Окончателно: гласувaнето вече е задължително

От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Демокрацията е за хора, които още вярват в дядо коледа.
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Демокрацията е за хора, които още вярват в дядо коледа.
Виж ся, ти си руснак. Руснаците не разбират от демокрация :lol:
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Виж ся, ти си руснак. Руснаците не разбират от демокрация :lol:
Така е, там е на други честоти промивката на мозъци:)
 
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Пак те питам - ако нещо е приложимо някъде, това значи ли, че то е автоматично приложимо навсякъде?

Не видях къде си ме питал - но имаме прогрес от няма демокрация към има демокрация някъде.

Ще ти отговоря, че няма една рецепта за всички, но има базови приложими неща навсякъде...
 
От: От: От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

От липсата на свободен избор и демокрация, много бързо си променяте мнението, що?

Това му се нарича либертарианство и няма какво да връщаш 15-20 века на зад и сега си работи просто държавната централна власт и елита не иска и да чува, но хубавото е че икономическото проявление на тази простотия скоро време ще имплодира и ще се затрие фиатната монетарна система и от там има голяма вероятност за цялостна промяна, ако по този то по друг по труден и мъчителен модел ще преминем, но пак ще се случи промяната.

Някакви аргументи, че работи? Дай една страна за пример поне. Аз мога да ти дам веднага една, която е снижиха до такъв родово-племенен строй и системата работеше до скоро с калашници и куршуми, сега нямам сведения какво е положението там.

За промяната, че ще се случи, тук съм за, но точно в този строй, който споменаваш няма да се случи.
 
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Не видях къде си ме питал - но имаме прогрес от няма демокрация към има демокрация някъде.
Не съм запознат с швейцарската политическа система, нито с нейната история. Не ме интересува какво има някъде, интересува ме какво е разумно да очакваме тук.

Ще ти отговоря, че няма една рецепта за всички, но има базови приложими неща навсякъде...​

Няма базови приложими неща от демокрацията, които да ги няма в други политически системи.
 
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Избор имаш но като гласуваш за ташака, получаваш ташаци. :) Ресурса го държи народа, ако реши може да промени "елита" по мирен (гласуване) или по насилствен начин (поротести, неподчинение и тн.) Демокрацията не е виновна, че нямаме будно гражданско общество... то от него и произлиза елита. Точно като погледнеш прехода, ще видиш кой е направил нещо и кой не е... кой е забогатял и кой не. :)

Истина, но безсмислен пост.
Опитваш се да обясниш нещо, на хора, които предпочитат давярват, че нищо не зависи от тях, всичко е обречено и като цяло елита управлява, а ние сме едни хлебарки в цялото уравнение.
На такива хора - по-добре пробвай да продадеш въже, или летална инжекция. Хем им предлагаш алтернатива да ги избавиш от страданието, хем кешавица можеш да направиш :shock:
 
От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Истина, но безсмислен пост.
Опитваш се да обясниш нещо, на хора, които предпочитат давярват, че нищо не зависи от тях, всичко е обречено и като цяло елита управлява, а ние сме едни хлебарки в цялото уравнение.
На такива хора - по-добре пробвай да продадеш въже, или летална инжекция. Хем им предлагаш алтернатива да ги избавиш от страданието, хем кешавица можеш да направиш :shock:
В живота, както и в бизнеса, нещо зависи от теб, само ако имаш ресурс ($). Ако нямаш ресурс, ти си роб, който лесно може да бъде контролиран и смазан, и който не може да окаже никаква съпротива. Ако си мислиш, че нашите държавници могат да не се съобразяват с Големите братя и да взимат собствени решения, които да противоречат на интересите на някой голям и силен, то сигурно вярваш и в дядо Коледа. Накратко се опитвам да ти кажа, че плутократичният елит не може да бъде отстранен, нито по мирен начин (защото няма алтернатива, всяка алтернатива се покварва в зародиш), нито по насилствен начин (защото ще дойде чужда армия и ще те смаже или ще направят така, че хората ще те смажат). Мисля, че е време да пораснете.
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Много черно-бяло гледаш на нещата, а в политиката не може да се действа така. Ти сам го каза "Не смесвай политическата с икономическата система". Естествено, че ще си зависим до някаква степен от големите и силните, те затова са такива. Въпроса е да извличаш плюсовете от тях, а за това трябва да си добър политик. Има страни, които чрез решенията си противоречат на големи сили но това не ги спира. Това че ти не виждаш алтернатива не значи, че няма. Има но хората ги е страх от реформи, защото реформите искат стягане на коланите, съкращения, повече бачкане и тн. Не се харесват промените затова и се гласува за "стабилност". (сега да сме добре, пък по-нататък ще го мислим)

