Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Колеги, кога препоръчвате отварянето на eBay shop - горе долу колкото продажби имахте на месец, за да си отворите магазин? И другия ми въпрос е - препоръчвате ли написването на бранда на продукта в заглавието или не?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Според мен няма значение кога. По принцип силните месеци ги дават от септември нататък, като колминацията е около Рожество и Нова Година.
За бранда е препоръчително да се слага, ако е някоя много известна и продава (Сони, Самсунг и т.н.).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

За заглавието никъде не съм го срещал аз...само името на самият продукт(освен ако това не разбираш под Бранд)...Иначе за магазина, на мен няколко човека са ми казвали, че на начално ниво няма смисъл...защото даваш пари на хаос, но ако имаш излишни 17,38 паунда(поне в uk е толкова), то защо не. Аз лично сега го пуснах само, защото да мога да се възползвам от "Promote your listings" услугата...Това за мен си е най-големият плюс на магазина, за сега... :)
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Замислям се и аз да се захвана с дропшипинг но от амазон ук към ибей ук. Но въпросът ми е дали е добра идея да си избера продукт/и и да пиша на дадения потребител от Амазон да му обясня идеята ми за дропшипинг и да работя с него евентуално, а и осен с бот който да следи за наличностите друг вариант няма, така ли? Защото ако някой ми поръча нещо и го няма количеството става малко кофти. Също тия задържания на парите..кой ги задържа? Ибей или Пейпал? Защото и в двете имам отдавна регистрации и съм купувал доста работи, но не съм продавал нищо.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Парите ти пристигат в PayPal, за това именно там става задържането. Условията за задържането обаче зависят от пърформанса ти в eBay. Описани са по-нагоре някъде.
Има и друг вариант, разбира се, освен бот - да си го правиш сам, ръчно. Това определено е и най-добрият и сигурен вариант (а и до голяма степен безплатен :). Зависи обаче колко продукта листваш, по колко продаваш на ден и дали имаш някакви други занимания, включително основна работа. Ако можеш да си отделяш достатъчно време и да си го правиш сам - няма да имаш проблеми, а и според мен ще ти е много интересно.

Покупка и продажба за PayPal за коренно различни неща, за това колкото и да си купувал, ако не си продавал няма как да заобиколиш задържането на парите. Полека-лека ще се развият нещата и няма да ти ги задържат, не избързвай и не насилвай нещата.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Парите ти пристигат в PayPal, за това именно там става задържането. Условията за задържането обаче зависят от пърформанса ти в eBay. Описани са по-нагоре някъде.
Има и друг вариант, разбира се, освен бот - да си го правиш сам, ръчно. Това определено е и най-добрият и сигурен вариант (а и до голяма степен безплатен :). Зависи обаче колко продукта листваш, по колко продаваш на ден и дали имаш някакви други занимания, включително основна работа. Ако можеш да си отделяш достатъчно време и да си го правиш сам - няма да имаш проблеми, а и според мен ще ти е много интересно.

Покупка и продажба за PayPal за коренно различни неща, за това колкото и да си купувал, ако не си продавал няма как да заобиколиш задържането на парите. Полека-лека ще се развият нещата и няма да ти ги задържат, не избързвай и не насилвай нещата.

Благодаря, колега! Значи до колкото разбирам отначало трябва да давам от джоба си пари за да закупя артикулите когато някой си ги поръча през мен. И пак да попитам смяташ ли, че е добър вариант да се свържа с човека от който ще листвам продукти и да му обясня, че ще правя дропшипинг? А, сетих се още нещо, гледам в амазон някой продукти примерно пише 70$ задраскано е и пише 50$, това означава ли, че са на някаква промоция, която може да изтече след няколко дни и да станат пак 70$, защото ако е така има вероятност да трябва да извадя пак от джоба си за да доплатя ако някой го е поръчал на по-ниската цена или да обясня, че няма наличност.

П.С: И не мога да разбера когато качвам в ибей обявата на U.S. Shipping и Services какво трябва да сложа, като тя нали ще се изпраща от амазон..? :shock:
 
Последно редактирано:
От: От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Колеги, кога препоръчвате отварянето на eBay shop - горе долу колкото продажби имахте на месец, за да си отворите магазин? И другия ми въпрос е - препоръчвате ли написването на бранда на продукта в заглавието или не?

Според мен няма значение кога. По принцип силните месеци ги дават от септември нататък, като колминацията е около Рожество и Нова Година.
За бранда е препоръчително да се слага, ако е някоя много известна и продава (Сони, Самсунг и т.н.).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Има значение, всяка една дума в заглавието и в снимката е keyword който ти ранк-ва обявата, взимаи buybox-a и прасни 100 продажби за един ден тва е прайш 300-400 долара от избрания ти продук или повече.. ако си го сорснъл on time и бягаш да ранкваш друг миналия вече е ранкнат и му вдигаш цената... не че мн ги разбирам, но дано съм бил полезен
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Ами понятието мисля че произлиза от амазон, но общо взето е продукта да ти е на първо място и да се взима главно от теб, демек много, много продажби...
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Смисъл да е нещо като без конкуренция? Много интересно!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Здравейте. На сайта на Амазон https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200401830 е описано добре какво е Buy Box. Има обаче доста изисквания, за да можеш да го вземеш за теб и, казано просто, твоят продукт да се препоръчва на клиентите, ако повече от един доставчик го продава. Не се купува, а се състезаваш за него по доста строги критерий, за да го спечелиш. По-сложно е от това и ако те интересува се поразрови. Иначе дали ще кажеш на продавача, че правиш дропшипинг - зависи от теб. Аз бих го препоръчал, още повече ако можете да се разберете да му плащаш директно и така ще ти предложи по-ниска цена :) Аз съм работил по този начин, първо намерих продавача в eBay и след това се опознахме, правех доста поръчки от него и започнах директно да поръчвам от него, без да минаваме през eBay. Имай предвид, че това не е по правилата на eBay например.

