.
 
От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

Ами да с бранд наистина се намират по-лесно и се ранкват по-лесно, всъщност всичките ми са такива и до сега никой не е писал да се оплаква, пък и аз им давам инфо за фирмата полезно им е, ако не искаха някой да го вземе да го бяха взели те. Някой посетители даже си мислят че сайта има нещо общо с фирмата, имам един за някаква фирма дето предлага неща за дома и постоянно пишат на кой кога му се развалила пералнята, питат за сервизи и т.н
 
Последно редактирано:
От: Някой занимава ли се с Микро Ниши сайтове с Адсенсе на английски?

Принципно е така, но просто съществува риск. Ясно, че е според компанията и нейната политика. Има огромно количество със сайтове с IPAD в името и засега са ок. И аз имам един бранд и един не. Този с бранда задължително има само статии рекламиращи продуктите и представящи ги в добра светлина, но винаги могат да го вземат и да сложат редирект като се възползват от линк билдинга.
 

Горе