Затова се раждат и подобни извратени фрази - ".. то хляб нямаме да ядем, те съдебни реформи ше ми правят"
 
От: От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

В живота, както и в бизнеса, нещо зависи от теб, само ако имаш ресурс ($). Ако нямаш ресурс, ти си роб, който лесно може да бъде контролиран и смазан, и който не може да окаже никаква съпротива. Ако си мислиш, че нашите държавници могат да не се съобразяват с Големите братя и да взимат собствени решения, които да противоречат на интересите на някой голям и силен, то сигурно вярваш и в дядо Коледа. Накратко се опитвам да ти кажа, че плутократичният елит не може да бъде отстранен, нито по мирен начин (защото няма алтернатива, всяка алтернатива се покварва в зародиш), нито по насилствен начин (защото ще дойде чужда армия и ще те смаже или ще направят така, че хората ще те смажат). Мисля, че е време да пораснете.

Аз не споря, че нещо зависи от теб само и единствено, ако имаш ресурс. Въпроса е кое дефинираш като ресурс. 6 милиона души са ресурс.
Кенеди го гръмна една наемна пушка, защото се е мешал в интереси на дадени хора, следващия след Кенеди веднага прави всички възможни финтове, за да не се неша в интереса на дадените хора. Кои точно са тия "дадени хора" не е нужно да коментираме. Важното е, че цената на 1 патрон е смешна, а на обучен снайперист ветеран - под €12 000. Или ти искаш да кажеш, че след показен разстрел на някой от ранга на пеефското прасенце - другите няма да се засмилят преди да са толкова нагли ли? Аз все си мисля, че биха се замислили два пъти при това. А €12 000 са ресурс, с който поне 10-тина души само от тоя форум разполагат във второстепенната дебитна карта..
Но хората в България предпочитат да се самозапалят публично, даже беше станало мода преди 2-3-4 годинки, не помня. А цената на един макаров е под 300 лева на черния пазар, дори си бях взел един в гимназията да си щракам по бутилки на полето.
Има толкова много начини нещо да се промени, че не ми се изрежда. Важното е желание да има.
А това за чуждите армии - там вече е смешно, не говорим да започнеме да бъркаме в дупетата на световния елит, има половин планета която си живее нормално - ако се приближим до стандарта и ранга на Австрия, всичко ще ние е 6.. Не е нужно да ставаме столица на вселената, да се задеваме с големия капитал и т.н. А 6 милионна държава със среден доход 1400€ е всичко друго, но не и пречка за световния елит и големия капитал...
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Хубаво е да правите разлика голям капитал станал по естествен път с много стабилна структура обслужваща обществото и едър капитал който държавата го обслужва и той нея с цел взаимно прокопсане - една клика се сдушва с неудачниците на пазара и после се отечи цялата система ...
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Да тъжната истина е това за съжаление :(
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Какъв е смисъла за цялото начинание, като пуснеш невалидна бюлетина и си изгубил 1 час от времето си?
Разбирам да има ел. гласуване и за 1 мин си готов, но тук не говорим за това ...

Значи пак отиваме до мързела - "изгубил 1 час от времето си". В крайна сметка избори няма всеки ден, дори и всяка година няма. 1 час не е нищо за човек при това положение. А колкото до електронното гласуване, е тогава вече няма да има смисъл от гласуване. Просто партиите ще си платят на някои хакер да им подправи резултатите. Вота ще се купува много по-лесно и за много по-малко пари. И нека не живеем с илюзията, че това няма да се случва - световни сайтове, като този на FBI е бил хакван, въпреки хиляди пъти по-добри защити, специалисти и прочие. Замислете се какво ще се случи в България с електронното гласуване. Знам че това е неизбежното бъдеще, но може би не сме узрели за него все още.
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Значи пак отиваме до мързела - "изгубил 1 час от времето си". В крайна сметка избори няма всеки ден, дори и всяка година няма. 1 час не е нищо за човек при това положение. А колкото до електронното гласуване, е тогава вече няма да има смисъл от гласуване. Просто партиите ще си платят на някои хакер да им подправи резултатите. Вота ще се купува много по-лесно и за много по-малко пари. И нека не живеем с илюзията, че това няма да се случва - световни сайтове, като този на FBI е бил хакван, въпреки хиляди пъти по-добри защити, специалисти и прочие. Замислете се какво ще се случи в България с електронното гласуване. Знам че това е неизбежното бъдеще, но може би не сме узрели за него все още.

