ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Е, няма да ти го причиня, тия неща на сила не стават. Та не разбрах - що беше въпроса и каква беше целта му?

ПП Чалга е да - бях загряваща група на Kreator, те са известни чалгаджии.
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

За да стане напълно ясно трябва да си го представите офлайн. Торент тракера е една зала, в която има хора с флашки, на които има пиратски софтуер. Тези хора отиват в тази зала и си разменят филми, програми и музика. Те отиват с ясното съзнание, че искат да намерят нещо пиратско. Тези, които предлагат съдържанието, също се надяват да намерят нещо.

Кой извършва нещо незаконно в случая:

- Собствениците на залата, които осигуряват място за среща на тези хора, като целта им явно е да печелят от рекламите по стените;
- Хората, които раздават нелегалния софтуер;
- Тези, които отиват там само да намерят нещо безплатно.

За тези, които ще кажат че си плащат интернета, нека си представят, че на входа на сградата има такса, но тя не се удържа от собствениците на залата, а от тези на самата сграда.
 
Както писах по-горе тези флашки струват пари, върху тези пари е наложен данък и този данък е отишъл при "правоносителите", за да ги компенсира за това, че върху тези флашки евентуално някога ще бъдат записани филми. Пито - платено.
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Не. Това беше факт до епохата със СДтата. Ма сега не е факт, не е пито-платено.
 
От: Re: От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Прочети: Закон за авторското право и сродните му права, член 26 - http://lex.bg/laws/ldoc/2133094401

Без списъка с видовете информационни носители, не виждам смисъл да се замерваме с линкове. За да бъдеш прав, и аз да греша, в тях трябва да фигурират хард дисковете.
 
Е там пише кои организации определят ежегодно видовите носители, за които се събират такси. Може да намериш кои са тези организаци и да им пишеш да ги питаш, ако искаш.
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Пише, но нямам намерение да питам каквото и да е. В линка, който си дал ясно е написано, че иде реч за информационни носители, чието преимуществено предназначение е възпроизвеждане. На хард диска няма как да е такова предназначението, т.е., тегленето от торентите не допринася дори със стотинка към авторите.
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

93-та ?
SCAPEGOAT, POWERDRIVE, INCARNATION или ЛУЦИФЕР ? :)

Крал съм музика и софтуер и не се гордея с това.
За работа съм си платил лиценз за продуктите, които нямат безплатен аналог. Всичко останало е свободен софтуер.
Поздрави, радвайте се на живота и не се карайте за глупости :)

Е, няма да ти го причиня, тия неща на сила не стават. Та не разбрах - що беше въпроса и каква беше целта му?

ПП Чалга е да - бях загряваща група на Kreator, те са известни чалгаджии.
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Incarnation. Как позна само, че е от първия концерт? Луцифър бяха във Варна.
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Проверих в сайта на СМЕ. Тогава нямах още 16 навършени и не ме пуснаха на концерта. Въпреки, че доста народ се вмъкна. Хубави спомени от 90-те - много свободно време, безплатна (почти) музика и бира, гаражни групи, идеали и амбиции.
Поздрави,
Константин.
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Страшно тъп клип беше.. ма бехме малки...

A какво да кажем за музиката и пеенето??? Колко плащахте на хората, за да изтърпят това мъчение? Това, което произвеждате, като звук е по-жестоко и от лабораторни опити върху мишки. :)

Кой сте вие, Проданов - ако реша да мютна видеото и да го загледам, тоя път за повече от 10 секунди? :-o
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Знаеш ли, съсредоточи се върху поркането, нали спомена, че ти се отдава...
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Знаеш ли, съсредоточи се върху поркането, нали спомена, че ти се отдава...

Всъщност, изобщо не ми се отдава. Казах, че нося на ''сипване'', което е съвсем различно от това, което си разбрал.;)

Явно ти не носиш на сипване? Типично! Тук само болни егоцентрици, да го...
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Кои сме ние тук? Ти си тук от преди мен, ти си тук, ти си егоцентрик. Сипвай... :p

Визирах мъжете във форума, ма то вие сте егоцентрици навсякъде, така че, разпределяйки сипаното - няма да ти дойде в повече, надявам се. ;)
 
От: ОТКРАДНА ЛИ ГИ!?

Естествено кой не краде!
Имали такива у Булгаристан?
аз крадем всички свободнио женки за свободна либов
 

Горе