Някой печели ли в тази криза?

stranen

Member
Интересно ми е да разбера,има ли хора в тази криза които печелят добре и се разрастват?При вас как стоят нещата,а при предприемачите около вас?Става дума за България,онлайн и офлайн бизнес.
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Кризата е за балъците. Точно в кризата хитрите правят най-много пари.
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Още ли има заблудени, че има криза? :rolleyes:
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Защо тогава има толкова много празни помещения из центъра на моето населено място.Или появи се нещо напримерно магазинче,кара месец и го затворят.
 
От: Някой печели ли в тази криза?

То това криза ли е, аз като слушам каква криза ни очаква скоро като се срине долара, направо не знам. Те от САЩ не напразно се презапасяват с оръжия за контролиране на масите и бунтове и тренират военни за борба с такива ситуации. Явно знаят какво ги очаква. Лошото е че подир тях всички нас ще завлекат.

Иначе винаги може да правиш пари и то много. Хората за секунда не са спрели да си харчат парите за разни неща. Следователно някои хора ги вземат. Следователно и ние можем да ги вземаме ако направим правилното нещо.

То и в моя град непрестанно отварят някакви магазини и затварят веднага. Аз си го обяснявам така. Хората отварят бизнес без да имат каквато и да е идея от маркетинг или какъвто и да е план за развитие. Мислят си, че работата им е свършена с отварянето и клиентите ще завалят. Хаха. А то работата тепърва започва с отварянето. Трябва да се седне и да се мисли, мисли... Да се измисли как да се отличат от другите и как да привлекат клиенти. Как да бъдат полезни и да бъдат запомнени. И т.н.
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Питайте Бойко защо са празни помещенията за бизнес. Като дуднеш ден и нощ от телевизора каква страшна криза е, нормално да се свие потреблението и да се търсят най евтините варианти(веригите). Като се свие потреблението, бизнесите почват да фалират, като почнат да фалират, следва безработица, от безработица следва още по голямо свиване на потреблението, от това пък следват още фалити... и така. Порочен кръг. Иначе кризата беше дългова криза, а ние нямаме дългове, сравнително:) Доказателството, че потреблението се сви изкуствено може да намерим в депозитите на физическите лица - това са над 40 000 000 000, само дето никой не ги харчи, защото е най-голямата криза в историята. Като прибавим към по-горното и издевателствата над малките и средни бизнеси, става ясно защо и как стигнахме до тук. Гарантирано от ГРОБ!
 
Последно редактирано:
От: Някой печели ли в тази криза?

Защо тогава има толкова много празни помещения из центъра на моето населено място.Или появи се нещо напримерно магазинче,кара месец и го затворят.

Бизнеса се нормализира и балансира. Имаше глад за магазинни помещения - построиха се повече от нужното.
Имаше почин "И аз съм бизнесмен" - оказа се, че от всяко дърво свирка не става.
Питайте Бойко ... Гарантирано от ГРОБ!
:D
Алън Форт №2
:clap:


А бе, де изчезна мантата?
 
От: От: Някой печели ли в тази криза?

Кое от написаното от мен не е вярно?


Относно другото. Чиче, ти ще посадиш ли 100 колци донмати, ако знаеш, че ще продадеш 30 и ще изядеш 20? Това дето си написал е пълна глупост:)





Бизнеса се нормализира и балансира. Имаше глад за магазинни помещения - построиха се повече от нужното.
Имаше почин "И аз съм бизнесмен" - оказа се, че от всяко дърво свирка не става.

:D
Алън Форт №2
:clap:


А бе, де изчезна мантата?
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Питайте Бойко защо са празни помещенията за бизнес. Като дуднеш ден и нощ от телевизора каква страшна криза е, нормално да се свие потреблението и да се търсят най евтините варианти(веригите). Като се свие потреблението, бизнесите почват да фалират, като почнат да фалират, следва безработица, от безработица следва още по голямо свиване на потреблението, от това пък следват още фалити... и така. Порочен кръг. Иначе кризата беше дългова криза, а ние нямаме дългове, сравнително:) Доказателството, че потреблението се сви изкуствено може да намерим в депозитите на физическите лица - това са над 40 000 000 000, само дето никой не ги харчи, защото е най-голямата криза в историята. Като прибавим към по-горното и издевателствата над малките и средни бизнеси, става ясно защо и как стигнахме до тук. Гарантирано от ГРОБ!

Това е може би най-реалното обяснение давано някъде/някога на ситуацията в момента у нас. Мога само да добавя, че по времето на бума на евро проектите масово се печелиха от Софийски фирми с гербски наклонности. За останалото можете сами да се досетите.
 
Има криза, но кризата просто промени бизнеса.
Помещения доскоро клонове на банки, сега са магазини за дрехи втора употреба :)

Кризата засегна предимно кофти матриала, но покрай него изгоряха и много други.

