Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Продуктите се намират доста трудно в началото, докато не хванеш една ниша и долу-горе да научиш цените кои как са. Аз преди като се занимавах е имало дни по 2-3 часа търся и успявам да листна само 1-2 продукта. Просто пазара е голям и почти винаги има някой, който ще е пуснал същото нещо на по-ниска цена и това обезсмисля труда ти.
Иначе далаверата се върти или до изчерпване на количестовото от walmart/amazon (в случая) и липса на подобни джунджурии в същия ценови диапазон или когато се появи някой, който просто е решил да подбие цената за няколко цента отгоре. :lol:
 
От: От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Видях го курса.Изобщо не си заслужава парите.Същите неща в много по опростостен вид ги има с/у 20 .Учи се базата и изобщо не те занимават с някакви advanced stuff в началото.За новообранец са излишни повечето неща.

Къде ги има тези курсове?
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Привет, колеги! Преди време описах проблемите си тук и Вие ме посъветвахте да сложа UPC кодовете и въобще всичко що е със зелена звездичкал. Определено нещата потръгнаха от тогава. Напоследък, обаче, се натъквам на друг проблем. И предполагам отново има връзка с новите изисквания на ебей. Значи забелязвам, че примерно 5-6 дни си имам всеки ден по 1 , 2 продажби и после 5- дни нито една. Имам продукти с голяма гледаемост, всеки ден има движение, нови уотчъри и т.н. но няма продажба. Малко ми е странно- особено, когато това се случва събота и неделя. Всеки ден променям цени по 2 пъти поне. Възможно ли е причината да е в добавянето на тракинг номера. Аз съм задала 3 дни handling TIME. Не виждам как да мина на 1 ден, защото завися от Амазон. Имах един продукт, при който продавачът в Амазон не го натовари на време и минах и съм го качила примерно на 3-ия или 4-ия ден. Всичко друго мисля, че си го правя ок. Изобщо на какво може да се дължи това? В тази връзка искам да попитам и още нещо. Можем ли да ползваме опция "Mark as shipped" в ебей преди продуктът да е натоварен в Амазон, за да спазя този срок от 3 дни? И след това,ако куриерът е UPS примерно, който е работи с Ебей, а аз не съм посочила тракинг номера ще възникне ли някакъв проблем? Благодаря Ви предварително.
Искам да започна да купувам и от Walmart. В някое от нивата на ДСД обяснява ли се как става това или мога и сама да се науча. Ползвах DSD Pro за една година, но се отказах. Ако трябва просто да си го закупя за 1-2 , за да се науча да шипвам и от Walmart. Благодаря Ви предварително.
 
Здравейте колеги,закупих си Дсд нивото изгледах клиповете и реших да листна.Правя всичко както е показано,но странното е когато вляза през My ebay/selling виждам обявата която съм пуснал а когато вляза в профила си на Items for sale няма нищо дори няма гледания обявата.Някой ако може да помогне ще съм му благодарен.Също така искам да попитам има ли някаква фейсбук или скайп група да се обменя опит?
 
Здравейте!
Като начинаещ бих искал да попитам нещо, което вече е задавано като въпрос, но не открих отговори.
С оригинален български billing address как мога да дропшипвам от Walmart, па макар и да продавам само за US в eBay?
Смущава ме, че каквото и да продавам, винаги си ми показва From Bulgaria. Ако американски потребител реши да закупи от мен стока, как би го сторил като прочете местонахождението ми? А и ако все пак закупи стоката, която съм копирал от Walmart, как да уточня в аукциона си, че продуктът се намира в US, нищо че по подразбиране съм с Item Location: Bulgaria ?
И наистина, ако купувачът е закупил от мен даден продукт, няма ли да е смущаващо (поне за него) да види при получаването, че всъщност е от Walmart, а не от мен?
Предварително благодаря на всеки отзовал се с отговор и помощ относно неяснотите ми!
 
