Някой може ли да ми вземе домейна?

IBMcho

Member
Здравейте,
Преди време мисля, че бях гледал в една тема някой да се оплаква, че искат да му вземат домейна.
Мисля, че ставаше въпрос за .com домейн. Ако предположим хипотетично, че притежавам coca-cola.com или Pepsi.com/net и т.н. някой може ли да има претенции към името. За .bg знам, че има разни арбитражи и т.н. за това не искам да си го купя .bg.
И другият ми въпрос е... Има ли значение или някаква тежест за това дали ще го купя от godaddy, superhosting, host bg и т.н.?
Т.е. ако си го купя от godaddy да ми го вземат по - трудно :D

Поздрави!
 
От: Някой може ли да ми вземе домейна?

ако е com / net и от Господ да го кушиш, ще ти го вземат след първата WIPO процедура заради trade mark infringement. Особенно ако марката е с глобално покритие.
 
От: Някой може ли да ми вземе домейна?

Добре а ако домейна е coca-cola-game.com или нещо от сорта? Т.е. в името на домейна да е включено името на марката + още нещо.
Пак ли важи тази практика?

Поздрави
 
От: Някой може ли да ми вземе домейна?

Разбира се, че щом има има името във домейна ако имат желание ще ти го вземат.
Потърси в нета случаи със facebook и worldcup, formula1 , общо взето тези брандове най-много се заяждат и досега са взели много домейни, които са съдържали имената им
 
От: Някой може ли да ми вземе домейна?

А това до всеки един домейн домейн от първо ниво (top-level domain) ли важи? com, net, org, co.uk, xxx, mobi и т.н.
Изобщо мога ли да се измъкна от такова нещо? Да кажем ако е .co.uk домейна? Или изобщо да избягвам да регистрирам подобен тип домейн, който да включва име на популярни фирми в него

Поздрави!
 
От: Някой може ли да ми вземе домейна?

Изобщо си го избий от главата да ползваш чужд бранд / търговска марка в името на домейна.
 
От: Някой може ли да ми вземе домейна?

Послушай s1yf0x - изобщо не се заемай с това, защото в случая не само, че могат да ти го вземат, но могат и да те осъдят ако искат, защото използваш защитена марка.
 
От: Някой може ли да ми вземе домейна?

Послушай s1yf0x - изобщо не се заемай с това, защото в случая не само, че могат да ти го вземат, но могат и да те осъдят ако искат, защото използваш защитена марка.

Благодаря за информацията :)
А ако имам домейн facebook.mydomain.com в този случай предполагам вече няма абсолютно никакъв проблем?
 
От: Някой може ли да ми вземе домейна?

Благодаря за информацията :)
А ако имам домейн facebook.mydomain.com в този случай предполагам вече няма абсолютно никакъв проблем?

Напротив имаш огромен проблем - нямаш абсолютно никакво право да използваш по абсолютно никакъв начин защитена марка. За справка - погледни какво прави Ейпъл в цял свят!
 

Горе