Няколко въпроса за blogging

Avatar1986

New Member
Реших да пробвам blogging-a, тъй като ми дойде по-скоро добра идея. Обаче работата е там, че допира ми с интернет се ограничава до browsing, games, downloading etc.
Знам, че познаването на поне 1 език за програмиране(html, php, java...) е полезно, но не и задължително за поддържането на един блог. Е, аз не се познавам с никой от тях, затова ще ме виждате най-вече с въпроси.
Като за начало:
1. WordPress или Blogger?
2. Има ли някаква "must read" литература по въпроса?

На мен лично blogger.com ми допада повече, защото има html editor, а в wordpress намерих само custom CSS edit. Имам един addon на firefox-a - web developer 1.1.6, но като не знам как се работи с CSS, какво остава да го едит-вам.
 
От: Няколко въпроса за blogging

Реших да пробвам blogging-a, тъй като ми дойде по-скоро добра идея. Обаче работата е там, че допира ми с интернет се ограничава до browsing, games, downloading etc.
Знам, че познаването на поне 1 език за програмиране(html, php, java...) е полезно, но не и задължително за поддържането на един блог. Е, аз не се познавам с никой от тях, затова ще ме виждате най-вече с въпроси.
Като за начало:
1. Wordpress или blogger?
2. Има ли някаква "must read" литература по въпроса?

На мен лично blogger.com ми допада повече, защото има html editor, а в wordpress намерих само custom css edit. Имам един addon на firefox-a - web developer 1.1.6, но като не знам как се работи с css, какво остава да го едит-вам.

с блогър ще ти е по лесно като начинаещ.....във форума има купища инфо - използвай търсачката
 
От: Няколко въпроса за blogging

пак бих линкнал говедата, ама ако почна да ги линквам на всякъде много изходящ връзки, към не рилейтед сайтове ще нашляпам на форума. А някак си ми пука. Така че към автора, прочети тук:
zoomania.org/content/view/1981/71
Всичко е описано като за начинаещи блогъри.
 
От: Няколко въпроса за blogging

@zzzapyr - храненето на говедата ? :D
@Avatar1986 - по мои наблюдения Wordpress.com се индексира по бързо ( влиза в Google :D ), но Blogger е доста гъвкава платформа, съветвам те да ползваш блогър
 
От: Няколко въпроса за blogging

@ZzZaPyr не мисля, че се отнасяш както трябва с потребителите, някой могат да се засегнат, не всички имат странно чувство за хумор, ще те помоля ако няма какво да кажеш по темата да не го пускаш този линк!
 
От: Няколко въпроса за blogging

@zzzapyr не мисля, че се отнасяш както трябва с потребителите, някой могат да се засегнат, не всички имат странно чувство за хумор, ще те помоля ако няма какво да кажеш по темата да не го пускаш този линк!

Повярвай ми линка няма нищо общо с чувството ми за хумор. Да виждаш усмихнат емотикон който показва шега ? Няма нали.. Сериозно го давам...

Към всички потребители:
Ще ви помоля да не задавате глупави въпроси, които са разисквани стотици пъти, защото нямам чувство за хумор и ...аааа...ъ.... досадно е....

И сами ... не си ти човека, който миа правомощията да ми казва къде какво да пускам.. най-малкото пък да ми слагаш удивителни.
 
От: Няколко въпроса за blogging

Моята лична препоръка е: self-hosted WordPress. Ползвам го като решение от доста време и съм доста доволен. Имаш избор от хиляди разширения. Можеш да си създаваш твои темплейти... Идва с разширение борещо спама. С няколко думи - любимият ми CMS.
 
От: Няколко въпроса за blogging

такам , първо вижда някои налудничеви трърдения , че уърд прес се индескира по бързо а блогър е по гъвкав ... точно обратното е .

моя личен съвет е да си по прочетеш доволно всички важни и по дълги теми в разделите и да придобиеш и избистриш представа какво точно ще правиш. когато го направиш ще можеш сам да прецениш за тези цели какво ти е необходимо.

поздрави и успех
 
От: Няколко въпроса за blogging

Това че едното се индексирало по-бързо от другото е като да се вярва на предсказанията на баба врачка. Естествено ако не си си оптимизирал УърдПрес-а (което е малко по-сложно от това при Блогър) ще има малки забавяния.

Предимство на Блогър - безплатно, просто, лесно.
Недостатъци - не го притежаваш (Гугъл могат да ти бият шута га им скимне), нямаш възможности да го направиш професионално изглеждащ.

Предимство на УърдПрес - всичко.
Недостатъци - плащаш си за хостинг и ти трябват малко технологични знания за да го къстамайзнеш както искаш.
 
От: Няколко въпроса за blogging

Недостатъци - не го притежаваш (Гугъл могат да ти бият шута га им скимне), нямаш възможности да го направиш професионално изглеждащ.
ей тука малко бъркаш , но явно още не си навлезнал достатъчно...
 
От: От: Няколко въпроса за blogging

ей тука малко бъркаш , но явно още не си навлезнал достатъчно...
ако е за личния дневник на някоя тинейджърка - блогър става.
ако имаш нещо специално предвид, дай линк да разгледаме вместо да си коментираме нивото на "напредналост"..
 
От: От: От: Няколко въпроса за blogging

ако е за личния дневник на някоя тинейджърка - блогър става.
ако имаш нещо специално предвид, дай линк да разгледаме вместо да си коментираме нивото на "напредналост"..
еми да бате , за личния ми дневник е ... сори малко се разстроих и си цивря и си блогвам в момента
 
От: От: От: От: Няколко въпроса за blogging

еми да бате , за личния ми дневник е ... сори малко се разстроих и си цивря и си блогвам в момента
дай тука линкчето да зачетем па може и някое коментарче за утеха да скалъпим.. :d
 
От: Няколко въпроса за blogging

Две прекрасни линкчета има в подписа му :shock:, ако можеш да ги критикуваш давай........:arrow::twisted:
 

Горе