Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Здравейте и честит празник на всички Гошковци и Гошковици с малко закъснение!

По същество: Онзи ден ми пратиха мейл от youtube-то, че канала ми вече е одобрен за монетизация - дадох му ОК.

Обаче гледам сега, че ми казват че трябва да имам adsense акунт. Аз имам Adwords (макар че не го ползвам), но с adsense никога не съм се занимавал.

Уж си активирах adsense акаунта. (предполагам е същия профил както за youtube, adwords G+ и т.н.)

В YT канала си имам около 100-тина клипчета. Повечето са на лично но имам и такива на public, които имат преглди - общо канала е събрал 47,764 прегледа. Не че е кой знае какво де.

Та въпроса ми е: ако реша да го разрастна и промотирам и да качавам още клипчета, какво да очаквам - в смисъл как да очакам да ми платят. Чек, Paypal или...

Ще се радвам, ако някой който си вади от youtube доход, да сподели как стоят нещата от първо лице.

Благодаря!
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

По-късно (като натрупаш определена сума в акаунта) ще можеш да зададеш начин на плащане - банков превод в еврова сметка, Western Union. WU е безплатен, така че няма причина да не го избереш.

YouTube официално започна партньорската си програма в България

Не забравяй, че трябва да подадеш заявление за регистрация по ЗДДС (ако смяташ изобщо да спазваш данъчното законодателство - би било epic fail да не се регнеш по ДДС и въпреки това да си декларираш данъците - все едно казваш на НАП "елате да ме глобите"; т.е. ако смяташ да декларираш доходи трябва да се регнеш по ДДС в законовия срок).

Срокът е 7 дена ПРЕДИ датата на данъчното събитие (което се пада в края на годината или на датата на плащането - което дойде първо). Тоест трябва да подаваш заявление за регистрация най-малко 7 дена ПРЕДИ ДА ПОЛУЧИШ ПЪРВОТО ПЛАЩАНЕ.

(Мнението ми не следва да се счита като пропаганда за спазване на данъчното законодателство.)
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Мдаа, трябва да си прецениш дали си заслужава монетизацията, предвид данъците който ще се плащат..Ако за ден-два правиш тея 50к гледания има смисъл, една прилична заплата за бг може да си докарваш. Ако имаш канала от месеци/години и тук-таме има някакви гледания, плащането на данъци като цяло ще обезмисли монетизацията, като го разрастнеш повече тогава. Това дали има потенциал за разрастване се преценява по това колко събскрайбари имаш в резултат от тези гледания, точна цифра не мога да дам де, нямам опит с тубата много.

Не че това ти беше въпроса де :lol: Лесно и бързо се получават от адсенс, и уестърн юниън го има като вариянт.
 
От: От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Мдаа, трябва да си прецениш дали си заслужава монетизацията, предвид данъците който ще се плащат..Ако за ден-два правиш тея 50к гледания има смисъл, една прилична заплата за бг може да си докарваш. Ако имаш канала от месеци/години и тук-таме има някакви гледания, плащането на данъци като цяло ще обезмисли монетизацията, като го разрастнеш повече тогава. Това дали има потенциал за разрастване се преценява по това колко събскрайбари имаш в резултат от тези гледания, точна цифра не мога да дам де, нямам опит с тубата много.

Не че това ти беше въпроса де :lol: Лесно и бързо се получават от адсенс, и уестърн юниън го има като вариянт.

50 k views за ден-два определено няма да са една Бг заплата, особено ако е таргетиран канала за Ен потребители
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Когато стигнеш 70евро около 20-то число следващия месец ще получиш плащане по банков път, WU(предпоръчва се) или чек. Зависи както си избрал в adsense акаунта.

Нищо не съм избирал в адсенс акаунта. Не знам по дефулт какво би следвало да е ?
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Нищо не съм избирал в адсенс акаунта. Не знам по дефулт какво би следвало да е ?

