Някой ползва ли неадекватното онлайн банкиране на пощенска банка?

mvmrik

Well-Known Member
Здравейте, вчера се мъчих 1 час и не можах да си потвърдя телефона за онлайн банкирането. Аднроид приложението работи много добре, но трябва преди това да се влезе в сайта и телефона да бъде одобрен.

Преди няколко месеца пак бях изпаднал в същото положение, но тогава горе-долу се оправих. Колкото и странно да изглежда, не може да се ползва всеки браузър - трябва да е firefox, мисля че и internet explorer ставаше. Е, аз съм с линукс така че го бях направил с firefox. Инсталира се някакъв сертификат, който обаче не работи, ако не се сложи допълнителна добавка за браузъра, за която никой нищо не казва - трябва човек да търси и да чете докато успее да се оправи. Както и да е, беше станало тогава.

Сега проблема е друг, firefox вече е с нова версия и тази добавка изобщо не се поддържа, никъде не е писано нищо по въпроса. Излиза, че имам онлайн банкиране, но не мога да правя никакви плащания, а само да гледам и не виждам как да си го активирам, освен ако не си сложа по-стара версия на браузъра и да се надявам да се получи. Не знам как смятат, че такова нещо въобще е нормално и не правят нищо по въпроса?

Та, чудя се дал някой от вас ползва това банкиране и знае някакъв начин как да станат нещата без да си преинсталирам браузъра и да рабитя със стари версии?
 
Как да не пише? Това е така от поне 2-3 месеца и си има нужната документация, че даже Борика успяха да си оправиха бъгавия софтуер.

Специално за Linux + Firefox:
1. Инсталираш всичките нужни сертификати
2. Инсталираш програмата B-Trust
3. Цъкаш през уеб интерфейса и всичко работи
 
Значи за вас е нормално да не им работи сайта с всички браузъри, да трябва да се инсталират допълнителни добавки, само за да се подкара банкрането. Ами ако нямам компютър какво правим? Преди няколко месеца го мях направил, сега въобще не стана. Инсталирам съм b-trust, сложил съм сертификата, браузъра ми го разпознава, но като се опитам да разреша устройството ми излиза съобщение, че сертификата не работи.
 
Значи за вас е нормално да не им работи сайта с всички браузъри, да трябва да се инсталират допълнителни добавки, само за да се подкара банкрането. Ами ако нямам компютър какво правим? Преди няколко месеца го мях направил, сега въобще не стана. Инсталирам съм b-trust, сложил съм сертификата, браузъра ми го разпознава, но като се опитам да разреша устройството ми излиза съобщение, че сертификата не работи.
Ем, Линукс.
На всекя машина по различне начин се държи. Или свиквай или го махай.
 
Не е от линукса, те имат изискване да се ползва определен браузър, да се инсталират други неща. Това имам предвид. Ако си сложите съобщение в сайтовете, че трябва да се ползва само firefox и не може chrome, дали ще им е много добре на посетителите. За мен това говори за некадърност - да не можеш да си направиш платформата работеща на всички устройства.
 
Не е от линукса, те имат изискване да се ползва определен браузър, да се инсталират други неща. Това имам предвид. Ако си сложите съобщение в сайтовете, че трябва да се ползва само firefox и не може chrome, дали ще им е много добре на посетителите. За мен това говори за некадърност - да не можеш да си направиш платформата работеща на всички устройства.

Тези ограничения в голяма степен идват от наличната технология за подписване с електронен подпис, а не толкова от банката.
 
@mvmrik кои са тия всички браузъри? За Windows не знам, но на Debian-а ми на всички браузъри работи тяхното банкиране - Firefox, Chrome, Konqueror/rekonq.
Какво ти разпознава браузъра? Той просто прави ajax рекуест към сървъра пуснат от B-Trust-а, който локално ползва серитификат или ел.подпис за ауторизация.

Как го разрешаваш това у-во за което говориш?

Всъщност нека започнем с по лесни въпроси:
1. Ползваш ли страница за Помощ в банкирането?
2. Използва ли Тест опцията?
3. Ел. подпис или сертификат ползваш?

Ако нямаш компютър няма да използваш услуга изискваща компютър :D.
 

Горе