Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Sorry, this item can't be shipped to your selected address. Learn more. You may either change the shipping address or delete the item from your order. You can also see if this item is available to ship to your address from another seller.

Това ми изписва като се опитах да поръчам 2 книги. Пробвах да ги поръчам и от друг продавач, но пак същата работа.
Преди винаги съм поръчвал и е нямало проблем. Идва ли са до този адрес, който съм посочил. Сега защо така става - не знам.

Някой друг да му е изписвало това.

Някаква конкретна причина има ли?
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

Мда, просто seller-a не изпраща международно до България :) Това е. Пробвал съм много пъти и ми го е давало това, най-вече с продавачи от САЩ

Кофти е, ама БГ все още се счита за 3тия свят от някои
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

Не е кофти. Просто някои хора трябва да разберат, че по default всякакви merchant/retailer sites, завършващи на .COM отзад, особено и големи brands, са предназначени за 95% US+CA пазарите, накратко: NA. И едва 5% от items (някъде дори 0%) са презназначени за Global Shipping. US billing address + US address is a must.

Ако искаш стоката от там, и не може да бъде директно закупена, има си US Mail Forwarding компании (подробно разглеждане на поне 10 с условията, таксите и др.), които разбира се, че допълнително ще я оскъпят (комисионни за услугата, която може да включва: магазинаж, препакетиране, наново изпращане вече на BG адресът или някоя др. таксичка).
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

които разбира се, че допълнително ще я оскъпят (комисионни за услугата, която може да включва: магазинаж, препакетиране, наново изпращане вече на BG адресът или някоя др. таксичка).

Което пак е кофти :D
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

Наскоро поръчвах от немския Амазон (.de) и нямах никакви проблеми. Поръчката дойде супер бързо.
Пробвай да намериш книгите в немския сайт, забелязвал съм че голяма част от продуктите се припокриват с .com сайта.
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

Не, че няма алтернативи, доста чаркалаци си се намират в EU (разбира се с VAT + в €, а не без VAT + в $, с без вкл. State Tax, повечето имат):

bvoh_marktplatz_marketplaces_map_eu_A3_02.jpg

Само търсене… Е, тея книги може обаче да са преведени на немски, не оригинални на EN. До късмет е.
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

Имаш реп от мен за полезната карта с онлайн магазините в страните :)
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

И преди съм поръчвал от amazon-a пак книги, нямало е проблем. Сега пробвах при няколко търговеца. Миналата седмица пробвах даже да ги поръчам от френското амазонче и там същата работа.

Затова се зачудих да няма някакви нови правила.

Книгите са известни (поне в сферите на маркетинга) Positioning и 22 Immutable laws of marketing.

Ще видя в немското - дано да ги има на английски, че с немсикия не се оправям още.

Каратата иначе е интересна.

А някой да знае дали има европейска версия на сайта half.com (който е за книги, ДВД и музика - предимно използвани). И там същата работа, само до САЩ и Канада доставят ;)
 
От: От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?


Купувал ли си от там - доставка до БГ правят ли?

намерих я иначе в единия от сайтовете - https://www.rebuy.de/i,2647997/buecher/positioning-the-battle-for-your-mind-jack-trout
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

Не съм, но отдолу съм посочил 2 x доставчика, чрез които ще ти се достави пратката, посочвайки техен DE address там.

Но не е в наличност като си я преведеш стр.

Иначе я има в AMZN DE + AMZN UK на смешни цени. Така или иначе може да бъде закупена и доставена ВЕДНАГА, ако се купи Kindle Edition версия, а за четене се използва Kindle for PC (купувал съм digital книги, ставало е).
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

Аз поръчвах и нямаше никакви проблеми
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

Пробва ли да потърсиш книгата в BookDepository? Те се рекламират, че предлагат безплатна доставка. (Проверих - имат изданието от 1994 само.)

Ревю: Безплатна доставка на книги от Англия

Имай предвид, че може да си купиш книгата по-евтино, ако влезеш през IP адрес от САЩ. Пробвай да потърсиш една и съща книга от различни IP адреси и ще се увериш. Няма проблем да я доставят в България, независимо кой IP адрес ползваш.

Виж също и AbeBooks.
 
От: Някой скоро поръчвал ли е нещо от Амазон ?

Не го знаех това - мерси за инфото. Сега ще видя как става номера с IP-to
 

Горе