Здравейте!
Като начинаещ бих искал да попитам нещо, което вече е задавано като въпрос, но не открих отговори.
С оригинален български billing address как мога да дропшипвам от Walmart, па макар и да продавам само за US в eBay?
Смущава ме, че каквото и да продавам, винаги си ми показва From Bulgaria. Ако американски потребител реши да закупи от мен стока, как би го сторил като прочете местонахождението ми? А и ако все пак закупи стоката, която съм копирал от Walmart, как да уточня в аукциона си, че продуктът се намира в US, нищо че по подразбиране съм с Item Location: Bulgaria ?
И наистина, ако купувачът е закупил от мен даден продукт, няма ли да е смущаващо (поне за него) да види при получаването, че всъщност е от Walmart, а не от мен?
Предварително благодаря на всеки отзовал се с отговор и помощ относно неяснотите ми!
Ти май не си направи труда да прочетеш темата?
 
Не, напротив, дори и в момента препрочитам цялата тема и отделните постове в нея. Чудесно си давам сметка, че отговорите са дадени от лица, които имат доста опит в тази област, но нали разбирате несигурността на всеки начинаещ... По същия начин се колебая относно фалшивите генерирани US адреси - ако си направя и въведа такъв, няма ли в даден момент да ме усетят и да блокират акаунта ми там? Съгласете се, че поне логиката е напълно такава. Затова моля за съвети и помощ всички ви.
А и отговори от сорта "Ти май не си направи труда да прочетеш темата?" не помагат като цяло. Не го отбелязвам с лоши чувства, но надали всеки от вас напредналите не е бил в моята ситуация. А и в цялата тема има доста постове, които по няколко пъти обясняват и дават многократни отговори на въпросите. Все пак ролята на който и да е форум е точно такава, затова умолявам всеки, нека го нарека "експерт", да помогне със съветите и опита си. Виждам, че някои от вас наистина го правят добронамерено и от сърце, затова силно разчитам на вас.
Благодаря отново!
 
От: Някой пробвал ли е дропшипинг от Walmart към eBay ?

Привет, колеги! Преди време описах проблемите си тук и Вие ме посъветвахте да сложа UPC кодовете и въобще всичко що е със зелена звездичкал. Определено нещата потръгнаха от тогава.
Да попитам относно UPC кодовете: ясно как се намират, но ако продавате да речем някакъв сувенир или ръчно изработен продукт, той би ли съответствал на UPC код?
Логично е да мисля, че няма код създаден за него, но все пак да попитам. Простете за вероятно глупавия ми въпрос.
 
Проблем: избирам продукт над $50 от Walmart с Free shipping и го листвам в моя eBay.
Какво да избера в Add shipping details - U.S. Shipping? Слагам отметка на Free Shipping, но от Services коя услуга да избера?
Сложих Standard Shipping (1 to 5 business days), но впоследствие при прегледа на листинга ми виждам, че показва
Estimated within 14-26 business days, явно понеже малко по-горе си отчита Item location: Bulgaria и системата го тълкува като пратка оттук до US. Американският купувач като види това, нали се сещате кога ще закупи от мен?!?
Как се решава този проблем - системата да отчете Free Shipping 1 to 5 days или подобно?
 
Има някои категории продукти, които не изискват UPC кодове. А има такива, които нямат. Където няма , слагам опция Does not apply.
 
Ако купувач закупи даден продукт от мен, сетне аз го закупувам от Walmart. Но по подразбиране след Add to card и самото плащане системата не отчита ли автоматично адреса от собствения ми профил? Ако е така, как да указвам всеки път адреса на купувача ми?
 
Съвет към начинаещите: Не започвайте да дропшипвате от Walmart в eBay преди да сте натрупали поне 300 позитивни фитбека. Walmart са доста куци с доставките, особено напоследък. Не винаги спазват сроковете, понякога повреждат продукти и др. сакатлъци. Рискувате бързо да ви затрупат с кейсове и негативни фитбеци, дори да ви блокират селър-акаунта. За начало използвайте Amazon за доставчик, защото те са най-добрите. След като натрупате опит и фитбек, може да се пробвате в Walmart, и то - предпазливо. Който наистина има сериозно намерение да прави професионален дропшипинг, може да ми се обади на тел. 0876 042 698. Това е отговорна професия, която със сигурност няма да чатнете от чатовете. По тази причина не бих обсъждал повече тази тема тук - защото ценя вашето и моето време. Пожелавам ви успех във всички начинания! :)
 
Здравейте. Миналата година си дропшипвах чрез Walmart, но изглежда, че малко са попроменили правилата и вече billing адреса ти трябва задължително да е американски за да действаш (или поне така ми изписа на мен). Някой сблъсква ли се с тази ситуация и справя ли се някак с нея? Мерси.
 

Горе