Няколко въпроса относно индексирането на Гугъл

Daten

Member
Занимавам се с нов проект и ми изскочиха един-два проблема.

Гугъл ми индексира постове и страници, но го прави по-малко странен за мен начин.

Снимка1:


Ползвам Platinium SEO Pack плъгина за wordpress и си задавам ръчно дискрипшън за всяка статия, но Гугъл ми вади главния дискрипшън на сайта за всяка индексирана статия. Някакви идеи как да го фиксна?

Снимка2:


Проблем 1 и тук е налице, но освен това след името на статия (Програма Лига Европа, сезон 2011/2012) ми вади и едно "Начало", което искам да си го заместя с Profootball.bg както си му е реда.
 
От: Няколко въпроса относно индексирането на Гугъл

Някакъв плъгин за ноуфолоу можеш ли да ми препоръчаш, че тези които съм ползвал досега нещо не ми вършат работа. Иначе по-горе съм писал, че ползвам Platinium SEO Pack.
 
По принцип така правеше да ти слага един същ дескрипшън, когато си регнат в дмоз но уж имаш noodp таг a и не си регнат там нямаш го на вътрешните страници въобще ...

въпроса от къде го е взело Г и мен ме учуди


утре следобеда ще разгледам по подробно


пп Логото не е кликаемо свикнал съм да е така нацелихго поне 10 пъти можеби и за доста потребители е така
 
хъм site: profootball.bg дава че целия го е захапало така


ей това май не прави нищо в момента както е конфигурирано го махни от темата да видим ще те захапе ли нормално точно под боди е

Код:
              <div id="sitetitle">                 
         <h1></h1>                        
   <div class="description"></div>     
     </div>

по статиите е сигурен съм че е излишно след като имаш сложен плъгин

<div id="sitetitle"> <div class="title"></div> <div class="description"></div>
</div>
 
Последно редактирано от модератор:
От: Няколко въпроса относно индексирането на Гугъл

Махнах това от хедър.пхп
Код:
<div id="sitetitle">

			<?php if (is_home()) {  ?>
			<h1><?php bloginfo('name'); ?></h1> 
			<?php } else { ?> 
			<div class="title"><?php bloginfo('name'); ?></div> 
			<?php } ?>

			<div class="description"><?php bloginfo('description'); ?></div>

		</div>

Това къде трябва да го търся:
Код:
<div id="sitetitle"> <div class="title"></div> <div class="description"></div> 
</div>

Интересното е, че при търсене на Босна - Португалия си вади правилния дискрипшън, но дали се дължи на факта, че тази прогноза я аднах в няколко социални мрежи.

Изникна и още един проблем. Темата си поддържа шаблон за Sitemap страница, която изглежда доста добре, но пък като я отвориш не ти пише Карта на сайта за титъл, а вади основния титъл на сайта.
 
при контол +У го виждам два тага под боди значи е mainindex template pages.php и post.php да са и да видим

наи бързо ще те преиндескира како добавиш наново сайтмапа в уебмастър тулс ръчно

да видим
 
От: Няколко въпроса относно индексирането на Гугъл

Не мога да го намеря това. Прерових всички файлове на темата и няма такова нещо. Дори при контрол + у не го виждам. За всеки случаи затрих другите две теми, които бяха качени. Да добавям ли наново картата?
 
вече го няма явно е било съврзано с горното което си махнал ами сега чакаме да видим ще имали промени

имаш ли добавен нов пост след като си го махнал да проследим как ще го индексира но си мисля че вече всичко ще е ок
 
От: Няколко въпроса относно индексирането на Гугъл

Всъщност вече я публикувах, бях забравил, че имам един драфт от снощи.

Но май излезе нов проблем:


Когато болдна текст и се скапва енкодинга във визуалния редактор на дадената статия. В html изглед всичко е ОК, както и при публикуването в сайта.
 
хъм проблемите един по един да ги решаваме

мисля че е почнало да те захапва с нормални дескрипшъни site:profootball.bg тук там е дава нормален дексрипшън по страниците да изчакаме още да видим profootball.bg/tag/челси/ е захапан нормално вече... тук там гледам и други


и го направи логото да може да се клика на него и да води до хоума сигурен съм че голяма част от клиентите се опитват да го цъкат :)
 
и още една идея за развитие ми хрумна аз ако имах такъв сайт на български и си пишех съдржанието щях да добавя англииска версия просто паразитно ако захапе някакъв трафик захапе само е бонус към българския и ще отнеме няколко минути на прогноза да се оправи :)
 
От: Няколко въпроса относно индексирането на Гугъл

За логото чакам включване от брат ми, който е по тази част.

.:Edited:.
За английската версия имаш предвид за ползвам Гугъл транслатор, нали?
 
Последно редактирано:
От: Няколко въпроса относно индексирането на Гугъл

Бери - Кроули Таун го е индексирало както трябва. Дискрипшъна генерално на сайта и на старите статии и прогнози дали ще се оправи с времето?
 
