Някой ползва ли pcloud?

garnet

Well-Known Member
Купих си 500 гб завинаги за $60.
Каква е скоростта на качване от България? Моя нет е 15 МБит/с качване, колко да очаквам от поблак?
Някой да е ползвал линукс апликацията също?
 
Последно редактирано:
Ползвам го на линукс, работи без проблем. Хубавото е, че може да се ползва директно като сървър, без да се пазят файлове на компютъра. Не съм мерил скоростта, но работи екстра.
 
Osx до 80 мегабита си ги държи но нагоре не съм тествал, защото нета ми е скапан в къщи.
 
Каква е скоростта на качване от България?
1. Искаш да се похвалиш с покупката?
2. Ще качваш или сваляш 500 Гига наведнъж?
3. Ял ли си филия с мас (+захар/червен пипер) зимъска?

NB
1. Скоростта на достъп до Мрежата от България е една от най-добрите в света.
2. Скоростта на развитие на икономиката на България е една от най-бавните в света

NB1
Моля, не бъркайте нещата.
 
Какво е това пиклауд?
cloud based file storage - място в чужда инфраструктура където да си изсипеш снимките, документите, музиката и т.н. и да не се притесняваш, че ще ги загубиш ако ти се осере твърдия диск, загубиш си флашката или подобна гавра на късмета. Аз лично не бих съхранявал конфиденциална информация, независимо дали е двойно, тройно или петорно криптирана и в архив с парола.
 
Х
cloud based file storage - място в чужда инфраструктура където да си изсипеш снимките, документите, музиката и т.н. и да не се притесняваш, че ще ги загубиш ако ти се осере твърдия диск, загубиш си флашката или подобна гавра на късмета. Аз лично не бих съхранявал конфиденциална информация, независимо дали е двойно, тройно или петорно криптирана и в архив с парола.
ХАХАХА що за тъпотия, нали за това са хардо дисковете!
 
Х

ХАХАХА що за тъпотия, нали за това са хардо дисковете!

1. липса на динамична промяна на размера и резервираност
2. липса на междуплатформеност - различните типове файлови системи имат различна съвместимост с различни операционни системи

Защо дефинираш нещо като "тъпотия", след като нямаш бегла представа за принципа му на действие?
 
1. липса на динамична промяна на размера и резервираност
2. липса на междуплатформеност - различните типове файлови системи имат различна съвместимост с различни операционни системи

Защо дефинираш нещо като "тъпотия", след като нямаш бегла представа за принципа му на действие?

Как да нямам представа знам много добре как работят тея сайтове, аз си качвам всичко на флашки и на дискове евентуално,
бяха ми предлагали да работя за една такава компания, май drive нещо си беше, аа не - DROPBOX беше компанията, молиха ми се един месец да отида на интервю, то като взеха, че станаха едни проблеми там, абе с една дума още един месец ми звънят всякакви HR-и и хора от фирмата да ме молят да си преосмисля решението, а аз не та не - казвам и не ме занимавайте това са глупости, и така, дори отвреме навреме получавам още по някой мейл, от рекруитърите им на глави
 
Как да нямам представа знам много добре как работят тея сайтове
бяха ми предлагали да работя за една такава компания, май drive нещо си беше, аа не - DROPBOX беше компанията, молиха ми се един месец да отида на интервю, то като взеха, че станаха едни проблеми там, абе с една дума още един месец ми звънят всякакви HR-и и хора от фирмата да ме молят да си преосмисля решението, а аз не та не - казвам и не ме занимавайте това са глупости, и така, дори отвреме навреме получавам още по някой мейл, от рекруитърите им на глави
ти какво точно си поръча от cross - статии или субстанции ?!?
 
Купих си 500 гб за винаги за $60.

Това от някаква промоция ли е? Че намирам само месечните им абонаментни планове. Трябва ми някаква подобна lifetime услуга с еднократно плащане. Може и с по-малко място, без значение е и скороста.
 
да погат да направим портала най-добрия не само извън БТ ами и извън.

Shot 2017-01-10 05;48;49 1.jpg

Мноо як сайт, копелуе! Мноо про!
Колко ще ми искаш - да напрайш и един за мен?
 
Последно редактирано:
Ае малко малоумниците вън от темата. Админа ако може да зачисити.
Иначе за пклоуд, оказа се, че имат вебдав протокол, но е нещо куц. Не мога да монтирам с давфс, но мога да кача файл с curl. На мен ми трябва да монтирам тия 500 гб като папка.
Как им е апликацията? Нещо не искам да имам папка, която се следи от нея и винаги се синхронизира. Не, че не е вариант, но е малко тъпо - ще качвам 100 ГБ снимки и искам да са криптирани. Това означава, че трябва да ги криптирам в папката на пклоуд за да може аппа да ги качи. Т.е. дублиране на 100 ГБ.
Как се оправяте с това?
 
Ползвам го на линукс, работи без проблем. Хубавото е, че може да се ползва директно като сървър, без да се пазят файлове на компютъра. Не съм мерил скоростта, но работи екстра.
Какво имаш предвид?
 
Монтирах го през давфс.
Сега тествам скорости.
 

Горе