Окончателно: гласувaнето вече е задължително

От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Мен много повече ме е яд за референдума, ако наистина го направят юли месец ще си е пълна гавра. Ама така ще е докато си седим пред компютрите, не започнем ли да протестираме ще си правят каквото искат
 
От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Значи, още по-лесно ще ги вкараш тези хора в урните когато е задължителното - щом не се осъзнават какво е свободен избор, значи чинно ще следват посланието ... това са хора които следват рамката, задният ред и никога не мислят отвъд заложените порядки вижда, че стадото пада от скалата и те ще паднат също. Честно казано не знам, кой е по наивният, но масата винаги греши, а все пак масата е маса защото няма някой горе - тезата ми е от гледната точка, на тези които имат способността да вземат решение следствие на анализиране на информацията. Това, че има Макдоналндс и пропаганда за junk food и т.н., не значи че няма и алтернативен и здравословен начин на хранене и живот - всеки може си избере, какво иска. Когато имаш повече от 1 алтернатива влиза и оценката и анализ за избор - ако има някой горе ще може се пресее пропагандата.
Тези, които анализират ситуацията и имат способността да взимат аргументирано решение нямат глас в демокрацията, която залага на количеството, а не на качеството. Точно това й е проблема на демокрацията по принцип.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Тези, които анализират ситуацията и имат способността да взимат аргументирано решение нямат глас в демокрацията, която залага на количеството, а не на качеството. Точно това й е проблема на демокрацията по принцип.

Ти от къде си сигурен, че си прав?
 
От: От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Ти от къде си сигурен, че си прав?
От това, че мога да се аргументирам. Ако смяташ, че не съм прав, докажи го.
 
От: От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

От това, че мога да се аргументирам. Ако смяташ, че не съм прав, докажи го.

Това, че можеш да се аргументираш, не те прави автоматично прав.
И Хитлер и Сталин са можели да си аргументират действията, ама не вярвам, че ще кажеш, че са прави ...

Пък и всеки има право да мисли грешно ;)
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

За два поста нищо не каза. Напротив, щом мога да се аргументирам и никой не може да обори аргументите ми, значи съм прав. Но дали съм прав или не, няма особено значение при количествената демокрация.
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

За два поста нищо не каза. Напротив, щом мога да се аргументирам и никой не може да обори аргументите ми, значи съм прав. Но дали съм прав или не, няма особено значение при количествената демокрация.

Това, че съм глупав радва ли те?
Изживя ли се на природно интелигентен?
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

@Maret - ти май не си прочела поста ми, как ще гласуваш с квадратчето "Не гласувам за никоя партия"? Това трябва да си абсолютен дебил, за да го направиш и онези господа да гълтат още субсидии..

@Angell - Аз пиша също горе-долу много, но пак си гласувам. Да се оправдавам? И ти май прескачаш чуждите мнения и влизаш в дискусията направо, без да си прочел мненията на събеседниците ти. Не виждам някой тук да се оправдава, просто изразяват недоволство хората от поредния малоумен и зашит с бели конци закон. Друг е въпроса, ако някой е седнал и се оплаква, а пък не е пуснал гласа си.

Ако ви мързи да прочетете 30-на поста, направо е срамота. Разбирам да бъдат 60 страници, но 2 странички и то непълни..

