Някой ползвал ли е backordering-a на GoDaddy?

Cybertack

New Member
Вече пети домейн изпуснаха. Писах им да си взема парите като не стават за нищо и ми викат, че няма начин просто трябва да си избера друг домейн.

Някой ползвал ли ги е?
 
Ами преди да се класираш за бек ордер домеина отива на аукциоа на тхдам и ако от там не го купи никои... тогава си ти на ход

освен това които е оригиналният регистратор на домеин неговите бекордери имат предимство...
 
ами някога нямаше аукциони на изтичащите домеини още една опция да печелят :) аи разни регистратори разни правила

има един регистратор които продава домеинипо 15 долара ама след като изтекът ги пази още една година и се виждат свобдни само от при него тези с бекордерите чакар още една година
....
 
Наистина големи схеми се въртят около тези домейни. Аз такъв надъхан си викам аре взех го тоя домейн, не стана, пак, пак, пак, пак и накрая си викам тука има нещо гнило :) То трябва сигурно да си избера някой домейн от вида на werfbasdhbivadc.com за да мога да си го взема, голяма глупост голямо нещо :(
 
Точно заради модела "измъкни-повече-пари-от-клиента", който прилагат GoDaddy и по-големите американски компании, за лично не правя backorder нито на домейни, нито на каквито и да било други уеб услиге или продукти.

Посто си измисляш добър домейн. Да ползвам, домейн, дето го е ползвал някой е почти като да си купиш дрехи втора употреба. Нито сме по-глупави, нито нищо. Можем да си измислим сами добър домейн.

Пример е името на форума :)
 
Първи постинг ми е тук. Да кажа здрасти и да споделя малко опит. Домейните са ми интересни като област.

backordering-а на GoDaddy не става. всички го псуват много мощно. Почти няма смисъл да се губи време с него. Има три основни компании дето вършат работа:

pool.com
snapnames.com
namejet.com

Няма първоначален разход. Системата е следната. Регистрирате се в услугите и вкарвате кредитна карта. Правите си проучване за имена които се изтриват скоро и подавате заявка за бекордър. Тя е безплатна.

Възможни са два сценария
Ако домейна бъде изтрит и е хванат от някоя от фирмите, и вие сте единствения желаещ за името, то тогава ви рязват 60-70 долара от сметката и домейна става ваш.

ако спечелят домейна, но има и други желаещи в системата на същия сайт, подали бекордър за този домейн, тогава става вътрешен търг. тук боли, щото цената тръгва от 60-70 долара и небето е горната граница...

общо взето е това... за хубавите .com домейни битката е жестока и ако човек иска да спечели, трябват му много пари.

надявам се да ви е било интересно.
 
Първи постинг ми е тук. Да кажа здрасти и да споделя малко опит. Домейните са ми интересни като област.

backordering-а на GoDaddy не става. всички го псуват много мощно. Почти няма смисъл да се губи време с него. Има три основни компании дето вършат работа:

pool.com
snapnames.com
namejet.com

Няма първоначален разход. Системата е следната. Регистрирате се в услугите и вкарвате кредитна карта. Правите си проучване за имена които се изтриват скоро и подавате заявка за бекордър. Тя е безплатна.

Възможни са два сценария
Ако домейна бъде изтрит и е хванат от някоя от фирмите, и вие сте единствения желаещ за името, то тогава ви рязват 60-70 долара от сметката и домейна става ваш.

ако спечелят домейна, но има и други желаещи в системата на същия сайт, подали бекордър за този домейн, тогава става вътрешен търг. тук боли, щото цената тръгва от 60-70 долара и небето е горната граница...

общо взето е това... за хубавите .com домейни битката е жестока и ако човек иска да спечели, трябват му много пари.

надявам се да ви е било интересно.


Много ми е интересно :) аз имам 2 домейна от godaddy и чакам да направят 60 дни и да ги пускам за продан :p
 
Много ми е интересно :) аз имам 2 домейна от godaddy и чакам да направят 60 дни и да ги пускам за продан :p

според мен не е нужно да се чака 60 дни. това ограничение важи когато ще се прави трансфер на домейна. GoDaddy разрешава безплатно прехвърляне на домейни между потребители на този регистрар. на мен така ми прехвърлиха домейн, който е регистриран преди по-малко от седмица. домейна беше регнат от друг потребител на GoDaddy и ми го метна в моята сметка в GoDaddy.

иначе, твоята ситуация какво общо има с бекордърите?
 
От: Някой ползвал ли е backordering-a на GoDaddy?

Видях че в темата се споменават namejet.com и искам да изразя своето мение - за сега съм доста доволен от тях. Вчера закупих FamilnotoSiIme.net за $90,(след частен търг) като смятам че е добра сделка и сайта е подходящ за блог или портфолио.
Мисля че за домейни регистрирани в enom това е правилното място. За godaddy домяйни сигурно те ги прихващат първи.
Общо взето вижте къде е бил регистриран домейна и търсете в гугъл за подходящ бекордър.
 

Горе