Добре, значи влизаш в Adsense акаунта:
1) Горе в десният ъгал където е мейла ти има за Настройки: http://prntscr.com/72tqs5
2) След това избираш Плащания от падащото меню
3) След това избираш Настройки на плащането(менюто в ляво): http://prntscr.com/72tr8w
4) След това Добавяне на нов начин на плащане и си попълваш данни.

Това е. :) Сега всеки месец, когато достигаш или минаваш 70 евро ще получаваш автоматично плащания по избрания от теб начин около 25-то число на следващия месец. Например: за Май правиш 70евро, около 25-ти Юни ще ги получиш по избрания начин за плащане.
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Добре, значи влизаш в Adsense акаунта:
1) Горе в десният ъгал където е мейла ти има за Настройки: http://prntscr.com/72tqs5
2) След това избираш Плащания от падащото меню
3) След това избираш Настройки на плащането(менюто в ляво): http://prntscr.com/72tr8w
4) След това Добавяне на нов начин на плащане и си попълваш данни.

Това е. :) Сега всеки месец, когато достигаш или минаваш 70 евро ще получаваш автоматично плащания по избрания от теб начин около 25-то число на следващия месец. Например: за Май правиш 70евро, около 25-ти Юни ще ги получиш по избрания начин за плащане.

70 Euro е минимум демек, така ли?

А трябва ли да имам сайт с активни Adsense банери по него? Защото като се регвах ми искаше да си посоча сайта. Въведох си един от сайтовете, но той няма адсенсе реклами в него. Просто, за да се регистрирам го сложих.


Мерси
 
От: От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

70 Euro е минимум демек, така ли?

А трябва ли да имам сайт с активни Adsense банери по него? Защото като се регвах ми искаше да си посоча сайта. Въведох си един от сайтовете, но той няма адсенсе реклами в него. Просто, за да се регистрирам го сложих.


Мерси

Да, 70 евро е минимума за да получиш плащане. Не е нужно да имаш сайт, просто трябва да свържеш акаунта с youtube профила.
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Само не разбрах защо трябва да се регистрирам по ДДС? Имам фирма...до момента оборотът й е около 1000 лв. Далеч съм от прага за регистрация и не смятам да го правя...
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Само не разбрах защо трябва да се регистрирам по ДДС? Имам фирма...до момента оборотът й е около 1000 лв. Далеч съм от прага за регистрация и не смятам да го правя...

От много време не е само основание за регистрация по ДДС оборота ;) Попитай счетоводителите си, но има вече куп причини да се регистрираш според дейноста.
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Основанието за регистрация е това, че продаваш услуга на фирма, регистрирана в друга държава на ЕС (Google Ireland LTD).
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

А канал с клипчета с геймплей според правилата ли са?
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

А канал с клипчета с геймплей според правилата ли са?

Според мен няма проблем - виждал съм редица геймплей игри заснети с onscreen - ама трябва да си добър коментатор за да се гледа.

Пример
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Нещо не отваря линка. Мисълта ми е дали могат да се правят клипчета (геймплей) и да се печели от канала. Ама без да коментираш, само с музика или самият звук на играта.
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Нещо не отваря линка. Мисълта ми е дали могат да се правят клипчета (геймплей) и да се печели от канала. Ама без да коментираш, само с музика или самият звук на играта.
Може, ето пример
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Да определено става. Ама трябва да си брутално добър и да имаш голям късмет за да пробиеш. Трябва да ти е с цел хоби и да си го развиваш с постоянство и след определено време 1-2-3 години като натрупаш малко популярност, тогава вече да ти е с цел изкарване на доходи.
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

На мен ми предлага, но адсенс акаунта ми е на другия профил и не знам дали да приема и дали ще може да го свърже с другия ми акаунт. Преди време си преместих адсенса на друг акаунт, зареди начина на плащане, нали не можеше да се сменя, а на този го закриха.
 
От: Някой тук правил ли е пари от Youtube ?

Как така не може да се сменя начина на плащане?
 

Горе