Помните ли как беше, наредени магазини дограма, паркет, врати, банка, дограма, паркет, врати, банка...
Нямахме финансова култура никаква и довчера сме били селяни с 200 лева заплата и изведнъж вече сме тарикати със заплата 600 лева в големия град, три кредита за техника и автомобил + ипотека за жилище.
Искаме да ставаме бизнесмени, да обаче сме гледали че по филмите бизнесмените имат лъскави офиси и готини секретарки.
Да ама така се получава само докато се надува балона... обаче като се спука и бляновете стават реалност, кредитите трябва да се връщат.

Кризата преся точно тези пишман бизнесмени, покрай тях си заминаха и пишман служителите.

Сори но не може един циганин с основно образование, общ работник, да печели повече от един професор или ит специалист, а преди кризата беше точно така.

Така че кризата засегна предимно, нискоквалифицираните работници и нерентабилните бизнесмени.

Аз лично съм супер доволен от кризата.
 
От: Re: Някой печели ли в тази криза?

Тея пишман бизнесмените винаги ги е имало, има ги сега, имаше ги и преди кризата. Това се случва постоянно, случи се и на мен и то доста преди кризата. Гризнах дръвцето, научих си урока.:) Това го смятам като част от опита, който трябва да придобиеш по пътя.

Разбира се и ти си прав, но аз казвам, че в България се изнасилиха нещата и доста мокро изгоря покрай сухото, а можеше и да не се случи точно така. Можеше да е малко по меко. За тея дето говориш и на мен не ми е жал, напротив, на такъв като попаднех преди.... удри докато мърда, така и така някой ще му вземе парите, що да не съм аз.



Има криза, но кризата просто промени бизнеса.
Помещения доскоро клонове на банки, сега са магазини за дрехи втора употреба :)

Кризата засегна предимно кофти матриала, но покрай него изгоряха и много други.

Помните ли как беше, наредени магазини дограма, паркет, врати, банка, дограма, паркет, врати, банка...
Нямахме финансова култура никаква и довчера сме били селяни с 200 лева заплата и изведнъж вече сме тарикати със заплата 600 лева в големия град, три кредита за техника и автомобил + ипотека за жилище.
Искаме да ставаме бизнесмени, да обаче сме гледали че по филмите бизнесмените имат лъскави офиси и готини секретарки.
Да ама така се получава само докато се надува балона... обаче като се спука и бляновете стават реалност, кредитите трябва да се връщат.

Кризата преся точно тези пишман бизнесмени, покрай тях си заминаха и пишман служителите.

Сори но не може един циганин с основно образование, общ работник, да печели повече от един професор или ит специалист, а преди кризата беше точно така.

Така че кризата засегна предимно, нискоквалифицираните работници и нерентабилните бизнесмени.

Аз лично съм супер доволен от кризата.
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Биарро, лека поправка в историческата ти трактовка.
Кризата почна от огромният отлив на капитали започнал през 2008 с пик 2010, макар че и за 2013 имаме по малко ПЧИ от колкото 2010 близо два пъти, а сега данните за 1-то тримесечие направо трагични.
В БГ се изляза десетки милиарди именно защото влизахме в така омразният от много в този форум ЕС, изляза се десетки милиарди, но във финансите, строителството, недвижимите имоти и търговията - изцяло в не продуктивни сектори.

Жестоко се лъжеш, че нямам дългове. Кризата беше да за дълга, но дълга на държавите и прекалената финансова задлъжнялост на големите банки и това създаде чудесен системен риск. За разлика от 2008 в момента банките и държавите са в по-голяма зависимост и кризата, от 2008 бледнее пред това, което ни чака.

БГ е силно задлъжняла на потребителско и бизнес ниво. През 2009 брутните ни външни задължения са за над 108% от БВП, сега са 91,7% - защо ли? Онези пари дето писах по-рано се изсипаха в банките и то под формата на кредит от майката или се изсипха пак като кредити от майките на бизнесите. С две думи почна една бясна кредитна експанзия още преди влизането в ЕС и след него удари апогея си. Всички задлъжняваха и бизнеси и хора, но в един момент дойде кризата дойде отлива на капитали, но кредитите си останаха. Това доведе до огромна между фирмена задлъжнялост и над 20% от всички кредити в домакинствата да не се обслужват. Всеки бум е свързан с много грешки и бизнеси, които не е трябвало да бъдат създавани, бъста чисти тези неефективности.

Та вече на това може да вкараш и боко и неговите виждания, но хората сме рационални и спестяваме. Харченето не е основата на икономическият растеж, а спестяването, защото то се обръща в инвестиции, а те в продуктивни бизнеси. В момента тези огромни спестявания, в един момента ако не паднат банките, ще се обърнат в инвестиции, но това ще е са наши, демек банките няма да заемат капитали от вън.