За цените в Амазон и промоциите - лесно можеш да си направиш и ти "прИмоция" - има си полета за стандартна цена и за промоционална цена от-до дата. Така се прави, пускаш го и си върви. Аз обаче не одобрявам това, защото за това Амазон се напълни с някакви псевдо промоции за всъщност много евтини китайски стоки. Но всеки си преценява :)

Успех и ако има още нещо - питай спокойно.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

На Guru са много ниски лимитите. Имам близо 500 продукта и след разочарованието от skugrid ползвам само wishlists за ръчно сравнение. Да не говорим, че ако се изчерпи някой продукт от Amazon или Fullfilled и искаш да се снабдяваш от 3th party, става пълна каша. Например може да ти направи цената според някой китайски търговец с рейтинг 50% и срок на доставка един месец. Все повече съм за ръчна проверка + аутсорсване.

Привет @capola https://webseller.guru има клиенти и с над 10к имаме и такива с около 50 000 продукта :) цената се формира индивидуално спрямо клиента, за 500 продукта да се следят на 2 часа цената ще ти е 30$ на месец което е същото като и при skugrid и доста по евтино от повечето качествени софтуери на пазара :)

до края на месеца освен следене на цени софутера ще има и следните функции , Quantity Manager, Manual and Automatic Listing Builder , Repricer етц. и други :)
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Здравейте.Идвам от оффлайн бизнеса ,и от няколко месеца пренастройвам честотите☺.Имам въпрос за акаунтите,и по точно за банковата сметка.
Мога ли да използвам офшорната фирма за тази дейност?
Ще имам ли проблеми с верификацията на пейпала най вече?
Благодаря
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Здравейте забелязах че в ибей имаш право да пускаш стоки но общия лимит е 500$, тоест като пусна примерно 5 стоки по $100 и стигам лимита, как да го увелича?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Здравейте забелязах че в ибей имаш право да пускаш стоки но общия лимит е 500$, тоест като пусна примерно 5 стоки по $100 и стигам лимита, как да го увелича?
Най- бързия начин е да им се обадиш и да им обясниш колко си велик. Ако преценят, че наистина си велик ще ти го вдигнат... лимита ;)
Имаш бутонче и за онлайн рикуест. Иначе като направиш няколко безпроблеми продажби, те автоматично ще ти го покачат.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

ЕДИТ.
Оправих се.
 
Последно редактирано:
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Здравейте. От известно време следя темите свързани с дропшипинг реализиран по различен начин. Изчетох и тази тема, но имам някои неясноти, които възникнаха. Случаят е следният: Имам бизнес PayPal акаунт, с български адрес посочен като адрес на бизнеса и мой личен адрес. Това проблем ли е при разплащането чрез PayPal при дропшипинга (плащане на стоки на Wallmart/Amazon при поръчването им и получаване на пари в PayPal акаунта от ebay при продажба там) ? Прочетох 2 различни мнения в темата и затова питам. Разбрах, че fake американските адреси трябва да се предоставят в Amazon и Wallmart при искане за billing адрес, това така ли е ? Освен това, когато си закупя американски номер може би е добре да го дам на всички места (Amazon/Wallmart, Ebay, PayPal) за да могат да се свържат с мен при проблем, нали така? Интересно ми е въпроса с фирмите как стои. Трябва ли да имаш американска фирма или българска (или каквато и да е изобщо фирма), за да извършваш такава търговия и да имаш такъв тип (бизнес) акаунти в Ebay, PayPal и на другите места. И ако е нужна фирма то каква точно (българска, американска) и какви данъци би следвало да се плащат от съответната фирма ?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Здравейте колеги, от месец съм листнал 8 продукта от Wallmart в Ebay магазина ми, но нямам нито една продажба.
Моля дайте съвет
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Виж внимателно дали продуктите, които си листнал са на най-ниска цена, спрямо конкурентите ти.
По-подробно заглавие също е в плюс, тъй като има шанс по-често да се показва листинга при търсене.
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Здравейте, доста интересна тема! Смятам да пробвам DS през свободното си време, също като лек страничен доход за джобни кинти и като разнообразие. Купувал съм неща от Amazon и ebay и съм листнал няколко продукта в ebay /засега без успех/, т.е. имам някакъв поглед върху нещата по принцип. Обаче как да си намеря продукти за дропшипинг? Гледах в Walmart и в Amazon, но нищо подходящо не открих? Как да ги открия? Всичко въпрос на яко бухане ли е или не? Също, ако се намери подходящ продукт колко време се върти далаверата? Кога и защо се разваля? Предварително благодаря за споделените мнения! :beer:
 

Горе