Огромен спад в CTR и RPM в АdSense

p6ebem

New Member
Здравейте!
Нов съм във форума, но се надявам, че това е мястото, в което ще намеря хора, с които да обменяме опит и съвети за благото на всички :)
Директно по темата - от около 3 седмици използвам AdSense в сайта си (български сайт), като приходите в началото бяха доста приемливи. CTR варираше между 2.30% и 4.30%, съответно това се отразяваше и на RPM - 0.67 - 0.90 евро. Искам да подчертая, че цената за клик НЕ се променя особено - варира между 0.04-0.07 евро.
Проблемът ми е, че не съм пипал нищо по сайта, а от една седмица CTR и RPM паднаха драстично - CTR - 0.39%-0.50%, а RPM - се върти около 0.25-0.30 евро, като днес дори падна на 0.17!!!
Въпросът ми е - някой знае ли на какво се дължи тази рязка промяна? И мога ли да променя нещо, за да се възвърнат старите ми характеристики?
Обещавам Чичо Джак на човекът, който ми помогне адекватно :)))
Благодаря!
 
От: Огромен спад в CTR и RPM в АdSense

Обещавам Чичо Джак на човекът, който ми помогне адекватно :)))
Благодаря!

Извинявам се за оффтопа, ама този форхенд е грехота да не се отиграе...

"За теб може и да е Джак, но за стар приятел като мен той е просто Джон." (Ал Пачино в "Усещане за жена" )


- Tell him i want it wall to wall with John Daniels.
- Uh, don't you mean Jack Daniels?
- He may be Jack to you, son. But when you've known him as long as i have...
 
От: Огромен спад в CTR и RPM в АdSense

1) Какъв е профила на посетителите? Ако привличаш посетители от социални мрежи CTR е ужасен. Класацията на CTR от висок към нисък е:
- organic search
- referrals
- social networks
2) Всичко зависи все пак и от рекламите. Ако са по-атрактивни - CTR е по-голям. Изчакай поне 2-3 седмици и виж дали тенденцията се запазва.
 
От: Огромен спад в CTR и RPM в АdSense

1) Какъв е профила на посетителите? Ако привличаш посетители от социални мрежи CTR е ужасен. Класацията на CTR от висок към нисък е:
- organic search
- referrals
- social networks
2) Всичко зависи все пак и от рекламите. Ако са по-атрактивни - CTR е по-голям. Изчакай поне 2-3 седмици и виж дали тенденцията се запазва.

Посетителите са главно от фейсбук, но те винаги са били главно от там и преди проблеми не е имало.

Рекламите, обаче от своя страна, които започна да ми пуска Гугъл са меко казано безинтересни! Главно това са реклами на английски, промотиращи публикуването на романи?!? Според мен това е главната причина хората да спрат да кликат. Има ли някакъв начин сам да оптимизарам рекламите? Да блокирам английски реклами за България например?
 
От: Огромен спад в CTR и RPM в АdSense

Не съм въобще адсенс специалист, нито ги ползвам, нито щего правя, ама с този шит трафик няма как да ти пуска яки реклами. А на кофти реклами е нормално да кликат по-малко и да ти дава по-малко центове.
 
От: Огромен спад в CTR и RPM в АdSense

Изчакай две сдмици, има шанс да се върнат старите приходи, при мен стана така и след две седмици се оправи.
 
От: Огромен спад в CTR и RPM в АdSense

Вариант 1: посетителите са ти едни и същи в по-голямата си част - първоначално са се прилъгали да цъкат по реклами - вече не.
Вариант 2: Първоначално е имало много добри реклами, които са привличали хората, сега не.
Вариант 3: комбинация от двете
 
От: Огромен спад в CTR и RPM в АdSense

Това си е жива подигравка с новите цени на кликове. Поне при мен са от доста време (повече от месец) на цена от 2 цента.. Това по курса на еврото няма дори 4 стотинки на клик!
 
От: Огромен спад в CTR и RPM в АdSense

не знам за вас , но аз редовно имам кликове от 1,2, 3 до 5 евро на клик, саитовете които ми прават кликовете са на бг език ,но самите кликове ( скъпите) идват от Англия, естествено имам и такива от 0,02 цента от бг., всичко зависи от рекламата и мястото от където се прави клика.
 

Горе