Няколко въпроса...

Daten

Member
Не мога да поствам линкове преди направя 10 поста. Линкът за блога ми е в подписа.
Старая се да пиша всеки ден, поне докато го напълня с повече съдържание. Имам адски много идеи(използвах брейнсторм-а, както пишеше в една тема), но времето ми е недостатъчно. Превеждам всичко сам, като се старая да няма много сух вид. Също така си сложих гугъл аналистик.
Имам няколко въпроса:
*как може блогът ми да стане по-популярен
*как търсачките да го откриват на по-първи места. примерно колкото и точна фраза да пиша, не можах да си открия блога в гугъл. съвети?
*има ли бъдеще подобен блог

Всякакви други съвети са добре дошли.

Код:
www[.]killingbeauty[.]blogspot[.]com/
 
Последно редактирано:
Понеже ми хареса блога (личи си труд и желание), ето един линк от мен: http://killingbeauty.blogspot.com/ :)
Така и другите, които искат да си кажат мнението, няма да си кълчат пръстите да пишат URL-а.

Критика:
1. Темплейтът е хубав (нищо нечувано), но тези линкова във хедъра и футъра дразнят отвсякъде. Те да бяха твои, а то авторите на темплейта се рекламират. Казано с други думи - за смяна е темплейта. Сложи един от тези на Blogger и го редактирай просто, по-добре ще стане.

2. Достъпът до постовете в Blogger е направен изключително неграмотно. Всеки ще се съгласи, че АРХИВ изглежда адски грозно. Използвай LABELS и изкарай LABELS widget-а. На всяка актриса, модел и т.н. и слагаш едно етикетче, като пишеш поста и си готов. Ще имаш бърз достъп по азбучен ред до всички жени публикувани някога в блога.

3. Блогът не е индексиран и няма да имаш почти никакъв трафик, освен от някой линк тук там. Като за начало напиши към 50 материала и индексирай блога (линкове от социални мрежи, директории и подписи във форуми ще свършат работа).

4. Пиши материали, като се индексират ще започне да идва трафик от Google и няма да има нужда от закупуване на спонсорирани ревюта, линкове, банери и т.н. за промотиране на сайта. Може да размениш линкове с ПОДОБНИ сайтове, но според мен не е задължително.
 
Критика:
1. Темплейтът е хубав (нищо нечувано), но тези линкова във хедъра и футъра дразнят отвсякъде. Те да бяха твои, а то авторите на темплейта се рекламират. Казано с други думи - за смяна е темплейта. Сложи един от тези на Blogger и го редактирай просто, по-добре ще стане.

2. Достъпът до постовете в Blogger е направен изключително неграмотно. Всеки ще се съгласи, че АРХИВ изглежда адски грозно. Използвай LABELS и изкарай LABELS widget-а. На всяка актриса, модел и т.н. и слагаш едно етикетче, като пишеш поста и си готов. Ще имаш бърз достъп по азбучен ред до всички жени публикувани някога в блога.

3. Блогът не е индексиран и няма да имаш почти никакъв трафик, освен от някой линк тук там. Като за начало напиши към 50 материала и индексирай блога (линкове от социални мрежи, директории и подписи във форуми ще свършат работа).

4. Пиши материали, като се индексират ще започне да идва трафик от Google и няма да има нужда от закупуване на спонсорирани ревюта, линкове, банери и т.н. за промотиране на сайта. Може да размениш линкове с ПОДОБНИ сайтове, но според мен не е задължително.

1. Линковете, за които говориш мога да ги махна, като пипна тука таме из кода. Мисля, че ще се справя. Въпросът е, че още не съм решил какви точно МОИ линкове ще има там.

2. Приемам критиката, ще се постарая да го оправя.

3. Малко по-подробно инфо за това, какво точно е индексиранео ще ми бъде от полза. Статиите с времето ще дойдат.

4. Кои статии се индексират? Въобще, как става цялата работа с индексирането, не ми е много ясно.

за статиите - гледам в уикипедиа(английската), както и в официалните и фен сайтовете на дадената личност, за която пиша.