ЕДИТ:
@Angell - ако не можеш да се аргументираш, по-добре не разводнявай темата излишно. Говориш относно политика като баба ми, която е на над 70 години. Хвани пък прочети една книга, дори и роман да бъде, поне да си запълниш времето с нещо полезно. Относно Сталин, казваш, че е можел да се аргументира? Пред кого? Избил в пъти повече от Хитлер, да му имам аргументацията на Сталин. Според теб запада ли са му опонирали, когато СССР е изиграл ролята на гъба, която да попива ударната сила на Вермахта и ги е устройвало напълно тази роля на СССР или другарите му, които дори на сън не са смеели да си помислят за покушение срещу Сталин. Отделен е въпроса, че Сталин не е имал качествата на оратор и говори като робот и пияница, какъвто всъщност си е. Говориш и за Адолф Хитлер, една личност с наистина голям ораторски талант, който в книгата си, която съм чел, само първата част (която в оригинал е първата книга, ако не се лъжа, защото на немски частите са в две отделни книги) и малко от втората и ми дотегна тотално, се аргументира много, ама много зле на моменти. Да не говорим и за факта, че е бил абсолютен демагог плюс факта за диктатурата в Германия по негово време му носят успеха в мирните времена. Каква аргументация виждаш тук? Успеха във войните му срещу запада и изтока е плод на изненадата и немските генерали, които в последствия играят все по-малка роля във втората световна война, та за това и Германия започва да губи войната. Това само една от причините разбира се. Къде видя аргументация при тези двамата и аз не знам. При едните властта е взета с трикове и измама, при другите хорица немците, властта е взета по полу-законен начин и е наложена диктатура. Хайде вместо роман прочети малко история и може и ти да почнеш да се аргументираш, било то и като Хитлер или Сталин.
 
Последно редактирано:
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

@Илияне, айде да не забиваме в тая посока. Щом Хитлер е спечлил демократичните избори в Германия, все е имал някакви качества и аргументация. Разбира се, имал е пари и брутална пропаганда. Докато Сталин не помня да е печелил избори. Но нека оставим тия двамата на професионалните историци ;)

@Ангеле, щом ти се определяш като тъп, сигурно е така. Срещам доста глупави хора всеки ден, така че един повече или по-малко ;)
 
От: От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Тези, които анализират ситуацията и имат способността да взимат аргументирано решение нямат глас в демокрацията, която залага на количеството, а не на качеството. Точно това й е проблема на демокрацията по принцип.

Това не мисля, че е проблем на демокрацията, а на неосъзнатото общество, а то идва от липсата на лична отговорност, която става колективна безотговорност - това, което експолатират политиците и си прав за количеството.
За теб Швейцария има ли или няма демокрация?
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Чакай ти обществото да се осъзнае от само себе си... :lol: Хората разбират само от тояга, без значение дали живеят при демокрация, диктатура или някакъв друг строй. Това нашето е по-близо до монархо-анархия, отколкото до демокрация. Царят се оглежда по цял ден в огледалото и си повтаря колко е велик и красив, а най-приближените му подмазвачи крадат на поразия от народа.
 
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Чакай ти обществото да се осъзнае от само себе си... :lol: Хората разбират само от тояга, без значение дали живеят при демокрация, диктатура или някакъв друг строй. Това нашето е по-близо до монархо-анархия, отколкото до демокрация. Царят се оглежда по цял ден в огледалото и си повтаря колко е велик и красив, а най-приближените му подмазвачи крадат на поразия от народа.

Забрави да кажеш, че подмазвачите му казват, че не е гол. :lol:

@redrum - ред, аз не казвам, че не е имал никаква аргументация, а че на моменти в книгата си особено, аргументацията му куца много сериозно. Разбира се по-късно, става по-ловък в тази си насока. Отделен е въпроса, че много от написано не го спазва и т.н. Но ти го каза нека да не забиваме в тази посока. :)
 
От: От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Това не мисля, че е проблем на демокрацията, а на неосъзнатото общество, а то идва от липсата на лична отговорност, която става колективна безотговорност - това, което експолатират политиците и си прав за количеството.
За теб Швейцария има ли или няма демокрация?
Това, че нещо работи някъде, не значи че ще работи тук. Тук никога не е работило и никога няма да работи. Просто народопсихологията ни е друга. Ако не ми вярваш, потърси си критика на демократичното управление в царството. Всички симптоми ги има същите, каквито са и днес. Прочети примерно разказа на Хайтов - Гола съвест
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Пълно с дървени философи ...
 