А за свитото потребление, то не е свито - просто е свито в определени сектори - ако строителството и недвижимите имоти се завъртят ще видиш голямо потребление, но това ще е ново надуване на балони. В момента банките мислят на кого да дават кредити, а не както преди на сульо и пульо. А депозите са над 54 милиарда. ББ удари много с недалновидното си месене в икономиката, но той е последствието, причната бе друга и тя бе големият ни дълг и бясното харчене и липсата на производство, което да е местно ..... Като няма фин. култура така става вадиш 1к а харчеш за 1.5к благодарение на кредита и тук не ти е виновен ББ, нали?

П.С.

А моловете директно отвяха малките магазини, това е пак грешно да търгнеш да правиш магазин на фона на мол - да правиш магазин за общи стоки. Ако ще се прави малък локален магазин, то трябва да е нишов - я за месо, я млечни продукти и от сорта. В момента има бизнес именно за такива и то трябва много умел маркетинг.
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Тиквата е виновна, имаше всичко за герберастите, а за другите нищо друго освен тесла. Изхарчи всичко от държавния резерв, и спонсорираше само техни си хора с евро проекти и простотии. Да не говорим , че изроди всички нормални хора в България с просташкото си държание и плиткия ум.
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Нали това казвам, Бойко вместо да смекчи положението го влоши още повече от простотия. Иначе, не отричам, че някакви негативни икономически процеси се случиха. Случиха се да, но можеше да не се случат по тоя начин. Станишев затова обясняваше на ляво и на дясно, че няма да има криза в България, щото знаеше какво следва.
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Нали това казвам, Бойко вместо да смекчи положението го влоши още повече от простотия. Иначе, не отричам, че някакви негативни икономически процеси се случиха. Случиха се да, но можеше да не се случат по тоя начин. Станишев затова обясняваше на ляво и на дясно, че няма да има криза в България, щото знаеше какво следва.

Да, съсела пределно ясно знаеше какво става, айде ще ти дам едни неща за проверка.
През 2008 г. коя голяма наша банка, скрито я спасиха от ликвдна криза и от там фалит за по-малко от един ден. Ореха иззе над милиарда от фиска и го наля като депозит в нея банка.
През коя година съсела каза трябва теглим десетки миларди дълг от МВФ, стил 20 милиарда на Румъния :)

А ББ, нямаше много изходи от политически план освен да харчи каквото има, но проблема е както каза уни че политиците винаги гледат себе си и своите кръгове. Директни политики за влошаване бяха малки, но донаебане на бизнес средата си каза думата. Можеше много да направи и аз мислих, че ще направи много, но уви ..... Както и сегашната тройна дойде с гръмки обещания за действия, ама не спират да влошават доверието в бизнеса и на инвеститорите ......

А върха на наглоста на Ореха, че бизнеса се страхувал че ще дойде ББ и затова не правил нищо :D :D :D Братле, това направо ме спука. Дай ние 4 години да не правм нищо и да плашим гаргите. И тези правят същото като ББ, но не толкова видно за пред масите( тяхното е дори по лошо от на ББ, защото става скрито от масите, а там стават най-най-големите далавери, + при ББ е че каквото мисли, това в устата му и щото си е нарцис и иска се харесва пред масите си сменяше като кифладжия мнението - така горе долу от извратена гледна точка, водеше до последователност и разбиране на къде духа вятъра), след време и тях ще ги говорим така, както всички други ....
 
От: Някой печели ли в тази криза?

А върха на наглоста на Ореха, че бизнеса се страхувал че ще дойде ББ и затова не правил нищо :D :D :D Братле, това направо ме спука.

Това братче е частично вярно, колкото и да ти се струва невероятно.:) Някой сектори доста ги тормозиха по бойково време, нормално да се страхуват. Кръчмарите по морето ги направиха луди първите 2 години от мандата на герб, още им държи влага май... Хора са ми разправяли, че средата на сезона ти влизат на проверка и блокаж на цялото заведение, панаири неща... Ти ако си няма ли да те е страх?
 
От: От: Някой печели ли в тази криза?

Кое от написаното от мен не е вярно?


Относно другото. Чиче, ти ще посадиш ли 100 колци донмати, ако знаеш, че ще продадеш 30 и ще изядеш 20? Това дето си написал е пълна глупост:)
Това показва, чичовото, колко разбираш реалните неща.
В уеб може и да изкарваш пари - не следя какво пишеш. Но за офлайн нещата явно се информираш от телевизиите.
За да има нормална бизнес среда, нормални цени, трябва да има предлагане повече, отколкото е търсенето. Инак наемите на магазини забиха 1000 евро кв метър.
Е, свърши се. И в Испания строиха хотели на килограм... И комшията има два багера и се чуди какво да прави с тях. Щото и той, като теб, бе убеден, че цял живот ще е 2008-2009-та години.