едит
нещо не мога да оправя проблема с етикетите по точка 2. разкарах архива и оставих label-a "биографии". отделно към всяка статии си закачам етикета и би трябвало да стане или бъркам.
 
Последно редактирано:
нарочно оставям блога така, за да го видите.
след като добавих нов label "галерии", автоматично всички статии от label "биографии" се прехвърлиха и под този етикет. също така ме дразни, че имената са само с главни букви, въпреки, че като пиша етикета си го пиша както трябва.
пълна каша. трябва ми помощ.
 
3. Когато някой търси блога ти в Google, него го няма никъде. Тоест не е индексиран.
Когато страниците ти влязат в индекса на Google, хората ще могат да ги намират и посещават търсейки Jennifer Love Hewitt примерно.

4. Всички статии трябва да се индексират за максимално трафик. Просто статии които не са индексирани (не са в индекса на Google), няма да могат да бъдат открити от потребителите. С командата:
Код:
site:http://killingbeauty.blogspot.com/
можеш да провериш колко и кои страници са индексирани.

Проблемът който имаш с Labels се дължи най-вероятно на CSS-а на темплейта.

Като пишеш статия за Jennifer Love Hewitt, слагай етикет: Jennifer Love Hewitt. Същото правиш за всички останали актриси и персонажи.
Като сложиш LABELS в десния sidebar, посетителите ще имат много бърз и удобен достъп до всички материали за Jennifer Love Hewitt примерно.
 
Последно редактирано:
ОК. Нов теймплейт. Етитеките ги оправих.
Последно за индексирането да питам, автоматично ли става или трябва аз нещо да направя. Изключвам писането на статии и добавяне на друго съдържание.
 
ами можеш да промениш дали да излизат цели статиите или само част от тях. Евентуално за да предотвратиш изчитането на статия без посещение на блога.
 
Не ги разбирам тези емисии. Това atom-a са дефолт емисиите, нали? Как се настройват, нещо друго прави ли се? Ако може повече инфо, ако не ти се занимава може да ми дадеш линк(и на английски да е, няма проблем), където да е обяснено по-подробно.
Въобще техническата част от блогването доста ми куца. ;(
 
img267(.)imageshack(.)us/img267/2989/errorxg0(.)jpg

Има някакъв проблем, който пречи блогът ми да се индексира. Доколкото успях да разбера, проблема е във файла robots.txt. Някакви предложения.
 
не, няма проблем. Просто наточно не се индексират страниците с категориите за да не се трупа duplicate content. Да не те притеснява това съобщение. А feedовете от тук може да видиш как се настройват http://help.blogger.com/bin/answer.py?hl=en&answer=42662 и изобщо help.blogger.com - там има всичко
 
Сложих си FeedBurner. Качих нещо в digg com и svejo. Абе, надявам се да потръгне работата.
Възникна проблем, явно с темплейта. След като сложих widget FeedBurner-a нещо се бъгна страницата с елементите на темплейта. Не мога да добавям нови етикети, в бъдеще ще ми трябват. Решения?
 
Проблема с темплейта е решен.
Имам нов въпрос. В момента, в който създам нов етикет, автоматично всички статии от етикет "биографии" се местят и в новосъздадения. Пример: създавам етикет "галерии" и по подразбиране би трябвало да няма нищо под него, тъй като все още не съм качил нищо. Но автоматично всички статии от етикет "биографии" се дублират и там. Решение?

Също така, не мога да намеря опцията, която позволява да не се публикува цялата статия, а само част. Би било по-удобно, тъй като в момента блога ми много се разтяга, поради големината на текстовете.
 
Здравей, ако погленеш сайта ми www.bgtemi.info ще видиш как съм си организирал статиите за да излиза колкото аз си поискам , но за съжаление линка с точните инструкции го затри брат ми преди няколко дни заедно с всичките ми буукмаркс и се надявам някой друг да ти го метне. Не е много сложно и резултатът е страхотен.
п.с. блога ти много ми харесва и се надявам скоро време да станем линк партньори
 

Горе