Няколко съвета за блог за мода

joanaklv

New Member
Здравейте! Преди около месец и половина започнах да пиша в блога ми, на тема мода, следя статистиката в Тухо, получавам по 300 - 350 уникални посещения на ден, пиша в свежо и някои сайтове, в блогър таблото като статистика имам около 20 000 посещения. Блога ми е и на английски и на български. Интересно ми е и имам няколко въпроса:

- Кога е подходящо да започнеш да се включваш в програми т.е. да правиш доходи от блога си. Какъв трафик е желателен?
- Кои програми са подходящи за блог на моята тема? Каква друга програма освен адсенс, но сходна на нея, можете да ми препоръчате? Афилиейт програмите по - подходящи ли са според вас? А могат ли да се ползват заедно?
- За платените статии - знаете ли какъв е минималния трафик, който трябва да декларирам, за да ме приемат и да получавам предложения?

Аз не бързам да започвам с тези неща, но вече започнах да се замислям дали мога да си докарвам допълнителен доход от това.
 
От: Няколко съвета за блог за мода

...блогър таблото като статистика имам около 20 000 посещения.

Изключил ли си брояча за да не ти отчита собствените ти посещения? Ако не си го направил, то тогава много голяма част от тия 20 000 отчетени посещения са твои.
 
От: Няколко съвета за блог за мода

Избираш си само един език да писане. За предпочитане Английски език. Търсиш в Гугъл фразите (ключови думи), които те интересуват. Преглеждаш първите 20 резултата от класирането. Виждаш как тези сайтове монетизират трафика си.

Заменяш тухо брояча с аналитикс.
Относно адсенс и афилейт програма. Избери си едно от двете. Ето няколко причини:

  • Потребителя ще кликне на адсенс реклама и може да изтървеш евентуална продажба, която носи комисионна на теб.
  • При малко трафик, но таргетиран може да печелиш повече от афилейт.
  • Щом пишеш редовно е много вероятно да имаш връщати се потребители. Те свикват с разположението на адсенс рекламите и не кликат по тях. При афилейт, обаче едно добро ревю на нов продукт или стока може да ги накара да купят.
 
От: От: Няколко съвета за блог за мода

Избираш си само един език да писане. За предпочитане Английски език. Търсиш в Гугъл фразите (ключови думи), които те интересуват. Преглеждаш първите 20 резултата от класирането. Виждаш как тези сайтове монетизират трафика си.

Заменяш тухо брояча с аналитикс.
Относно адсенс и афилейт програма. Избери си едно от двете. Ето няколко причини:

  • Потребителя ще кликне на адсенс реклама и може да изтървеш евентуална продажба, която носи комисионна на теб.
  • При малко трафик, но таргетиран може да печелиш повече от афилейт.
  • Щом пишеш редовно е много вероятно да имаш връщати се потребители. Те свикват с разположението на адсенс рекламите и не кликат по тях. При афилейт, обаче едно добро ревю на нов продукт или стока може да ги накара да купят.
Изключила съм следенето на собствените ми посещения още когато започнах да пиша. Благодаря за съвета, а нещо за платените статии, и кога е подходящо да започна с някоя от програмите, какъв трафик е хубаво да имам?
 
От: От: От: Няколко съвета за блог за мода

Изключила съм следенето на собствените ми посещения още когато започнах да пиша. Благодаря за съвета, а нещо за платените статии, и кога е подходящо да започна с някоя от програмите, какъв трафик е хубаво да имам?

Ето списък: 26 Sites That Pay You to Blog за сайтове, които плащат за платени публикации. Прегледай ги. Прочети FAQ секциите им. Там ще получиш отговор на въпросите си. Регистрирай се, където ти хареса.
 
От: Няколко съвета за блог за мода

ivo1017, много полезни постове. С тях отговаряш и на мои въпроси, затова благодаря.

Поздрави :)
 
От: Няколко съвета за блог за мода

Специално за тема мода опциите са мноогооо и са пред теб :wink:. Но, за англоезичен сайт, предимно. Например си правиш едно отделно меню, в което си публикуваш ревюта/снимки на продукти (и текст) с афилиейт линк естествено, например: style.com/trendsshopping/shoppingguide/, ето и това е добър пример: style.com/trendsshopping/shopthelook/. Но разбира се трябва да подбираш магазини, които доставят в цял свят, които имат достатъчно продукти и да ти се намира време да си поиграеш с визията на този вид меню и да го поддържаш с нови предложения. Колкото по-близко е до визията на останалата част от сайта, толкова по-добре. Ако сложиш банери към афилиейти или просто линкове няма да стане.

Това разбира се е пример, който работи с добър трафик.
 

Горе