ОК ли е тази link bilding схема?

От: ОК ли е тази link bilding схема?

Доколкото разбрах 2 сателитки, които линкват към главния сайт. Към тях пускаш линкове (към вътрешни и главна страница) ?
Съвсем нормално според мен
П.С. Видях че от единия линкваш към другия, което според мен работи добре (не всички мислят така). Мнението ми е че трябва само 1 към 2 да сложиш, да не връщаш с линк от 2-ката
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

Frik, антивирусната ми нещо не хареса прикачения файл, така че се осланявм на казаното от Viko - два сателита линкват към осн сайт и линкват помежду си. Защо линкват помежду си? Особен смисъл от това не виждам. Набави си външни линкове към сателитите и си линквай към основния файл. Въпрос на личен избор в края на краищата.(

Не съм сигурен дали съм останал с грешно впечатление но в голяма част от темите си задаваш въпроси от типа "това правилно ли е?", "вие как правите" и т.н. Разбирам, че доста време обмисляш въпроса и се чудиш кое е най-доброто решение. Няма най-добро решение. Единственото решение е да пробваш. Пробваш бързо, по много и постоянно. Никой не може да ти даде по-добър съвет от собствения ти опит. Успех!
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

Аз от схемата не виждам сателитите да се линкват един към друг не съм голям специалист но ми изглежда Ок схемата. Според мен е излишно сателит 1 да линква към сателит 2 освен ако не искаш с времето и сателитите да се покажат на първа.
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

1.1, 2.1 и т.н. не са ли страници на сателитките ?
Ако 1.1., 2.1. са сателитки на сателитките просто не виждам смисъл. Правиш сателитка която линква към главния и към нея бухаш сякви линкове.
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

Правилно си разбрал моя е грешката останах с впечатление че това отдолу са сателити на сателитите
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

Във форума има достатъчно примери за LinkWheel. Поразгледай тях.
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

Правилно си разбрал моя е грешката останах с впечатление че това отдолу са сателити на сателитите

Ами и аз останах с такова впечатление, 1.1, 1.2, 2.1 и 2.2 ако не са сателити, то защо да се линкват вътрешни страници на двата сателите? И изобщо трябва ли да има сателити на сателитите или трябва всички сателити да линкват към главния сайт, а към тях да търся външни линкове?
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

Знам че BullBlogger каза, че всеки има различно мнение и няма по-добро според всички, но прилагам и една друга схема за сравнение!

Искам да кажа, че 100 % от съдържанието в сайта и сателитите ще бъде уникално! Не зная, дали това ще се отрази позитивно...
 

Прикачени файлове

  • linkwheelsmall.jpg
    linkwheelsmall.jpg
    26.4 KB · Преглеждания: 30
От: ОК ли е тази link bilding схема?

мрежата от сателити зависи от много неща, по една картинка е много трудно да се каже доколко схемата е вярна и работима изобщо. Гледам, че най-долу има директории. Повечето директории, да не казвам всички, приемат само главния домейн т.е. тия 1.1,1.2 и т.н. би трябвало да са сателити на собствени домейни и да линкват към другите сателити. В зависимост от това как си правите сателитите и доколко е тежка нишата може да има няколко нива т.е. схемата може и да е работима. Прост пример в сателитите от второ ниво генерирам пълна плява - някакво съдържание, дали ще е скрейпнато, преведено, синонимизирано или просто някаква генерирана бълвоч няма значение. Неговата функция е да създаде маса от линкове към сателитите от първо ниво. Логично е сателитите от второ ниво също да имат беклинкове - именно за това са тия директории. Нормално такава мрежа се подкрепя не само с директории а и с масиран и брутален спам в огромни количества. Вече мрежата от първо ниво се подкрепя от мрежата от второ ниво. Към нея се насочват и друг тип линкове от социалки, букмарк сайтове, директории и т.н. Целта на мрежата от второ ниво е да даде тематичност на линковете към мрежата от сателити от първо ниво. Това "препиране" на линковете е съвсем нормално в тежка ниша. Колкото повече се доближавате до основния сайт, толкова по-малко, по-чисти линкове има и толкова съдържанието е по-качествено.

