Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Да, наистина нека държим темата интересна и хората, които реално се заминаваме с dropshipping, да споделяме опит. Това ще е полезно и за начинаещите.

Никой не ми каза дали ползва инструменти за следене на наличности и цени. Както споделих за моя неуспешен опит със skugrid, засега съм си направил wishlists в самите източници и като коментари съм отбелязал цените от момента на добавяне. Някои го правят и с обикновена таблица, но така трябва да се отваря всеки линк по отделно.

Ще се радвам да чуя мнения и за PriceYak, макар и да четох по разни чужди форуми, че ако се откажеш в последствие от абонамента, крадат листинги.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Ползвам skugrid и съм пробвал ВСИЧКИ останали.От сега ти казвам-по добро от скугрид няма.Просто нещо си объркал или не си го настройл.В момента в youtube има тонове видеа как да направиш правилен сетъп на скугрид Веднъж като го направиш работата става set and forget. Има и други софтове като Web Seller Guru обаче на мен ми се струва,че е с някакви безумни планове.,,
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Благодаря ти за отговора! Дал ли си му права да ти поддържа наличностите, или само го ползваш за справка? Аз имах проблем с различните доставчици на Amazon. Когато свърши даден продукт и ми дава цена от следващия поред, а неговите срокове за доставка може да са безумно дълги. В същото време не може да се задава за всеки листинг по отделно кой търговец от Amazon да следи, а настройките са за Amazon като цяло. Също имах проблем с multi-variations, а от съпорта ми казаха, че трябва да си вземам променливите от url-a. Видя ми се безумно и се отписах.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Аз ползвам Web Seller Guru. Доволен съм от него. За скугрид не мога да кажа, защото така и не можах да го настроя. Иначе съм чувал много добри отзиви.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Има една опция lowest fulfilled.Като я зададеш нея ти траква само амазон като съплаер или FBA продукти.Може да се нагласи да траква и 3th party sellers,но има малка заигравка с линковете.Задал съм му пълни права-reprice,quantity management и тн.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Благодаря ти! +1 реп
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Може да се нагласи да траква и 3th party sellers,но има малка заигравка с линковете.

Какво имаш предвид? За вмъкване на ASIN в линковете с листи на търговците ли говориш?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Аз ползвам Web Seller Guru. Доволен съм от него. За скугрид не мога да кажа, защото така и не можах да го настроя. Иначе съм чувал много добри отзиви.
Извинявам се за глупавия въпрос, но не мога да се регистрирам в Web Seller Guru, за безплатния план. Както и да го пиша ми излиза грешка "The Telephone field is not in the correct format."
Пробвах с +44 (английски ми е номерът), с 0044, без код за страна, после по същия начин с български номер, с друг браузър дори - не става. Как да го напиша?! Мерси предварително :)
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Колеги, да попитам при регистрация в Kmart или Sears (не съм много сигурен, но мисля че и двата сайта са еднакви или обединени) като адрес и телефон какво посочвате? Аз лично за зип код дадох 10001, но за телефон се чудя какво да попълня като информация, има ли шанс да ми звънят по някаква причина или спокойно мога да дам и фалшив? И другото, което искам да попитам е, на някои продукти в Амазон само на checkout изкача някаква такса, която не е за shipping, а пише Estimated tax to be collected, нея как мога да я разбера, само и единствено стигайки до fake checkout ли?
Когато стигнете на Kmart до checkout, какъв телефонен номер посочвате? А някой има ли някакви отзиви за Overstock.com?
 
