Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

Тъй, тъй, няма как да не се съглася :)
Абе може и п..но да гледа :) зависи от сайтовете, които се посещават :) както и от програмите, които са инсталирани на него :)
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

Извинете, ако греша, обаче човек остава с впечетление, че вие, великите предприемачи, нищо не разбирате от компютри като цяло.
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

Компютрите като цяло включват софтуер, хардуер, работа с тях и много знания придобити през годините. Да не мислиш, че някой има време да седне да гадае какво му е на компютъра, след като си има сервизи за тази дейност ;) , след няколко часа си плащаш и го вземаш на шест. То по тая логика да вземем да си оправяме и хладилниците и автомобилите, защото са и доста по-елементарни от споменатите ...
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

Наборе, умен си, браво. На мене ми е приятно да оправям свои неща. Пък е различно да разбираш и да се оправиш сам за няколко часа, вместо да закараш до сервиз (допълнително време и разходи), да се чудиш он'я другия дали ще навреди по някакъв начин на колата, или дали ще открадне файлове от хард диска (излишни претиснения) и остава чакането и сметката за услуги (още време и разходи).
По-лесните неща, дори и от предприемаческа гледна точка, е по-добре да научиш сам и да се справяш.
А относно компютрите - ако занесеш компютъра си на няколко сервиза и те сменят няколко антивирусни, без да преинсталират, резултатът ще е доста бавен компютър. Пък времето е пари.
Помисли си кое е по-изгодно и приятно: да инвестираш в себе си мъничко, за да смениш гумите на колата или всеки път да отидеш на сервиз.
Пък ето ти сметка с време за преинсталация (моля да не останете, че при най-малкия проблем прибягвам до преинсталация).
Средно време за инсталация на нова ОС: 30 минути. Инсталиране на драйвери и други глупости: максимум 30 минути.
Инвестиции: едно dvd и знания, които могат да се придобият буквално за един час.
Значи аз с един час учене и 10 минути да сваля и да запиша копие на ОС, която искам, независима каква е веднъж и средно един час всеки път, мога да спестя 1-2 дена чакане, ако бях се доверил на сервиз, излишни пари за транспорт и услуги, излишно лично време, тъй като някой трябва да закара и да вземе компютъра от там и мисълта, че някой идиот разглежда личните ми снимки или ги е изтрил без да иска.
'enough said
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

Преди време носех компютъра на техник само когато изгореше някой чарк. След две такива посещения разбрах, че ми слагат една част и умишлено ми повреждат друга, за да може да изгори в скоро време. Хванах ги, когато ми бяха изключили флопито от биоса, за да си помисля, че не работи и да ходя да ми го сменят. Тогава им зададох въпрос по телефона защо аджеба са ми го спрели целенасочено от биоса и отговора беше, че си мислели, че няма да ми трябва, а ако си спомняте доскоро декларация 1 и 6 за НАП се подаваха с дискети... Оттогава се научихме със сина ми да си човъркаме сами щайгите и да си ги оправяме. За преинсталация същата работа - не сме носили комп на преинсталация никога. Винаги съм се изненадвала, че един и същ компютър, с един и същ диск, всеки път инсталацията протича различно :) Сега с лаптопа от три години не съм преинсталирала, имам един аваст, който си нямам идея доколко е ефикасен, но системата си върви добре. Щях да пиша по-горе на колегата да пробва със sistem restore да върне системата назад, но това ме е спасявало в много редки случаи, а като прочетох какво пише, си помислих, че ако съм на негово място веднага ще преинсталирам.
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

Преди като малък (7-8 годишен) всеки ден си развалях и човърках компютъра, докато не стигнах до някакво знание как да го оправя. Естествено всеки ден трябваше да го носим на ремонт (пък и малко по-заможни бяхме тогава, а сега аз бачках за да си купя PC), но накрая се научих и при компютърен техник не съм ходил от години (освен преди 8 месеца, но това беше да си взема поръчаното PC).
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

Определено последните коментари ме накараха да се замисля ... За личната си кола няма да си помръдна и мозъчна гънка, да се напрягам да мисля какво и има ... Има сервизи за това, но за компютъра, няма да мирясам докато не го оправя, ако е софтуерен проблем. Проба-грешка и пак - с годините се научих как да си поддържам компютрите. Ще си преинсталирам компютъра сама, но за колата няма да си мръдна и пръста.
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

Инсталиране на драйвери и други глупости: максимум 30 минути...

я сега си го представи с фирмения ти компютър... :wink:
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

Преинсталацията е най-лесното решение,
но ставаше въпрос как да се размине без нея.
Нали писах, че имам много купени програми и
исках да ги запазя.
Тези трикове с връщане на системата в предишен период
и достъп в save mode всеки ги знае, но не работеха при мен.
Не и този път.:)
Пък и не виждам какъв е проблема и защо да си губя
времето, като мога да дам 20 лв на сервиз да свърши работата.:rolleyes:
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

Преинсталацията е най-лесното решение,
но ставаше въпрос как да се размине без нея.

Много си прав.
Да се преинсталира нещо си, да му сложат драйвери, това вече и синът му го "може" ... но при мисълта да си инсталирам наново всички програми, които ползвам с лицензи или без, е на мен ми се изправят косите ...
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

white_pawn, не работя и нямам фирмен компютър, би ли обяснил какви са особеностите там?
Пък ако се боите от софтуера има 3 стъпки:
1. Чиста преинсталация.
2. Качвате всякакъв нужен софтуер.
3. Правяте бекъп на системата.
И след това, когато имате по-сериозен проблем или е дошло време за преинсталация, просто възстановявате.
Не изглежда трудно, нали?
 
От: Някой колега - експерт може ли да помогне с този проблем?

white_pawn, не работя и нямам фирмен компютър, би ли обяснил какви са особеностите там?
Пък ако се боите от софтуера има 3 стъпки:
1. Чиста преинсталация.
2. Качвате всякакъв нужен софтуер.
3. Правяте бекъп на системата.
И след това, когато имате по-сериозен проблем или е дошло време за преинсталация, просто възстановявате.
...
Тая работа не ми се получава, иначе няма проблем на практика и добре звучи. Постоянно ръчкам и махам.
 

Горе