Това ми звучи като:
"Не се качвай да караш кола, че знаеш ли колко катастрофи стават по пътищата и можеш да умреш" ...
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Щом с лекота се съгласявате, някой да ви заповядва какво да правите с вашето време и свобода, дори и за 1 минута и това да не е проблем за вас ... не трябва се чудите защо е такава ситуацията около вас.
Щом оправдавате такава мисъл, съзнателното ограничение и наказание, ако няма подчинение - то не се чудете защо сме на последно място в ЕС.
Чудно ми е щом толкова лесно си предавате свободният избор, какво сте постигнали в живота?
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Щом с лекота се съгласявате, някой да ви заповядва какво да правите с вашето време и свобода, дори и за 1 минута и това да не е проблем за вас ... не трябва се чудите защо е такава ситуацията около вас.
Щом оправдавате такава мисъл, съзнателното ограничение и наказание, ако няма подчинение - то не се чудете защо сме на последно място в ЕС.
Чудно ми е щом толкова лесно си предавате свободният избор, какво сте постигнали в живота?

ЕЕЕ, жив да те оплачем ...

Това си е повече и от робство ...
Цял час да ти отнемат, за 4 години ... Това си е жив обир!!!

Аз няма да мога да спя вече ...
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Свобода не означава да правиш каквото си искаш, когато си поискаш. Всъщност свободните хора имат много повече задължения към държавата от тези, които живеят в условия на диктатура. Свободата има цена и който не е готов да я плати просто не я заслужава.
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Не е въпроса дали един час или 1 ден, а в отнемането на свободният ти избор дали да го направиш или не.
Нужен е само 1 прецедент и на базата на него може се наложи всяко нещо. Щом не разбираш, че не е в часа, а в отнемането на свободен избор. Щом за теб 1 час от твоето време е нищо ... това говори доста за възгледите ти като цяло.

Не се чуди защо се управлява масата чрез стадната методика - нужен е един да повлече стадото защото другите са делегирали свободният си избор на друг, или е нужно да почне с малки отстъпки и накрая се случва от обора на паша, от паша в обора, от обора на стригане и накрая в кланицата.

Едни предпочитат сами да коват съдбата и изборите си, а други обичат някой друг да му казва какво да прави - ако не си цениш най-важните активи свободата и времето, то рано или късно ще ги загубиш.
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Свобода не означава да правиш каквото си искаш, когато си поискаш. Всъщност свободните хора имат много повече задължения към държавата от тези, които живеят в условия на диктатура. Свободата има цена и който не е готов да я плати просто не я заслужава.
Да съм казал свобода е равно на свободия?

Може ли да дадеш пример, швейцарец колко повече задължения има от човек примерно в СА?
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Не е въпроса дали един час или 1 ден, а в отнемането на свободният ти избор дали да го направиш или не.
Нужен е само 1 прецедент и на базата на него може се наложи всяко нещо. Щом не разбираш, че не е в часа, а в отнемането на свободен избор. Щом за теб 1 час от твоето време е нищо ... това говори доста за възгледите ти като цяло.

Не се чуди защо се управлява масата чрез стадната методика - нужен е един да повлече стадото защото другите са делегирали свободният си избор на друг, или е нужно да почне с малки отстъпки и накрая се случва от обора на паша, от паша в обора, от обора на стригане и накрая в кланицата.

Едни предпочитат сами да коват съдбата и изборите си, а други обичат някой друг да му казва какво да прави - ако не си цениш най-важните активи свободата и времето, то рано или късно ще ги загубиш.

Да, наистина... проблема не е в единия час
Проблема е в мързела и как да се оправдаем, че ни мързи
Също така, как да се оправдаем, че не ни интересува нищо.
И така нататък ... само оправдания.

Ти отделяш поне по 2 часа на ден да дрънкаш глупости в тоя форум, а не можеш да отделиш 1 час за 4 години да отидеш да пуснеш бюлетина...

Няма как да се оправдаеш, поне и не пред умните и разумните хора.
Като те слушам как се оплакваш, все едно слушам Местан с неговите цигани как реват, че никой не им зачита правата ...
 

Горе