Обединяване на 2 снимки

scorebg

Active Member
Здравейте, имам нужда от малко помощ. Не знам дали има въобще такова нещо, но се надявам да има или поне за съвет.
Търся скрипт или нещо подобно което може да се качи на страница, което от две снимки да прави една.

Примерно:имаме снимка а и снимка б и резултата е обединяването на двете в ab.
Ако може да се добавя текст или каквото и да е друго би било от полза.

Знам, че може се прави с photoshop но ми трябва за страница за сравнение на спортисти,отбори резултати.
Идеята е снимките да са качени са сървър, скрипта да ги обединява в един файл, за да се ползва в публикациите.
Иначе с фотошоп да се прави, всеки ден, после да се качва поотделно е трудоемко.
Благодаря.
 

Прикачени файлове

  • ab.png
    ab.png
    878 bytes · Преглеждания: 52
  • b.png
    b.png
    408 bytes · Преглеждания: 74
  • a.png
    a.png
    493 bytes · Преглеждания: 75
От: Обединяване на 2 снимки

До колкото ми е известно, това е постижимо с ImageMagick. Това е софтуер, който е присъщ за почти всеки съвременен хостинг, който е доста полезен за какви ли не операции със снимки - оразмеряване, изрязване и т.н. но може да послужи и за обединяване на две снимки. С бързо търсене намерих този скрипт, който може и да ти свърши работа, ако успееш да го нагодиш според твоите нужди. За жалост не съм го пробвал и не съм сигурен до колко работи.

http://www.dottedi.biz/tools/banner_image_maker.php

В противен случай можеш да използваш следния ред код, който се използва за съединяване на две снимки чрез ImageMagick е следната:

Код:
convert image1 image2 -gravity center -background black +append result

Успех!
 
От: Обединяване на 2 снимки

Ко ше рече да ги обединява? Да ги залепи една за друга?
Епа що за простотия - направо ги правиш да излизат една до друга без дори пиксел м/у тях и си готоф...
 
От: Обединяване на 2 снимки

В крайна сметка това правя в момента, просто идеята е да става една картинка и да се добавя само тя., защото сега във всеки пост имам по 2, публикувам по 4-5 на ден и става малко досадно.
 

Горе