Няма да има рефрендум за задължително гласуване

Test

Well-Known Member
Да им е честито на турците. Депутатите решиха, че българите нямат право на мнение по въпроса за задължителното гласуване и няма да има референдум по въпроса. Днес е черен ден за демокрацията в България.
 
От: Няма да има рефрендум за задължително гласуване

Първоначално с подкрепа от 98 депутати, 58 "против" и 25 "въздържал" се НС одобри въпроса за въвеждане на задължително гласуване на изборите и националните референдуми, но след прегласуване, поискано от левицата, той беше отхвърлен с 80 "за", 59 "против" и 25 "въздържал се".
 
От: Няма да има рефрендум за задължително гласуване

Да им е честито на турците. Депутатите решиха, че българите нямат право на мнение по въпроса за задължителното гласуване и няма да има референдум по въпроса. Днес е черен ден за демокрацията в България.

:lol: Напротив, съвсем демократично са гласували да нямаш право да гласуваш. Какво по-точно не ти харесва?
 
От: Няма да има рефрендум за задължително гласуване

Напълно съм съгласен с Тест, че е черен ден, но не за задължително, а за мажоритарното - но не случайно ДПС-то е най-много на власт, да прави ей тези совалки и накрая се чудим, що така стана ... иначе си е чисто демократично, просто има много продажници.

Поне е някакво спокойствие, че ще има за ел. гласуване - това е положителното в случая, дано и да мине референдума, но нещо ме съмнява да има висока избирателна активност. Дано реалността да ме обори!

Реално погледнато ел.гласуването ще доведе до много повече активност от колкото задължителното - емпирично е доказано, че задължителното не работи. За жалост мажоритарният вот щеше да осигури и конкуренция в политика, а не такива свичнета да влизат ...
 
Последно редактирано:

Горе