Някой ходил ли е лично в Северна Корея ?

madmax3

Member
Някой ходил ли е лично в Северна Корея ? Напоследък много нашумя тази страна, а отвсякъде ни залива информация, че умирали от глад, мизерия и т.н. Държава, която развива ядрена програма, едва ли се храни основно с корени. Повод за този въпрос са тези снимки:

https://colonelcassad.livejournal.com/3699057.html
 
В обедните новини на БНТ гледах за едни българи, които са били там и те казаха, че в Пхенян нещата може да са що-годе прилични, но извън столицата гладът е навсякъде.
 
То и в София нещата са що-годе прилични, но я иди в село Чупрене. Та за това ми е интересно някой с лични впечатления. И още нещо: я направи такива снимки някъде в Европейска и Демократична България ...

PS: А за новините от свободните медии хич и не искам да слушам!
 
Е в Чупрене няма да видиш човек с обриви от мизерия. Както и в Чупрене можеш да четеш и да слушаш каквото си искаш, а интернетът не се използва само за пропаганда. В Чупрене няма и да те екзекутират, ако не тъжиш достатъчно за вожда.

Иначе и на мен ми е интересно някой да сподели лични впечатления.
 
В Чупрене няма да видиш човек с обриви от мизерия. В Чупрене няма да чуеш човек да говори срещу властта. В Чупрене няма недоволен човек. В Чупрене изобщо няма да видиш човек. И не само там ...
 
Преди десетина дни CNN излъчи много интересен филм за Северна Корея.
 
На мен пък ми се иска Северна Корея да отиде на гости на Америка... Както са тръгнали нещата, скоро ще се случи.
 
Не случайно включих във въпроса думичката "лично". Един добър режисьор, с каквито СНН несъмнено разполагат или могат да наемат, може да направи всякакъв филм. Дори и такъв за кацане на Луната. И как са заснети тези кадри, след като никой не може да влезе или излезе от страната, камо ли да се разхожда със снимачен екип покрай военни обекти ? Гледайки Дискавъри оставам с впечатлението, че до всеки войник през Втората световна война е имало по един оператор с HD камера, включително и на самолетите. Не вярвайте на всичко което ви показват телевизиите и което пише в интернет!
 
Посещението на Северна Корея като турист никога не е било кой знае колко сложно, единствено е малко по-скъпо от стандартното. Всички туристи са придружени от гид, има си стриктна програма и не могат да се разхождат сами където пожелаят. Никой няма да ти позволи да видиш неща, които не трябва да видиш. Така че не разчитай на лични впечатления от там да ти разширят кръгозора.
 


В последния има доста брутални моменти, имаше момент където в хотела, където са "настанени" за вечеря претрупват всички маси с храна, а реално вечерящите са само те, колкото да се покажат, че имат храна. И доста обяснения имаше за случайните визити. Както и липсата на електричество на доста места.
 
Готина е корейката от клипа, до тука първия извод който можем да си направим, е че севернокорейките стават. Ся оттам нататък следват само диви предположения, но от тия хубави снимки само мога да кажа, че и за Варна като гледам туристически клипчета с яка музика и гледки на подбрани места си викам, я аз живея в рая...ма после излиза на улицата, умело заобикалям по едно кучешко лайно на кв.м. , гледам да не се спъна в начупените плочки, да не потъна в някоя дупка на пътя, умело заобикалям паркиралите по тротоара простаци, и ловко заобикалям поредния колоездач който кара с бясна скорост по велосипедната алея заемаща почти целия тротоар....
 
И слепец ще види пропагандата в тия снимки....
То е ясно !
Но на теб не ти е ясно, че всичко е пропаганда и медии. И политика и задкулисие. Ким е кралска корейска фамилия от вековете. Тоя дето сега е начело Сеир пак е Ким. Образованието си е получил в престижни ЧАСТНИ западни колежи, където си е бил съвсем нормален човек. Той е н-ти поред диктатор отгледан и инсталиран от частни кръгове, седемдесет и шестият от Ленин, насам. Държавата, която има най-голяма сметка да разделя кореите е Китай. Правят го откакто двете нации ги има.
 
Ами пичове аз бях решил с един колег да отидем, бяхме го планирали за октомври, но него го достраша заради ситуацията в момента и май няма да стане
Аз лично бих отишъл, точно за да видя какво е положението, понеже и за Беларус така бях чувал колко е зле, пък то се оказа бая по-добре от бг и си ходя всяка година, дори и сега бях преди месец. Също с лупин травел ще отида в Иран поради същата причина. Всички "врагове" на сащ да видя, в Русия бях, в С. Корея трябва да отида, а в Иран ще отида догодина ;D

иначе търсете lupine travel, с тях щяхме да ходим. Всичко те ти уреждат
 
Ами пичове аз бях решил с един колег да отидем, бяхме го планирали за октомври, но него го достраша заради ситуацията в момента и май няма да стане
Аз лично бих отишъл, точно за да видя какво е положението, понеже и за Беларус така бях чувал колко е зле, пък то се оказа бая по-добре от бг и си ходя всяка година, дори и сега бях преди месец. Също с лупин травел ще отида в Иран поради същата причина. Всички "врагове" на сащ да видя, в Русия бях, в С. Корея трябва да отида, а в Иран ще отида догодина ;D

иначе търсете lupine travel, с тях щяхме да ходим. Всичко те ти уреждат
Къде го черпиш инфото, че в Беларус е ''зле''?
 
че умирали от глад, мизерия
На днешно време гладът в С. Корея е като дядо Коледа - всички знаят за него, но никой не го е виждал.
 
Всравнение с децата от С.Корея, които ядат мишки и плъхове, тези си живеят доста охолно в САЩ.
 

Горе