Последно редактирано:
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Кристиан, Estimated tax to be collected в Амазон ти е най-много 9 %. Това са таксите за различните щати. Когато листваш нещо в ebay може да си правиш тази такса в цената и няма да имаш проблеми. За кмарт и сеарс аз оставям мой американски номер. Често се обаждат ако има някакъв проблем с пратката. В overstock не се приемат български карти и бг пейпал.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Ето ви сайт за американски адрес https://www.amforward.com/login
Ето ви сайта за американски номер ако ви потрябва при freight shipping от Walmart http://sonetel.com/en/
Ето ви сайт за 4% отстъпка от Walmart при всяка покупка http://www.befrugal.com/
Ето ви сайт за ключови думи...ако английския не ви е силен или ако продукта е странен и се изчерпате http://www.keywordspy.com/
Ползвайте Guru ....собственика е Българин и е много надежден.

Препоръчвам на новите да не продават продукти освен от Амазон и Уолмарт. Като понапреднете и схванете как става работата...тогава може и от други сайтове.
Успех! ...и да знаете, че не става само с ядене. Трябва и четене :)
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

На Guru са много ниски лимитите. Имам близо 500 продукта и след разочарованието от skugrid ползвам само wishlists за ръчно сравнение. Да не говорим, че ако се изчерпи някой продукт от Amazon или Fullfilled и искаш да се снабдяваш от 3th party, става пълна каша. Например може да ти направи цената според някой китайски търговец с рейтинг 50% и срок на доставка един месец. Все повече съм за ръчна проверка + аутсорсване.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

На Guru са много ниски лимитите. Имам близо 500 продукта и след разочарованието от skugrid ползвам само wishlists за ръчно сравнение. Да не говорим, че ако се изчерпи някой продукт от Amazon или Fullfilled и искаш да се снабдяваш от 3th party, става пълна каша. Например може да ти направи цената според някой китайски търговец с рейтинг 50% и срок на доставка един месец. Все повече съм за ръчна проверка + аутсорсване.

Гуруто има 1500 лимит на продуктите.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

А добре в началото как ви варираха профит марджините, защото при мен се старая да е около 5-7$ чиста печалба, но направих 6 продажби и до там. Имам само 21 звездички, как препоръчвате в началото да се почне с по-малък профит марджин, но с цел набиране на по-висок рейтинг?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Кристиян, определено с по-малка печалба от тази, която ти целиш. Смятай я и като процент от цената на продукта. Все пак $5 печалба като продадеш нещо за $7 и като продадеш нещо друго за $70 не е едно и също. Аз бих казал минимум $2.00 печалба да целиш на продажба, ако можеш - дори $1.50 в началото. След това постепенно увеличаваш, но зависи много какво продаваш, каква е конкуренцията и какви са самата цена и себестойността на продукта.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Аз малката надценка и дъмпинга го оставям на пакистанците и децата. Нямам продукт с по-малко от 15% чиста печалба. Иначе този бизнес за мен не си заслужава.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Като всеки втори се е отворил да въртии търговиика по този начин естествено, че не няма да си заслужава, най-находчивите ще са най-напред, другите ще препечелват по някой и друг долар, колкото да не е без хич.
Гадното тук е че не можеш да разчиташ на постоянни клиенти, а те са в основата на всеки стабилен бизнес, айде за цената не им пука, но като си поръчат нещо от ибей и им дойде от Walmart няма да повторят да купят от теб, а това не е добре, може да има и изключения, но не мисля, че това като цяло е добра идея.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Като всеки втори се е отворил да въртии търговиика по този начин естествено, че не няма да си заслужава, най-находчивите ще са най-напред, другите ще препечелват по някой и друг долар, колкото да не е без хич.
Гадното тук е че не можеш да разчиташ на постоянни клиенти, а те са в основата на всеки стабилен бизнес, айде за цената не им пука, но като си поръчат нещо от ибей и им дойде от Walmart няма да повторят да купят от теб, а това не е добре, може да има и изключения, но не мисля, че това като цяло е добра идея.

ей тука вече за мен нещата прогресират към договорни отношения с различни производители. За мен началото е Amazon или Walmart, за развитие на акаунта, от там нататък е хубаво, според мен, да почнеш да се свързваш директно с производителите
 

Горе