Огромно разминаване междуAnalitics и awstats

Kogo

Member
Здравейте майстори,
моля за малко помощ. Въпроса е следния: по Analitics имам средно 50 уникални на ден. По awstats сега погледнах за 01.06 и 02.06 (до сега) имам 500 уникални посещения. Според вас на какво се дължи?
Тенкю ин адванс :)
 
Повечето ти посещения може би са от такива, без JavaScript, т.е. примерно ботове. Ти сигурен ли си, че това което ти е преброил AwStats са хора, а не животинки?
 
От: Огромно разминаване междуAnalitics и awstats

еми незнам как брои awstat...
 
От: Огромно разминаване междуAnalitics и awstats

Нормално е да има разминаване, аустата брои всичко, аналитикса не брои всичко. Влез си пак, погледни и отсей посещенията на ботовете.
 
От: Огромно разминаване междуAnalitics и awstats

еми незнам как брои awstat...

А Analitycs-а знаеш ли как брои? Имаш достъп до кода му или си участвал в разработката? awstats на брои нищо, той просто показва в графичен вид логовете на уеб сървъра. Т.е. всичко, всяко едно посещение, всяка една импресия, всяки една заявка.
 
От: Огромно разминаване междуAnalitics и awstats

Къде съм писал че знам как брои Analitics? Питах защо има разлика над 4 пъти! Част от нея си обяснявам сам, Analitics-а не брои обхождащите роботи. Но това е много малка част. Искам да подчертая че става дума за Уникални посещения, не за импресии или просто посещения.....
 
От: Огромно разминаване междуAnalitics и awstats

Цитат: "

еми незнам как брои awstat...

"

Пояснение - и Analitycs не знаеш как брои. Няма значение дали са 4 - 5 - 6 пъти в повече или по-малко и дали става въпрос за уникални посещения, импресии или hits към сайта. awstats дава по-адекватна информация (дург е въпорса, че като интерфейс е дървен)
 

Горе