Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Nadahan

New Member
Здравейте , напоследък чета в един чуждестранен форум и все по-често започнах да се натъквам на хора , които дропшипват от Walmart към eBay. Та питането ми е , има ли човек тука , който се е занимавал с това и дали би искал да сподели малко опита си. Благодаря предварително !:beer:
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Аз се записвам за темата, дано някой сподели :)
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Една от пречките , които успях да открия е : Billing addressa трябва да е Американски , нямат възможност за EU billing address. Говорих с един човек и той ми обясни , че в такъв случай се работи с Gift cards.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Аз се занимавам с дропшип walmart>ebay и мога да потвърдя че тази информация с билинг адреса не е вярна.Моя лично е fake адрес генериран в fakenamegenerator.com.Ако има нещо което искате да попитате,то питайте ме тук в темата,а не на лични.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

@logout а принципа на работа както при Amazon-eBay ли е? Има ли някакви тънкости, които трябва да се знаят или направят? Благодаря :)
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

И мен ме интересува като цяло принципа. Въпросът с доставките също много ме вълнува ( Кой поема доставката , колко е дълга тя до Европа ) Струва ли си изобщо да инвестираш време в подобен проект ? И аз предлагам всички мнения и отговори да бъдат поствани само тук , за да може постът да достигне до повече хора. Поздрави !
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Принципа е абсолютно същия като амазон ebay
Nadahan В началото се продава само на us пазара, а в последствие, след време за започваш да продаваш на международния пазар посредством ebay global shipping program. При тази програма ebay отговаря за доставката на продукта до клиента. Ти само пращаш продукта до техния fullfilment center, а те от там нататъка се оправят с експорта и разходите за шипинг с клиента.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Инвестираното време определено си задлужава, но ако евентуално нещата не тръгнат толкова бързо колкото ти се иска в никакъв случай не трябва да се отказвате. Нужно е време за да изградите доверие кум ebay и съответно да понатрупате фиидбек.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

А как се започва ? Смисъл трябва ли да имаш payoneer примерно ? Листинга как става , трябва ли предварително да говоря с тях или просто си харесвам продукт , пускам го в eBay и като го купят , просто го купувам от walmart и на шипинг адрес пиша съответно адреса на купувача ? Не знам дали няма да прозвучи нагло , но ако подкрепите темата с малко цифри може повечко хора да обърнат внимание на тази алтернатива. Поздрави !
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

@logout, благодаря ;)
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Единствения начин тази схема да проработи е , да продаваш в US еBay , защото независимо дали ползваш fake адрес или не , Walmart просто не предлагат шипинг до Европа.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Ще ми обясните ли как точно става, че не съм много наясно: пускам даден продукт в ebay, някой го купува, но как става плащането от негова страна? Предварително или когато продукта достигне до него? И за доставката не ми стана много ясно. Благодаря предварително!
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Здравей , харесваш си продукта в Walmart като преди това си проучил как стои въпросът с конкуренцията и продаваемоста на дадения продукт. Пускаш го в US eBay поради простата причина , че Walmart предлагат доставка ( безплатна ) само и единствено в US. След като продуктът бъде закупен от някого в еBay парите ти се превеждат автоматично в сметката или PayPal ( зависи какво си задал като платежен метод ). След което поръчваш въпросния продукт от Walmart и на шипинг адрес пишеш адреса на купувача от eBay и те му го шипват. Накратко това представлява метода. Поздрави !
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Човека не се ли сърди, че продукта му е изпратен от името на walmart и да се сети, че там го има по-евтино?
 
От: От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Благодаря ти! +1 реп
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Като цяло повечето от хората подминават този факт , но ако случайно някой се заяде може да поиска да върне продукта , което не е проблем. Ако остави negative feedback , се обаждаш на eBay и обясняваш историята и те махат feedback-а понеже ти не си представил невярно съдържание на продукта и т.н. Клиентът сам е решил да го купи от теб ! Това беше обяснено в една група на дропшипъри от walmart към ebay. Поздрави !
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

продукта на Walmart ли го връщат директно или на теб?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Стана ми интересна тази схема, гледам един конструктор на Lego от Walmart го продават в eBay с 20 долара надценка. И има 128 продадени артикула. Не е зле, а?
 

Горе