Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

harkon

New Member
Днес успяха да отключат едната ключалка на външната ми врата и се интересувам как мога да се защитя най-добре от кражби, когато не съм в апартамента.

По 10 секунди на ключалка:
spanak.org/2007/11/12/8-klyutchalki-za-po-malko-ot-80-sekundi/
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

сот :)
за друго не се сещам, всички брави ги отключват
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Зло куче. По-бързо е от СОТ-а и струва пак толкова на месец.
Има стикери към кучето:
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

За апартамент или къща става дума.
Ще ти дам личен пример:
Живея в къща, имаме сот, имаме и голямо и адски злобно куче отвън, вътре имаме 3 кучета в самата къща. Не се е случвало да припари някой, какво остава за това да открадне/да направи на някой нещо.
 
От: От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Зло куче. По-бързо е от СОТ-а и струва пак толкова на месец.
Не става. Сиамския ми котарак не обича кучета.
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

За апартамент или къща става дума.
Ще ти дам личен пример:
Живея в къща, имаме сот, имаме и голямо и адски злобно куче отвън, вътре имаме 3 кучета в самата къща. Не се е случвало да припари някой, какво остава за това да открадне/да направи на някой нещо.
Живея на последния етаж в кооперация.
Какво охраняваш в тази къща? Гърне със злато или ковчеже с имане? :shock:
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Ако вземете кучето когато е малко котката ще свикне с него лесно и няма да имат никога проблеми.
 
От: От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Живея на последния етаж в кооперация.
Какво охраняваш в тази къща? Гърне със злато или ковчеже с имане? :shock:

Общо взето, мисля си, че живота на семейството ми е по-ценно от злато или ковчеже с имане.

Пък и обичам кучета.
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Купуваш си една метална врата(почти всички имат повече от 1 ключалка)
Но ако говориш , за защита когато си вкъщи , вземаш една лошна пушка и ако някой се опита да влезе ... но за да купиш ловна пушка трябва да изкараш курсове за ловец което става дълга и широка най -добре газова пушка или газов пистолет
 
От: От: От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Вярвай ми и Шаро няма да хареса сиамския котак :lol: ,
макар че преди време имахме 2 немски овчарки, пикинез и котенце и един път се наложи да нощуват и 4-те в колата.
На сутринта беше забавна гледката - котката на кората на стъклото, пикинеза на седалката, а 2-те немски овчарки долу в краката...

А за защитата на апартамента задължително метална врата с датчици за отваряне и в коридора обемен датчик, за по-нататък незнам.
Зависи как искаш да го охраняваш, на кой да сигнализира...

Не става. Сиамския ми котарак не обича кучета.
 
От: От: От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Общо взето, мисля си, че живота на семейството ми е по-ценно от злато или ковчеже с имане.

Пък и обичам кучета.


иаз така - само дебна да намеря парцелче и вземам още четри кучИнца да правят компания на моето и да ме пазят :)
незнам дали е заради кучето ми /немска овчарка/ или зарадитова че погледнато отвън изглежда че няма хора в този апартамент но досега нямам опит за обир ...
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Купуваш си една метална врата(почти всички имат повече от 1 ключалка)
Но ако говориш , за защита когато си вкъщи , вземаш една лошна пушка и ако някой се опита да влезе ... но за да купиш ловна пушка трябва да изкараш курсове за ловец което става дълга и широка най -добре газова пушка или газов пистолет

нема по глупаво мнение вцялата тема :) :oops::clap::clap::lol::twisted::twisted:

все едно си на 15 дева :)
 
От: От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

нема по глупаво мнение вцялата тема :) :oops::clap::clap::lol::twisted::twisted:

все едно си на 15 дева :)
Не мисля,че е глупаво мнението. Миналата година се опитаха да влязат в апартамента ми , докато съм вътре. Искаше ми се да имах оръжие. Тогава наистина щях да ги оставя да влязат.
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

виж сега
от ловна пушка се лежи в затвор където и да го гръмняш ще те съди !!! недай си боже да го убиеш .. трябва да го копаеш после иначе 20 годинки като пич
от газов пищов файда няма - представяш ли си да гръмнеш с газолетката в стаята ? има да пърдите и да се сополивите два часа цялото семейство а на крадеца какво ще му стане ще избяга слепешком но ще избяга и пак няма файда ...
метална врата всеки има - и то с по няколко ключалки - те забавят крадците не ги спират
затова казвам че мнението му е глупаво като на човек на който не му се е налагало да се пази ил ида си пази дома и семейството но е чел и чувал оттук оттам какво се рпави и пише ей така да напише нещо затова мисля чее малък и мнението глупаво ;) без да обиждам никого и аз пиша глупави мнения нали това е целта на форума да разпуснем
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

С ловна пушка не е нужно да убиваш, както и с газов пистолет да стреляш от близо.
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

АЙДЕ ДА ДОЙДА ДА МЕ ГРЪМНЕШ С ЛОВНАТА ПУШКА СЪС САЧМИ ЗА ЯРЕБИЦИ И ДА ВИДИМ НЯМА ЛИ ДА ТЕ ОСЪДЯ ПОСЛЕ КАТО ЗА ТРИ ПЛАЗМИ ПЛЮС ОБЗАВЕЖДАНЕ ЗА ДОМАШНО КИНО :)
а с газов пистолет съм стрелял и от упор и файда нема никаква освен горепосочената :)
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

Не забравяй, че си разбил входната врата и впоследствие аз съм трябвало да се защитя. Не мисля, че равносметката ти е правилна.
Не забравяй, че има видове газово оръжие и видове амуниции за него. Ефекта ще бъде много различен. Да не забравяме и за гумените амуниции и Тейзър.
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

е тя стана дълга и широка :) мани ако Левски имаше ко беше ? маратонки ?
А за входната врата не си прав ако ще и с един пръст в задника да съм ти бръкнал пак нямаш право да ме гръмнеш без последствия :)
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

е тя стана дълга и широка :) мани ако Левски имаше ко беше ? маратонки ?
А за входната врата не си прав ако ще и с един пръст в задника да съм ти бръкнал пак нямаш право да ме гръмнеш без последствия :)
Имам нужда само АЗ да вярвам, че имам право, а когато съм в собственото си жилище съм дълбоко вярващ. :wink:
 
От: Някой може ли да предложи добра защита против крадци?

ако имат работа хората по малко кражби с взлом ще има по частните домове
и няма да е нужно чак в крепости да превръщаме домовете си ..блиндираните врати и оръжия в моите представи все още са атрибути за престъпници или за екшън герои от филмите
 
Последно редактирано:

Горе