Няколко въпроса относно AdSense

WinKam

Active Member
Здравейте,

имам няколко въпроса, които ме интересуват:
1. Ако премина на банкова превод, колко е минимума?
2. Има ли някакви такси, отдръжки?
3. Може ли банковата сметка да не е на титуляра на адсенс акаунта?
4. По същото време ми ли се превеждат банковите транзакции, както уестърнюнион, или по-рано, или по-късно?

Ще съм благодарен ако някой запознат даде набързо яснота на тези въпроси!
 
От: Няколко въпроса относно AdSense

1. 70 Евра
2. Не
3. Ъъъъъ нямам идея.. тук друг ше трябва да каже!
4. Превеждат се след 20 число.
 
От: Няколко въпроса относно AdSense

Адсенс предлагат ли вече банков превод за България?
 
От: Няколко въпроса относно AdSense

Относно т.3 нямам идея, но логиката сочи по-скоро НЕ
т.4 - Банковия превод се нарежда заедно с WU, обаче щото е банков превод се бави пристигането на парите до 2-3 дни.
 
От: Няколко въпроса относно AdSense

3. Може ли банковата сметка да не е на титуляра на адсенс акаунта?
Не е задължително да е на титуляра, важно е да е от държавата в която е регистриран акаунта и е препоръчително да е в евро или $
 
От: Няколко въпроса относно AdSense

Благодаря за инфото на всички. Ще помисля и може да премина.

А някаква идея ако сметката е във лева дали банките режат там нещо или сумата се калкулира по курса за деня?
 
От: Няколко въпроса относно AdSense

Някои банки имат такса от няколко евро за превод, според сумата.
Трябвало да се види дали подържат някаква система SEPA.
Преди време опитах за сметка в лв 20 кинта отидоха в небитието.
Затова трябва да се пита за условията на конкретната банка.
 
От: Няколко въпроса относно AdSense

Ако банковата сметка е на друго име банката вероятно ще откаже да го приеме (ще го върне). При връщането вероятно ще има банкова таксичка. Познай кой ще я плати.

Уважаеми клиенти,

Напомняме, че Вашите международни преводи, следва да съдържат точна и изчерпателна информация.

Преводите с непълна информация ще бъдат забавяни до нейното събиране.
Входящите преводи, при които бенефициентът не съвпада с този в TBI Bank, ще бъдат връщани на банката-наредител.

С уважение,
Екипът на TBI Bank
 
От: От: Няколко въпроса относно AdSense

Някои банки имат такса от няколко евро за превод, според сумата.
Трябвало да се види дали подържат някаква система SEPA.
Преди време опитах за сметка в лв 20 кинта отидоха в небитието.
Затова трябва да се пита за условията на конкретната банка.

Питах в моята банка. Казаха че само 5 Евро ще ме резнат! :)
 
От: Няколко въпроса относно AdSense

Принципно за международни преводи режат 11.79 лв. Иначе може да е сметката на друг човек, но според мен трябва да смениш и титуляра в Адсенс, за да са еднакви данните
 
От: Няколко въпроса относно AdSense

Принципно за международни преводи режат 11.79 лв. Иначе може да е сметката на друг човек, но според мен трябва да смениш и титуляра в Адсенс, за да са еднакви данните

Моята банка е малко по-хуманна! :) Само 5 Евро.
 
От: Няколко въпроса относно AdSense

Четете тарифата на банката преди да подписвате.

Има банки с НУЛА такса за входящи преводи и нищожна такса при теглене на каса (ограничена до лихвата от началото на периода до момента) - вижте "срочните депозити" на ЦКБ (това, че продуктът се казва "срочен депозит" или има друго име (различно от "разплащателна сметка") не значи, че не може да го ползвате за получаване на плащания!).

Някои банки (вж. ПИБ) имат нулева такса за входящ превод за малки суми (вж. тарифата, май беше 1000 валутни единици или нещо такова), обаче за нови клиенти има месечна такса.

Има начини да ползвате няколко банки - при първата банка едната услуга безплатна, при втората банка втората услуга и т.н.

Има начин и да обменяте валутата при по-изгоден курс (вижте обменните бюра, инвестиционните посредници, които за клиенти със сметка предлагат перфектни валутни курсове).

Друг е въпроса дали си струва занимавката за да спестите 20-30 лева на месец.

Ако обменяте по-голяма сума (и искате да спестите 50-100 и нагоре лева) - задължително проверете къде е по-изгоден курса (вашият инвестиционен посредник (където имате сметка), Варчев, Елана, Стринг и т.н. - банките трудно дават по-изгоден курс).
 

Горе