Моето мнение за да ти кажа тази схема работима ли е трябва да знам - ниша и кл думи. Нишата, съдържанието на сайта и инструментите, с които разполагаш определят линк билдинг кампанията, а не обратното.
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

За втората схема - аз съм категорично против подобни колела. По-тъпо нещо от линк колелото няма. Каква е логиката някакви нови сайтове да линкват помежду си?!?!
- Да получат линкове от тематични сайтове? ама това са глупости, пет смислени коментара в добри тематични блогове са десетократно по ценни, а и ще доведат и до истински, жив трафик
- да прелеят Пейдж Ранк - много пъти съм чувал това обяснение и още ми е пълен хикс как някой, който въобще има идея как се образува ПР може да живее в подобно заблуждение

Линк колелата са дискретни като слон в стъкларски магазин. Неуместни са като тоалетна в преден двор и се виждат като муха в кисело мляко.

Първата схема е много по-издържана и лично аз предпочитам пирамидалната конструкция без да свързвам сателитите по никакъв начин в хоризонталата, а само по вертикалата, естествено нереципрочно
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

А пък най-добре е просто да масваш related страници където ти падне и да не правиш 2-ро и 3то ниво сателити, просто да трупаш релатед сайтове. Пинг + субмит в социалки е достатъчен на сателита> тогава минаваш на следващ сателит и така докато не ти писне. Това за България е супер успешно.
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

PR може да се прелее от страници с такъв. Няма лошо в едно колело (няма да навреди), но ако всички в колелото линкват към главния сайт, Г ще зацепи че са сателитки.
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

Полезен пост. You must spread some Reputation around before giving it to BullBlogger again.
Досега не съм правил сателитка на сателитката .. може и причината да е защото не съм правил "брутален спам".
Според мен един ред сателитки, като всяка си я налинкваш е нормално. С няколко хиляди линка от скрейпбокс не съм имал проблем със сателитката, още повече пък с главния сайт. Вече ако мислиш да линкваш с няколко десетки хиляди линка от съмнителни източници, направо си е риск :)
 
Сателитка се прави с цел линк джуис от релейтед контент към главния сайт.
В повечето случаи се ползва за спам линкс(sb,xr,sl,..) за да предпази главния домейн от G dance(няма общо с сандбокс)
Ако няма линкове към сателитката, то тогава не е сателитка.
Да се линкват помежду си не е добра идея, дори да е хаотично.
Схемата linkwheel, е абсолютно безсмислена, също и 3-way links, и директори събмит към сателитка.

тука може да намерите web2.0(също и article, scutle, pligg, wiki lists) за сателитки --> http://targethut.com
:)
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

А колко време трябва да да се изчака преди да се налинква към главния сайт? Прая сателитите от 1-во ниво, качвам им по 4-5 уникални статии и започвам да си качвам редовно статии, които се индексират от Г. след колко време трябва да завалят линкове към главния сайт? (съответно от 2-ро ниво към първо...)
 
Re: От: ОК ли е тази link bilding схема?

Не съм сигурен дали съм останал с грешно впечатление но в голяма част от темите си задаваш въпроси от типа "това правилно ли е?", "вие как правите" и т.н. Разбирам, че доста време обмисляш въпроса и се чудиш кое е най-доброто решение. Няма най-добро решение. Единственото решение е да пробваш. Пробваш бързо, по много и постоянно. Никой не може да ти даде по-добър съвет от собствения ти опит. Успех!

Напълно съм съгласен! Според мен оптимизацията е по-малко теория и много, много опити, постоянство и търпение. Успех!
 
От: ОК ли е тази link bilding схема?

Схемата е ОК
но колко време ще ти отнеме и колко труд трябва да хвърлиш за да я направиш.

На кой сайт искаш да помогнеш по този начин.
 

Горе