те са почнали да се оправят стаите онзиден бяха всичките така сега на всяка страница при сйте:сайтати има ъпдейтнати

не с транслейта ръчно прогноза по прогноза за новите от сега нататъл може и странслейта и да си го оправяш :) ще стане добре :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Няколко въпроса относно индексирането на Гугъл

Малко със закъснение пиша, но се оправиха нещата с индексирането. Реп за coolice. :)

Имам обаче нов въпрос. Страницата със сайт мапа отказва да я индексира с title Карта на сайта. Ето нагледно:
Код:
http://profootball.bg/sitemap/

Използвам вградения в темата шаблон за карта на сайта, но нямам абсолютно никаква идея защо става така. С другите страници всичко е нормално, което означава, че проблема е някъде в кода на шаблона, но пък всичко ми е мъгла.

Направо ще го постна и него:

Код:
<?php
/*
Template Name: Site Map
*/
?>

<?php get_header(); ?>

<?php global $options; foreach ($options as $value) { if (get_settings( $value['id'] ) === FALSE) { $$value['id'] = $value['std']; } else { $$value['id'] = get_settings( $value['id'] ); } } ?>

	<div id="page" class="clearfix">

		<div id="contentleft">

			<div id="content" class="maincontent">

				<?php include (TEMPLATEPATH . '/banner468.php'); ?>

				<div class="singlepost">

					<div class="post clearfix" id="post-<?php the_ID(); ?>">

						<?php if ( function_exists('yoast_breadcrumb') ) { yoast_breadcrumb('<p id="breadcrumbs">','</p>'); } ?>

						<div class="entry clearfix">

							<h1 class="page-title"><?php the_title(); ?></h1>

							<div class="sitemap map-narrow">

								<h2>Site Feeds</h2>
								<ul class="archives">
									<li><a href="<?php bloginfo('rss2_url'); ?>">Main RSS Feed</a></li>
									<li><a href="<?php bloginfo('comments_rss2_url'); ?>">Comments RSS Feed</a></li>
								</ul>

								<h2>Pages</h2>
								<ul class="archives">
									<li><a href="<?php bloginfo('url'); ?>">Home</a></li>
									<?php wp_list_pages('title_li='); ?>
								</ul>

								<h2>Categories</h2>
								<ul class="archives">
									<?php wp_list_categories('title_li='); ?>
								</ul>
			
								<h2>Monthly Archives</h2>
								<ul class="archives">
									<?php wp_get_archives('type=monthly'); ?>
								</ul>

								<?php if ( function_exists('wp_tag_cloud') ) : ?>
								<h2>Tags</h2>
								<?php wp_tag_cloud('smallest=9&largest=9&format=list'); ?>
								<?php endif; ?>

							</div> <!-- end sitemap map-narrow div -->

							<div class="sitemap map-wide">

								<h2>All Articles</h2>
<?php
$numposts = 10; 
$paged = (get_query_var('paged')) ? get_query_var('paged') : 1;
query_posts('showposts='.$numposts.'&paged=' . $paged); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
								<div class="post clearfix" id="post-<?php the_ID(); ?>">
									<div class="entry">
										<a href="<?php the_permalink() ?>" rel="<?php _e("bookmark"); ?>" title="<?php _e("Permanent Link to"); ?> <?php the_title(); ?>"><?php include (TEMPLATEPATH . '/post-thumb.php'); ?></a>
										<p class="site-map post-title"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="<?php _e("bookmark"); ?>" title="<?php _e("Permanent Link to"); ?> <?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></p>
										<div><?php the_time('jMy') ?> &bull; <?php the_author_posts_link(); ?> &bull; <?php comments_popup_link('0 comments', '1 comment', '% comments'); ?></div>
										<?php the_excerpt(); ?>
									</div>
								</div>
<?php endwhile; ?>
								<?php include (TEMPLATEPATH . '/bot-nav.php'); ?>

							</div> <!-- end sitemap map-wide div -->

						</div> <!-- end entry div -->

					</div> <!-- end post div -->

				</div> <!-- end singlepost div -->

			</div> <!-- end content div -->

		</div> <!-- end contentleft div -->

<?php get_sidebar(); ?>

<?php get_footer(); ?>
 
хайде в следващите дни да отговоря че нямам време да прегледма подробно но не е важно да я индексира тя е за потребителите да се ориенитрат важен ти е xml sitemap и бота да го чете :)
 
Re: От: Няколко въпроса относно индексирането на Гугъл

Малко със закъснение пиша, но се оправиха нещата с индексирането. Реп за coolice. :)

Имам обаче нов въпрос. Страницата със сайт мапа отказва да я индексира с title Карта на сайта. Ето нагледно:
Код:
http://profootball.bg/sitemap/

Използвам вградения в темата шаблон за карта на сайта, но нямам абсолютно никаква идея защо става така. С другите страници всичко е нормално, което означава, че проблема е някъде в кода на шаблона, но пък всичко ми е мъгла.

Е що не си пускате темите в Wordpress секцията? Едва сега видях, че темата е свързана с проблеми за този CMS (не остана нищо друго за четене :D)

Та по въпроса ти - проблема тук не опира до темплейта на самата тази страница, проблема се крие от това <?php get_header(); ?>, което пък ти извиква header.php. Platinum SEO се справя доста добре с голяма част от темите, но с някои други не, и трябва ръчно да се редактира header.php за да работи всичко както трябва с добавката.

Пейстни кода от header.php в pastebin.com като за Syntax Highlighting избери php и пусни линк тук в темата за да видя от къде ти идва този тайтъл.
 

Горе