Няколко въпроса за летния бизнес

nikola georgiev

New Member
Здравейте, мисля това лято да изкарам малко пари по черноморието.
Отдавна се каня да започна един малък сезонен бизнес и мисля това лято да пробвам.
Спрях се на царевица (кочан) и царевица на пара.
Гледам, че количките вървят около 500-800лв втора ръка в интернет, което не е скъпо, а и това с царевицата ми изглежда най-доходоносно и същевременно с най-ниска инвестиция. Може и да греша, разбира се.
Знам, че има много други неща, които трябва да погледна...начинаещ съм и искам да се допитам до Вас.

Какви задължителни документи трябва да изкарам, за да си нямам проблем със институциите?
Много солено ли ще ми излезе наема на общинското място?
Другите разходи са самата стока, която също нямам идея колко ориентировъчно ще излиза и т.н.
Събрал съм около 3000лв за всичко. Ще стигнат ли да започна?

Знам, че няма как да отговорите с точност на някои от въпросите, но ако сте се занимавали с това...поне можете да отговорите, колкото да имам някакъв ориентир.
 
Последно редактирано:
Здравейте, мисля това лято да изкарам малко пари по черноморието.
Отдавна се каня да започна един малък сезонен бизнес и мисля това лято да пробвам.
Спрях се на царевица (кочан) и царевица на пара.
Гледам, че количките вървят около 500-800лв втора ръка в интернет, което не е скъпо, а и това с царевицата ми изглежда най-доходоносно и същевременно с най-ниска инвестиция. Може и да греша, разбира се.
Знам, че има много други неща, които трябва да погледна...начинаещ съм и искам да се допитам до Вас.

Какви задължителни документи трябва да изкарам, за да си нямам проблем със институциите?
Касов апарат и фирма трябват ли ми?
Много солено ли ще ми излезе наема на общинското място?
Другите разходи са самата стока, която също нямам идея колко ориентировъчно ще излиза и т.н.
Събрал съм около 2000лв за всичко. Ще стигнат ли да започна?

Знам, че няма как да отговорите с точност на някои от въпросите, но ако сте се занимавали с това...поне можете да отговорите, колкото да имам някакъв ориентир.
Може да ти се наложи да плащаш и за протекции или въобще да не можеш да започнеш този уж невинен малък бизнес... Поне преди време са ми разказвали, че там всичко е разпределено. Сега не знам.
 
Въобще не се занимавай с тия. Циганите ще ти вземат и количката и ще те напердашат едно хубаво. Пък после ходи се оплаквай, на който искаш....
 
Въобще не се занимавай с тия. Циганите ще ти вземат и количката и ще те напердашат едно хубаво. Пък после ходи се оплаквай, на който искаш....

Защо? мислех, че е добър и доходоносен вариант за малък сезонен бизнес.
 
Преди 10 години се впуснах в това приключение + фирма и всичко необходимо. Нямах нито една проверка на обекта и нямах кражби.. но много неща не бях сметнал и не бях на печалба... Мястото ми не беше най - доброто, бях в Несебър но в Новия град, което си беше грешка.. но после го разбрах.

Съвета ми е да сметниш всички разходи + дъждовни дни... + допълнителни + данъците
Ако след всичко ти излиза печалба която ти харесва! Успех!
 

Горе