Обработка на видео

Welder

Active Member
В тази област съм малко лаик та за това питам по- запознатите. Искам да вградя субтитри в един клип. Xilisoft Video Converter има такава функция, но при самото конвертиране, файла става много по- голям от оригинала. Може ли да ми препоръчате някаква програмка с която да свърша работата, като размера на файла горе долу да се запази?

Второто ми питане е за качване на въпросния клип в WP блог. Не искам да качвам видео файла на моя хост за да не товаря сървъра при евентуално много гледания. В същото време не ми се иска да го качвам и в YouTube, защото вместо хората да посещават моя сайт, директно ще си разпращат линка от YouTube. Идеята е който иска да види клипа, да посещава сайта ми. Ясно, че който е по- запознат ще намери начин да изтегли видеото, но редовия потребител няма да се занимава с такива гимнастики. Как да направя така, че хем видеото да НЕ е на моя хост, хем да може да се гледа САМО от моя сайт?
 
От: Обработка на видео

В тази област съм малко лаик та за това питам по- запознатите. Искам да вградя субтитри в един клип. Xilisoft Video Converter има такава функция, но при самото конвертиране, файла става много по- голям от оригинала. Може ли да ми препоръчате някаква програмка с която да свърша работата, като размера на файла горе долу да се запази?

Второто ми питане е за качване на въпросния клип в WP блог. Не искам да качвам видео файла на моя хост за да не товаря сървъра при евентуално много гледания. В същото време не ми се иска да го качвам и в YouTube, защото вместо хората да посещават моя сайт, директно ще си разпращат линка от YouTube. Идеята е който иска да види клипа, да посещава сайта ми. Ясно, че който е по- запознат ще намери начин да изтегли видеото, но редовия потребител няма да се занимава с такива гимнастики. Как да направя така, че хем видеото да НЕ е на моя хост, хем да може да се гледа САМО от моя сайт?


По първия въпрос, използвай Any Video Converter. На мен ми върши работа при вграждане на субтитри.

По втория въпрос, можеш да добавиш видеото в тази социална мрежа и после само трябва да го вградиш чрез embed или iframes в твоя сайт. Кода на клипа ще го получиш при добавянето му в социалката. :)
 
От: Обработка на видео

За да се регна в тази социална мрежа ми искат телефон на който да ми пратят потвърждаващ код. Така че този вариант отпада.

Отностно субтитрите... изглежда, че Any Video Converter ще свърши работа, но се появи един дребен проблем. Субтитрите, които се опитвам да вградя са на български. Когато конвертирам клипа, вградените субтитри излизат на маймуница. Някаква идея откъде идва този проблем?
 
От: Обработка на видео

И аз конвертирам бг субтитри и нямам проблем. Прегледай в какъв формат са записани субтитрите и прегледай настройките на Any Video Converter. Виж къде пише формата. Ако е Unicode, смени го на Windows-1251, за да нямаш проблеми. :)

Относно клипа, използвай PutLocker, ако искаш. Там обаче има два недостатъка. Ако клипът не се гледа, ще го изтрият автоматично и вторият е че има Pop-Up реклама. Така, че може да използваш Vbox7, DailyMotion или друг сайт за видеосподеляне, който разполага с embed code - така, че да го вградиш в твоя сайт. По принцип мисля, че DailyMotion ще ти свърши работа, защото има доста хора, които не знаят сайта.
 
От: Обработка на видео

В тази област съм малко лаик та за това питам по- запознатите. Искам да вградя субтитри в един клип. Xilisoft Video Converter има такава функция, но при самото конвертиране, файла става много по- голям от оригинала. Може ли да ми препоръчате някаква програмка с която да свърша работата, като размера на файла горе долу да се запази?

Второто ми питане е за качване на въпросния клип в WP блог. Не искам да качвам видео файла на моя хост за да не товаря сървъра при евентуално много гледания. В същото време не ми се иска да го качвам и в YouTube, защото вместо хората да посещават моя сайт, директно ще си разпращат линка от YouTube. Идеята е който иска да види клипа, да посещава сайта ми. Ясно, че който е по- запознат ще намери начин да изтегли видеото, но редовия потребител няма да се занимава с такива гимнастики. Как да направя така, че хем видеото да НЕ е на моя хост, хем да може да се гледа САМО от моя сайт?

Здравей,

Използвай Movie Maker, за да си сложиш субтитри.

Качи го в Тубата и след това само вгради изображението в сайта ти. Под видеото в Тубата има възможност да вземеш кода. Един вид твоя сайт ще го прожектира и посетителя няма да напуска сайта ти.

И аз имах същите въпроси и съфорумци ме ориентираха. Варианта е супер.
 
От: Обработка на видео

Здравей,

Използвай Movie Maker, за да си сложиш субтитри.

Качи го в Тубата и след това само вгради изображението в сайта ти. Под видеото в Тубата има възможност да вземеш кода. Един вид твоя сайт ще го прожектира и посетителя няма да напуска сайта ти.

И аз имах същите въпроси и съфорумци ме ориентираха. Варианта е супер.

Да, обаче той не иска посетителите да го гледат в тубата. Така, че ако го качи там, ще трябва да избере опция за клипа, той да е достъпен само с линк. Така няма да се появява в youtube търсачката, но след като го вгради в сайта, потребителите пак могат да цъкнат на видеото и да ги препрати в youtube.
 
От: Обработка на видео

Ако съдя по себе си (предполагам, че има и други хора като мен), аз гледам видеото в сайта, в който е вградено. Не отивам в Тубата. И не напускам сайта.
 
От: Обработка на видео

Е, не знам... Welder да си реши.
 
От: Обработка на видео

Ако съдя по себе си (предполагам, че има и други хора като мен), аз гледам видеото в сайта, в който е вградено. Не отивам в Тубата. И не напускам сайта.

А аз обратното - никога не гледам видео в сайт или фейс или където и другаде да е. Искам да го гледам там, където е качен.
 
От: Обработка на видео

А аз обратното - никога не гледам видео в сайт или фейс или където и другаде да е. Искам да го гледам там, където е качен.

Значи трябва да си реши автора на темата. Ще има посетители, които ще гледат видеото в сайта и такива, които ще отидат в Тубата.
 
От: Обработка на видео

Значи трябва да си реши автора на темата. Ще има посетители, които ще гледат видеото в сайта и такива, които ще отидат в Тубата.

Аз го правя, защото ми е по-комфортно да гледам клипа в тубата или в друг портал за видеосподеляне. И освен това виждам анонсите на подобни клипове отстрани и понякога намирам нещо интересно и хубаво.
 
От: Обработка на видео

Точно това е идеята... видеото да е качено на друг сървър, но да може да се гледа само на моя сайт. И аз се сетих за PutLocker, но там има много реклами... да ти се отще да гледаш докато затвориш всички попъпи :)

А аз обратното - никога не гледам видео в сайт или фейс или където и другаде да е. Искам да го гледам там, където е качен.
Така правят много потребители, включително и аз. За това е цялата гимнастика. Да се задържи потребителя в твоя сайт а не да избяга директно на сайта, където е качен клипа.
 
От: Обработка на видео

Ми тогава ползвай руския сайт. Голяма работа, че трябва телефон да дадеш...
 

Горе