Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Зaдaй щaтски aдрес. Не се притеснявaй.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

В такъв случай ще трябва да си изкарам и един US телефон в Skype. Повече ме притеснява това, че след като се натрупа някакъв оборот, ще ми искат и американски данъчен номер. А данъците, както знаем, в България са по-ниски.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Стана и без да сменям българския ми номер. Но ако някой има нужда от американски за под 2 долара, може да пробва Sonetel.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Здравейте мисля да се вкключа в тази дейност и аз прочетох темата разбрах принципа,но главното което ме интересува е дали ми трябва начален капитал
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Средствата от продажбите се блокират в началото и трябват някакви оборотни пари. Но това не е проблем - с една кредитна карта лесно може да се измъкнеш от неловка ситуация.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

благодаря за отговора имам офлайн работа така че мисля че няма проблем това засега пропуснах да питам колко фийдбека трябва да събера за да спре задържането на парите
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Според това, което съм чел преди време, изискванията са най-общо: акаунт на поне 6 месеца (в пейпал и в ибей), поне 100 фийдбек общо, поне 20 фийдбека в последните 12 месеца, да не продаваш в категория с "висок риск" (билети, сертификати, мобилни телефони...). Ако не отговаряш на дори едно от тези, могат да ти задържат парите.

За да ти ги пуснат по-бързо (до 24 часа), трябва да настъпи едно от следните събития: да получиш позитивен фийдбек от купувача, да предоставиш тракинг номер, че поръчката е доставена преди повече от 3 дни или да минат 21 дни от транзакцията без клеймове и диспути от страна на купувача.

Това са основните изисквания, но за всеки акаунт ги прилагат различно.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Само да поясня, че дори профилът да е по-стар от 6 месеца, парите пак се блокират, ако не настъпи някое от другите условия.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Имам стар профил, с 10тина фийдбека, но са от продавачи, от които съм купувал.

До колкото гледах видео блогове, от година+ е влязъл в сила този 3 месечен ибей-пейпал "затвор" и единствения начин да се избегне при започване е акаунта да е продавал артикули преди този период.

До колкото разбрах, преди инвестицията за започване в програми като ДС доминейшън е била само абонамента, тъй като парите идват до 24ч и спокойно купуваш поръчания продукт, докато в момента ако искаш да се развиваш, трябва да инвестираш при всяка поръчка.

Въпроса ми е, за да се избегне този "затвор", вариант ли е да се купи профил, който е продавал преди и може ли да се сменят личните данни в него? Или ако някой е запознат, дали програми като DS domination, могат да помогнат за предотвратяването на този т.нар. затвор.

Благодаря.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

viking, не съм сигурен, че разбрах за какъв "затвор" говориш, но имам обосновано предположение :)
Дали може да се купи стар и разработен профил в eBay - краткият отговор е да. Но трябва да си купиш и разработен и потвърден акаунт в PayPal, ако нямаш такъв. И двата вида акаунти не са никак евтини, ако ги вземеш както трябва и от сериозни пазари. Дали трябва да го правиш обаче - според мен не. Винаги има риск да им светне червената лампичка и знаеш, че блокират акаунти без основателна причина много често. Така че е много вероятно да си останеш с "инвестицията" в тези акаунти, а те да бъдат блокирани. По правилата не eBay трябва да имаш изрично разрешение от тях - и за продавача, и за купувача.

Минал съм през този процес за покупка на сериозен eBay акаунт заедно с голям бизнес извън България, процесът не е никак лесен и може да има доста усложнения, адвокати, документи... Рискът да си купиш готов акаунт по интернет хей така е голям, но пък може и да си заслужава ;) Личните данни се сменят лесно в eBay, в PayPal мнооого се съмнявам, че ще може. Там не може да си смениш дори държавата.

Надявам се съм бил от полза. За DS Domination нямам опит, някой друг може да сподели мнение. Хубав ден!
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Говоря за задържането на парите до 3 месеца, докато бъде премахнато.
Пейпал имам верифициран от повече от 6 месеца, не това е проблема. Проблема е, че когато задържат парите при продажба в началото, трябва да захранвам всяка поръчка докато отпадне jail-a. За това и попитах дали има варианти да минеш някакви верификации например в ибей, за да не ти задържат парите и така да можеш да се развиваш без да е нужно да инвестираш постоянно първите 3 месеца.
За сериозен ибей акаунт не говоря, а просто за такъв, при който да няма задържане и да мога да купувам стоките, с парите на клиента. До колкото разбрах такъв акаунта е всеки, който е правил продажби на стоки, преди влизането на тази предпазна мярка.

Надявам се съм го написал разбираемо.

Интереса ми е голям, да започна този тип дропшипинг в организации като DS domination, но за целта ми трябва ако има решение на този проблем, тъй като нямам възможност да наливам докато отпадне тази рестрикция.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Използвай кредитна карта. Парите се освобождават за 21 дни, а не се начисляват лихви при погасяване до един месец. Освен това имаш и Cash Back.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

За задържането и DSD (Infinii) не могат да ти помогнат. То си е като гаранция за ebay, че ще си коректен продавач. Иначе тези 90 дни започват да текат от датата на първата продажба, за това смятам, че няма смисъл да отлагаш. Листвай евтини продукти на първо време, разработвай си профила, трупай feedbacks и докато се усетиш 3 месеца ще са минали :)
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

А някой ползва ли repricing tool и как следите за наличности и промени в цените? Аз имам горчив опит със SKU grid, който направи пълна каша в профила ми.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Ясно. Според мен най-добрия вариант е да си разработиш сам профила, бавно но славно. Много повече лична удовлетвореност ще ти донесе по този начин, пък и ще имаш някаква печалба през тези 3 месеца, все пак.

Ако все пак не ти се чака и не ти се занимава да продаваш евтини продукти с ~0 печалба, опцията за теб е кредитна карта, както вече казаха по-горе. И за нея си има изисквания, предполагам знаеш и е важно какъв лимит ще ти отпуснат. Моят съвет е постепенно да си разработиш собствения профил и след това вече ще ти е доста по-спокойно, няма да мислиш дали и кога ще решат да ти блокират акаунтите и т.н.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Единствения ми проблем е 3 месечния период, в който трябва да се инвестира редовно, ако искаш да вървиш нагоре, т.е да изпълваш поръчките.
За мен лично по-добрия вариант е разплащането да става с пейпал, чакането не е проблем, явно така ще стане, с няколко продажби на евтини неща докато го свалят и тогава вече по-сериозно.
Благодаря за отговорите.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

При мене лично задържането на парите от страна на ПейПал не е повече от 3 седмици, а след като предоставя тракинг номер ми ги намаляват на 2. За момента плащанията ги правя, с мои средства, но гледам да не продавам по-скъпи предмети от 20$. Препоръчителен е стартов капитал от порядъка на 300 лева определено и приемете че първите месеци, почти няма да имате печалби, докато не почнете да си развивате акаунта и съответно да продавате с по-голяма надценка. Таксите в началото ви ядат много от печалбата! Гадно, но факт!
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Таксите си ги слагате в цената, няма как да ви взимат от печалбата ако си ги смятате. За пейпал "джейла" си направете по една кредитна карта за начало, ако има трудов договор разбира се. Ако нямате може да питате някой ваш роднина да си направи. Много ядове ви спестява кредитната карта в началото, казвам го от личен опит.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Колега, искам да ви попитам за продуктите, които имат гаранция, как ги процедирате?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Махаш информацията за гаранция и оставаш само 14 days money back guarantee. Ако питат - за гаранционни въпроси се обърнете към производителя.
 

Горе