От: От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Това, че нещо работи някъде, не значи че ще работи тук. Тук никога не е работило и никога няма да работи. Просто народопсихологията ни е друга. Ако не ми вярваш, потърси си критика на демократичното управление в царството. Всички симптоми ги има същите, каквито са и днес. Прочети примерно разказа на Хайтов - Гола съвест

Най-нормалното нещо е да има критика и недостатъци. От критиката се учиш и прогресираш, друг е въпроса, че в момента няма желание за прогрес, а за статукво. Не греши тозй, който не прави нищо. То вярата е поставяна под съмнение и търпи критика... та една система ли.
 
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Чакай ти обществото да се осъзнае от само себе си... :lol: Хората разбират само от тояга, без значение дали живеят при демокрация, диктатура или някакъв друг строй. Това нашето е по-близо до монархо-анархия, отколкото до демокрация. Царят се оглежда по цял ден в огледалото и си повтаря колко е велик и красив, а най-приближените му подмазвачи крадат на поразия от народа.

Аз говоря за свободен и осъзнат избор, вие казвате такова няма(след като има такива хора) и най-доброто било задължителното и всички под строи. Тезата ми е да се създадат такива условия и по естествен път ще се култивира и избора, отнема време - но вашата теза е това не ставало и дай всички в права редичка до урните ...
 
От: От: От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Най-нормалното нещо е да има критика и недостатъци. От критиката се учиш и прогресираш, друг е въпроса, че в момента няма желание за прогрес, а за статукво. Не греши тозй, който не прави нищо. То вярата е поставяна под съмнение и търпи критика... та една система ли.
Най-ненормалното нещо е да си мислиш, че има универсална политически система, които е приложима навсякъде. Има две групички, които си ги въобразяват тези неща - демократите и комунистите.
 
От: От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Това, че нещо работи някъде, не значи че ще работи тук. Тук никога не е работило и никога няма да работи. Просто народопсихологията ни е друга. Ако не ми вярваш, потърси си критика на демократичното управление в царството. Всички симптоми ги има същите, каквито са и днес. Прочети примерно разказа на Хайтов - Гола съвест

Голяма промяна за няма и 12 часа от няма демокрация, до това че имало някъде, но тук няма да работи.
След като разбрахме, че може да работи, въпроса е защо не работи тук - и пак идвам до осъзнатото общество.

Все едно някой да ми философства в, че сега в България свободният капитализъм и пазарната икономика не работили или че те са виновни за всичко в БГ - само където в БГ няма и един сектор където има свободен избор на играчите и пазарни принципни - почти всички или са регулирани или са монополизирани/картелизирани от държавата или имат чадър от държавата.
Интересното е, че такова нещо с такъв интензитет е нямало в Царска БГ и резултата е бил явен и видим с прости сравнителни оценки с другите държави...
 
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Аз говоря за свободен и осъзнат избор, вие казвате такова няма(след като има такива хора) и най-доброто било задължителното и всички под строи. Тезата ми е да се създадат такива условия и по естествен път ще се култивира и избора, отнема време - но вашата теза е това не ставало и дай всички в права редичка до урните ...
Да, повечето хора нямат интелектуалния капацитет да направят свободен и осъзнат избор. Естественият ред се състои от лидери и такива, които ги следват. Така е от време оно ;)
 
От: От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Голяма промяна за няма и 12 часа от няма демокрация, до това че имало някъде, но тук няма да работи.
След като разбрахме, че може да работи, въпроса е защо не работи тук - и пак идвам до осъзнатото общество.
Влизаш в утопия, приятел. 25 години не стигнаха, за да се осъзнае обществото. Колко трябват още, 20, 200, 2000? Ами ако е невъзможно да се осъзнае?

Интересното е, че такова нещо с такъв интензитет е нямало в Царска БГ и резултата е бил явен и видим с прости сравнителни оценки с другите държави...
Ами то и демокрация е нямало. Не смесвай политическата с икономическата система. Никой тук не критикува капитализма ;)
 

Горе