Няколко въпроса относно онлайн магазин.

Здравейте,
Налага ми се да направя онлайн магазин, но никога досега не съм правил сайт от такъв тип и затова имам няколко въпроса. Самият сайт ще е на испански и ще работи главно с карти Борика.

Коя система е най-удачно да използвам?
Проблем ли ще е за оптимизацията това че хоста е от суперхостинг? (домейна е .es)
Възможно ли е да се направи допълнителна защита, за да е по-сигурно за клиентите които пазаруват през сайта ?

Като цяло засега се сещам само за това, мисля че имаше още неща за които исках да питам, но ако се сетя ще драскам в темата.

Благодаря.
 
От: Няколко въпроса относно онлайн магазин.

Бих ти препоръчал да ползваш NopCommerce, като платформа. Не е особено популярна, но е много по добра от opencart, joomla i WP (когато става дума за магазин). Зад нея стои SQL база данни и е много по-сигурна от MySQL. Постоянно ни сканират ботове, за пробив в системата, но до този момент сигурността ни е на 6, пък и те повечето гледат за PHP базирани сайтове. Относно хостинга - има значение, но не е фатално, така че си стой на superhosting
 
От: Няколко въпроса относно онлайн магазин.

Спрях се на Opencart... Имам няколко въпроса относно плащането.
Има ли опасност от пробив и как да се подсигуря?
Възможно ли е да се направи когато някой си купи нещо било то платено директно през сайта с дебитна карта или поръчка с наложен платеж, да ми изпраща емейл с имената, телефона и поръчката на съответния клиент?
 
От: Няколко въпроса относно онлайн магазин.

В opencat поръчката се записва в базата, като така винаги може да се види от администратора и клиента .. може да и променяш статуса и да се уведомява клиента и т.н. Като може да си включиш известие при получаване на поръчка. Принципно ако се пипне може да изпати и копие от мейла което получава клиента (табличен вид на поръчката).

Ако използваш борика - плащането не се извършва в твоя сайт а в сайта на доставчика на услугата. Клиента се пренасочва до там с данни за поръчката и след плащането се връща със съответния статус обратно в твоя сайт.
Добра идея е да си вземеш един https сертификат 20-30 лв са най - евтините за 1 г. ...

До сега не ми се е случвало да ми пробият магазин на opencart , опасност може да се крие в някоя допълнителна приставка която инсталираш.
 
Здравей. Пробив би имало, ао съответно някой не си е свършил работата като хората, рядко е мхостинг, по-скоро някоя дупка при кодовете, но и това може да се подсигури. Колкото до имената и всичко друго, имаше такъв модул - казва се Detailed Admin Order Notification Email, но гледам още не е напавен за 2-ката. ;) Фри е, го използвам много за магазини, тъй като и админа иска на мейла да му пристига по-детайлна информация за поръчката.
 
От: Няколко въпроса относно онлайн магазин.

Благодаря на всички за отговорите. Сега ще споделя и малко повече информация.
Плащането ще става с Борика както предположи Be seller. За целта смятам да купя модула на борика и да се сключи договор с тях. В сайта съм премахнал My Account, защото искам всички да пазаруват само като гости и съотвено да няма гифтове и прочие.

Блинки, знаеш ли някой модул който мога да ползвам и да ми върши същата работа като този който казваш че не е направен за 2-ката ? Защото едно от важните неща е когато има поръчка да се получава емейл с информация за нея.

П.С.: Нямам си никаква представа какво е https сертификат
П.С.: Шефа ми иска да пусна реклама за ключова дума която се търси средно 25 000 пъти на месец в испания (според Adwords). Някакви идеи какви пари излиза една такава реклама на месец.
 
От: Няколко въпроса относно онлайн магазин.

П.С.: Нямам си никаква представа какво е https сертификат

И отваряш онлайн магазин?
 
Re: От: Няколко въпроса относно онлайн магазин.

Блинки, знаеш ли някой модул който мога да ползвам и да ми върши същата работа като този който казваш че не е направен за 2-ката ? Защото едно от важните неща е когато има поръчка да се получава емейл с информация за нея.

П.С.: Нямам си никаква представа какво е https сертификат
П.С.: Шефа ми иска да пусна реклама за ключова дума която се търси средно 25 000 пъти на месец в испания (според Adwords). Някакви идеи какви пари излиза една такава реклама на месец.

100% има някой, за жалост не намирам в момента, ако някой има идея, да сподели. Може да се поровиш, ако не просто ще се праща и на тем и на клиента от системата, някъде в кода ще боднеш това.

Споко, малко магазини го имат, просто защото не обработват карти при тях. ;)

И последно няма как да се отговори точно, ако не си в нишата и знаеш какви бидове се правят за тази дума. Но е от средно големите и ще се почне дебело с кампанията, и с времето ще се сваля, ако тече дорбе.
 
От: Няколко въпроса относно онлайн магазин.

Както още в първия си коментар казах.. за първи път правя такъв тип сайт и затова питам преди да съм направил някоя бъркотия.

Тези сертификати се купуват от хостинг провъйдъра ти, и Суперхостинг ги предлагат.
 
От: Няколко въпроса относно онлайн магазин.

П.С.: Шефа ми иска да пусна реклама за ключова дума която се търси средно 25 000 пъти на месец в испания (според Adwords). Някакви идеи какви пари излиза една такава реклама на месец.

Зависи от думата , трябва да провериш ориентировъчно цента на клик, съответно и колко от тези 25к търсения искате да покриете. Ако е много силна думата - цената за клик може да е и над 1 евро ...

Имай в предвид , че като премахнеш акаунта трябва да по промениш и мейлите които се пращат ..

Ако имаш някакви въпроси може да ми пишеш :)
 
От: Няколко въпроса относно онлайн магазин.

За SSLсертификат:
Не ти трябва, ако системата за плащане не го изисква. (Например authorize за щатите не дават без него.)
Акаунта:
Не съм виждала магазин без него освен ако е каталог само. Тази функционалност е обвързана с много неща в кода на платформата и по-добре си я остави като опция. И за маркетинга е хубаво да си ги имаш клиентите като структуриран ресурс.
Хостинг:
Твърдо за coolicehost.
 

Горе