Опарил си се, ама вместо да си направиш изводите и да поумнееш, и ти, като много други, си дириш някой да ти е виновен. Така е по-лесно.
Познавам много хора, дето вместо да хленчат кой е виновен, мислят, търсят и намират. Бачкат и печелят!
Ама това са хора с топки, а не мрънкалници.
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Вискяре, кой ти каза , че не следят в нета :shock:
Аз съм сигурен, че форума само се чете от поне 10-20 герберасти които докладват на мутрата веднага, ама просто на мен вече не ми пука.
Пък почнеш ли да пишеш срещу тях гориш като факла и с бизнеси и с всичко.
 
От: От: Някой печели ли в тази криза?

Ха ха... Къде ме видя да мрънкам бе? Колкото изкарвам от уеб, почти толкова изкарвам и от оф, понякога едното е повече, друг път другото. Аз като съм продавал неща на хора и фирми, ти още се хапвал доматите с колците:shock::lol: Не съм писал за това, защото тука сме във форум за онлайн бизнес... май, а не мисля, че ще е интересно на някой.. За да си поддържам офлайн доходите са ми нужни точно 3 дена за работни за целия месец.

Телевизия не гледам, пиша го за 20-ти път поне.

Виж какво съвпадение се получи:) И аз имам близък приятел, само че с три багера. Машините му не са спирали от години. Седи в къщи, гледа си кефа, само като се счупи нещо се занимава с ремонти. Отделно се занимава и с други бизнеси. Даже вчера ходихме с него в общината да питаме за един парцел, че иска да правим нещо заедно...

Тея работи дето си ги написал ги адресирай до някой друг, не до мен. Първата продажба на нещо изобщо я направих 96-та година, от тогава до сега не съм спрял да се занимавам с това. За това време съм изгубил толкова пари, колкото ти няма да спечелиш от доматите никога:) Тъй че въри да обясняваш на някой друг!


Това показва, чичовото, колко разбираш реалните неща.
В уеб може и да изкарваш пари - не следя какво пишеш. Но за офлайн нещата явно се информираш от телевизиите.
За да има нормална бизнес среда, нормални цени, трябва да има предлагане повече, отколкото е търсенето. Инак наемите на магазини забиха 1000 евро кв метър.
Е, свърши се. И в Испания строиха хотели на килограм... И комшията има два багера и се чуди какво да прави с тях. Щото и той, като теб, бе убеден, че цял живот ще е 2008-2009-та години.

Опарил си се, ама вместо да си направиш изводите и да поумнееш, и ти, като много други, си дириш някой да ти е виновен. Така е по-лесно.
Познавам много хора, дето вместо да хленчат кой е виновен, мислят, търсят и намират. Бачкат и печелят!
Ама това са хора с топки, а не мрънкалници.
 
От: Някой печели ли в тази криза?

Това братче е частично вярно, колкото и да ти се струва невероятно.:) Някой сектори доста ги тормозиха по бойково време, нормално да се страхуват. Кръчмарите по морето ги направиха луди първите 2 години от мандата на герб, още им държи влага май... Хора са ми разправяли, че средата на сезона ти влизат на проверка и блокаж на цялото заведение, панаири неща... Ти ако си няма ли да те е страх?

Братле, ти поне по-добре от мен знаеш как се правят проверките. Спомняш ли си нашите златни или на дружба по времето на НСБОП-а и нон стоп проверките още по-времето на НДСВ-то и после на тройна. Тогава бяха яки работи, така че проверките на заведеният е имало от времето на оно. А проверки инциирани от конкуренти близко до властта още повече има. Сега, като се замисля поне няма толкова много по северното, знаеш предполагам и защо :)

А иначе да има логика, не е я отричам. Ама това са бизнеси, които не са били с власт имащите, сега пак има такива бизнеси пак мога стават яките мизерии. Не е работа на парламента да плаши гаргите, а да засвидетелства единен бизнес стандарт. Ако го постигне, никога няма да дойде ББ или някое друго плашило нали? Но за жалост само гарги плашим, докато тройната си прави схемите - с тока, с Южният и с още безрбой други неща.


П.С. Братле имаш по-голям опит от мен я губеното на,я пари я във фалити - аз 1 път фалирах жестоко, доста кинти загубих, но доста поучтелно и безценно, дори се радвам че така стана иначе, нямаше да съм това. Но искам да ти кажа, че абсолютно винаги по време на бума, стават огромни предприемачески грешки - последните такива в БГ бяха по линия на НИ и сторителството, а и спекуланите на борсата ни - те там жестоко го ядоха.

Идеята, е че лесно да виним бат бойко, да прави доста глупости, да но не е само той, а в повечето случаи самите ние, ако не си поучиш от грешките ...
 

Горе