Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

GTA-RACER

New Member
Дадоха ми 20 литра домашна ракия, но вкуса е кисел, иначе е 43 С. Просто искам да оправя вкуса. Освен това няма и цвят - безцветна е като вода. Искам да има аромат и вкус. Някои казват да сложа в тубите с ракия клон от черница или смрадлика, но не съм се занимавал с това, иначе обичам да си пийвам ракийца със салатка. Нека който разбира да каже. :)
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Може да опиташ да и сложиш дърво вътре тя ще поеме веднага от него ако искащ ще питам дядката какво точно слагаше, но мисля, че ако има кисела жила ще и трябва преварка. :)

Малееее за какво почваме да си говорим по обед. :lol:
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Няма оправия. Просто я запази и като вариш нова я сложи в казана при материала. Ще я извадиш овкусена.
 
Сложи черница или смрадлика (дърво) както са ти казали. За няколко седмици ракията омеква и добива цвят на уиски. Ако не е някакъв пълен бълвоч това ще я оправи до неузнаваемост. Някои добавят зърна кафе, аз лично не съм пробвал.
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Виждал съм да продават мускатова есенция и дъбов чипс, но не знам тази кисела жилка дали ще изчезне.
 
Дъбовия чипс е точно за киселата ракия, но не мисля, че ще окаже някакво влияние вече. Обикновено се слага до няколко дни след като е сварена.

Единственото за което се сещам е за черницата, което ти каза рогатия по-горе, но предполагам, че ще я докараш само на цвят, но не и на вкус.
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Виждал съм да продават мускатова есенция и дъбов чипс, но не знам тази кисела жилка дали ще изчезне.

От опит глава не боли. Пробвай, ако не се получи с предложенията или и правиш преварка или както тео ти каза като се вари другата слагаш и нея да мине. Доколкото знам това се получава като се изпусне от слабата ракия която вече не става за нищо вътре при другата имам предвид под 35-градуса мисля беше. А самата ракия започва да киселее от медта на самия казан защото няма достатачно градус вече опитвал съм такава и като съм варил винаги проследявам кое до колко граду са е за да знам да го отделям, за следващия казан. Като ме подсети наскоро трябва да слагам едно буре на казана. :lol:
 
Абе киселата ракия е смес между първака и патоките. Това по принцип управия няма. Ние с дядо ми винаги сме го оставяли това за следващата година. По 10 кила на казан са ти 3 литра повече хубава ракия ;)
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Ако си я прегорил, киселата жилка почти няма как да изчезне, язък! :(
А инак, провери из гуглето (че да не пиша тук сайта) "Розбул Плевен" - там имаш и аромати, и чипсове и каквото се сетиш...понякога така се лекува ракийца :)

Дано съм ти бил полезен.
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Следващия път като ще дестилираш слагай я в казана
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

С топинг Карамел можеш да добавиш цвят. Ако не ти се чака до другото варене, пробвай едно шишенце с топинга - може и да стане пивка.
 
От: Re: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Абе киселата ракия е смес между първака и патоките. Това по принцип управия няма. Ние с дядо ми винаги сме го оставяли това за следващата година. По 10 кила на казан са ти 3 литра повече хубава ракия ;)

Томов е прав и ние така правим.
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Може да опиташ да и сложиш дърво вътре тя ще поеме веднага от него ако искащ ще питам дядката какво точно слагаше, но мисля, че ако има кисела жила ще и трябва преварка. :)

Малееее за какво почваме да си говорим по обед. :lol:

Защо бре, няма нищо лошо да си пийне човек та да му се накваси устата че гърлото гори на въглен... :) В тази криза освен да пийнем задружно и да се разтоварим то друго не ни остана. Един авер ми я докара в 12:00 h на обяд имахме уговорка за вечерта ама се обади че ще я докара от по рано, ама нека лошо нема. От същата ракия ще ми донесе още 20 литра в края на седмицата и за това е хубаво да знам някои тънкости. Турих ракията тука до краката ми под бюрото с компютрите та да си пийвам до като съм на компа :wink: Така е и по сладко сърфирането. Ама наистина питай дядо си и дай малко инфо па да знам за в бъдеще за ракийцата. :)
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Защо бре, няма нищо лошо да си пийне човек та да му се накваси устата че гърлото гори на въглен... :) В тази криза освен да пийнем задружно и да се разтоварим то друго не ни остана. Един авер ми я докара в 12:00 h на обяд имахме уговорка за вечерта ама се обади че ще я докара от по рано, ама нека лошо нема. От същата ракия ще ми донесе още 20 литра в края на седмицата и за това е хубаво да знам някои тънкости. Турих ракията тука до краката ми под бюрото с компютрите та да си пийвам до като съм на компа :wink: Така е и по сладко сърфирането. Ама наистина питай дядо си и дай малко инфо па да знам за в бъдеще за ракийцата. :)

Слагай чашите отивам за марули, кисела не кисела ще я опитаме. :lol:
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Слагай чашите отивам за марули, кисела не кисела ще я опитаме. :lol:

Тургам масата, аз ще приготвя зелен лучец, репички, оцетец, зехтинче и после минавам на любимото ми питие - червено вино. Наздраве :beer:
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Тургам масата, аз ще приготвя зелен лучец, репички, оцетец, зехтинче и после минавам на любимото ми питие - червено вино. Наздраве :beer:

Ами аз малко се забавих, нямаше марули тука взех краставички и уж живея в производствена зона пак не ми аресаха :-D ама то явно в бг. така са се научили всички :)
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Ами аз малко се забавих, нямаше марули тука взех краставички и уж живея в производствена зона пак не ми аресаха :-D ама то явно в бг. така са се научили всички :)

Карай, важното е да става купона и да има някаква салатка, аз вече карам на вино, ама не броя чашите... :) Я па така хубаво ми дойде таз ракийца и сега винцето... Още 20 л. ракия стават 40 л. трябва да викам помагачи иначе сам не мога да я изпия... :)
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Турих един чеп от черница веднага след като писах в темата, и до днес виждам че придоби зеленикаво-кафяв цвят, но май вкуса не вдява да се променя. Думайте тука, от дека мога да взема дъбов чипс или мускатова есенция за вкуса ? Някои писаха за нова преварка, ама няма как понеже не съм на село, и няма как и къде, за това алтернативата ще е да се тури нещо за вкус. Иначе ракийцата е бая арна. :wink: От къде се купуват такива дъбови чипсове и мускатови есенции ?

uni-web какво стана, пита ли дядката що туря той у ракийцата за вкус, издай малко тайни :wink: или скоро не си довадял при него ? Ако одиш към дядката не забравяй да го питаш за вкуса, и думай тука що да правя аз, та санким се овкуси таз пуста ракийца :)
 
От: Някой знае ли как се оправя вкуса на ракия ?

Продаваш я на 70% от стойността й и си купуваш нормално пиене :) или винаги може да я запалиш или я разменяш за материал, само грозде, без захар или с много малко и си правиш нова.
 

Горе