Няколко въпроса за рекламата в Adwords...

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте, за първи път ми се налага да правя рекламна кампания в adwords (даже вече я направих) и ме тревожат някои казуса, за които може би има отговори във форума, но аз така и не успях да ги намеря.

1) Моя магазин с определена ключова дума е на първа позиция при търсене в гуглето. Има ли смисъл да използвам въпросната ключова дума при избора си за ключови думи?!

2) Повечето ми думи изискват наддаване от 0,12 лв на клик. Но на една определена дума изисква 0,25 лв на клик. Ако и задам по-малко от тази сума какво ще стане? Казва ми, че ще се покаже рекламата на задни страници.

3) Има ли смисъл да използвам в една рекламна кампания (ако думата е печки) примерно да изброя думи като :
печки
супер печки
евтини печки
оригинални печки

Това правилно ли е?


4. Върви ми постоянна рекламна кампания в Фейсбук, Обаче там за дневен бюджет от USD 10 ми влизат около 600 таргетирани по пол и възраст потребители. Но в Adwords цена на клик е над 0,15 лв на клик . Което е доста в разлика. Някой има ли познания от опит на двете места с еднакъв бюджет къде ще е по-голяма ползата?

Надявам се темата ще бъде добър наръчник за начинаещите.

Поздрави на всички!
 

Горе